Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

Quote

... proizvodni proces i ostaci istog.

postoje misljenja,gde svaku novokupljenu plocu iz ove moderne produkcije prvo treba oprati,pa tek nakon toga krenuti sa slusanjem..picajzle to rade barem 2x,svaku stranu,pre prvog pustanja,znam za slucajeve gde se svaka stranica novokupljenog LP-a,pere 5x,prije prvog slusanja..presing tehnologije ,sem ako nisi zakoracio na neki nivo od recimo jednog MOV-a,ili iznad toga,generalno su losiji no pre 30-35 godina

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, paja959 said:

postoje misljenja,gde svaku novokupljenu plocu iz ove moderne produkcije prvo treba oprati,pa tek nakon toga krenuti sa slusanjem..picajzle to rade barem 2x,svaku stranu,pre prvog pustanja,znam za slucajeve gde se svaka stranica novokupljenog LP-a,pere 5x,prije prvog slusanja..presing tehnologije ,sem ako nisi zakoracio na neki nivo od recimo jednog MOV-a,ili iznad toga,generalno su losiji no pre 30-35 godina

Istina. :signhere:

Na žalost, nemam mašinu za pranje, ali uvek posle kupovine ovih novih serija vinila, 180 gr. , pre prvog puštanja, detaljno pregledam A, pa B stranu. Pustim na tanjiru i četkom min. 15-20 sec. čistim.

Ovi providni vinili, vinili u bojama, naročito "boluju" od boljke ostataka narezotine od mašine u brazdama. 

Dakle, oprez i pažljivo sa novitetima pre prvog puštanja u akciju. :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 
 
 
 
34 minutes ago, paja959 said:

postoje misljenja,gde svaku novokupljenu plocu iz ove moderne produkcije prvo treba oprati,pa tek nakon toga krenuti sa slusanjem..picajzle to rade barem 2x

Tako je. Svaku ploču perem, novu ili staru. Staru zbog štroke, novu zbog statike i zamenim gaće :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, paja959 said:

postoje misljenja,gde svaku novokupljenu plocu iz ove moderne produkcije prvo treba oprati,pa tek nakon toga krenuti sa slusanjem..picajzle to rade barem 2x,svaku stranu,.....

Bem ti nauku ... po nacije se kupa jednom nedeljno a ploce treba prati prije svakog slusanja ...:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

SME rucica na Thorensu mi deluje malo cudno,bez originalnog postolja,sa shelom koji joj nije primeren. Mada volim SME rucice,ovo bih zaobisao.

ADC rucica na drugom Thorensu je bila cenovnog ranga SME,nisam je imao(SME II i III jesam),imala je pozitivne kritike. Obe su s kraja sedamdesetih.

Technics bi preporucio ako bi se prodavao za 300e.Ja sam SL150(sto je isto kao i SL1400,ali pravljen bez rucice) i Regu RB303 pazario za 380e,sto je po meni bolja kombinacija.

Linn nisam nikada imao,to ce linovci znati bolje da te upute.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

meni se isto taj linn sviđa, najviše zbog akito ručice, ali je zvučnica baš baš budžet, pa mi se čini da ću i to morati brzo da menjam...to me odbija

sa druge strane, thorens sa adc ručicom i ortofon glavom deluje prilično ubedljivo...šta kod thorensa može biti problem?

oglašavač navodi da je urađena suspenzija motora...šta to znači?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

meni se isto taj linn sviđa, najviše zbog akito ručice, ali je zvučnica baš baš budžet, pa mi se čini da ću i to morati brzo da menjam...to me odbija
sa druge strane, thorens sa adc ručicom i ortofon glavom deluje prilično ubedljivo...šta kod thorensa može biti problem?
oglašavač navodi da je urađena suspenzija motora...šta to znači?
Iskren savet. Ne racunaj na zvucnicu uopste. Po mogucstvu kupi bez nje, osim ako nije neka dobra MM za koju postoji mogucnost kupovine dobre igle.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ADC rucka.. mislim da je pametno naci podatke o efektivnoj masi ako postoje.

Oni su poznati po zvucnicama vrlo visoke komplijanse koje su se montirale na vrlo lagane rucke.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bem li ga...majstor reče da je sve lično namestio i podesio...aluminijska remenica umesto plastične, remen, ogibljenje motora...jedino nije naveo u kakvom je stanju igla...to sam ga pitao pa čekam odgovor

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

42 minutes ago, crni. said:

bem li ga...majstor reče da je sve lično namestio i podesio...aluminijska remenica umesto plastične, remen, ogibljenje motora...jedino nije naveo u kakvom je stanju igla...to sam ga pitao pa čekam odgovor

majstor ko majstor svaki ce ti rec da je vrhunski podesen ... za tu aluminijsku remenicu prvi put cujem ... radje bi metnuo dobru gumenu ... ogibljenja motora nema ... ima samo jedan saraf sa oprugom za stelovanje ugla puley-a ... druga dva su fiksna ... tu treba viđet kakva je piksna I osovima motora ... da nema lufta ... viđet motor kako radi da nema on  u piksnama lufta ... ostalo se da srediti lako ... ako uzmes provjeriti da li je dobro odradjeno postavljanje rucke ... ima  razlike u odnosu na originalnu rucku par milimetara

41 minutes ago, чика-Брка said:

kakva god da je ne treba ti.

glava ne mora da bude nova, ali igla mora.

jebi ga.

Igla moze da bude I dobra ... nikad se ne zna ... meni ulecela stanton 881S kao nova ... gramofon stojao godinama na polici ... nikad se ne zna ... vidi gramofon pa se  izdogovaraj oko cijene

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aluminijumski kaisnik je svakako poboljsanje u odnosu na matoru plastiku, jos ako ima i bronzane lezajeve, prva liga apgrejda.

U principu, ko ne zeli glavobolje i restauracije, kupiti sto novije ili kvalitetno sredjeno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

znam da sam dosadan, ali moram da pitam i za ovaj...najgore mi je što su sve neki prodavci van beograda, ne mogu baš da šetam po celoj srbiji i da gledam gramofone :)

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Gramofoni/technics-sl-1900-89739668-oglas.htm

kaže da ga je servisirao i podesio izvesni aca tandberg pre mesec dana

kakvi su ti tehniksi 1400,1500...1900 serije? neki su manualci a neki automatik

znam da je stain imao 1500, ali ga nešto sređivao...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, crni. said:

znam da sam dosadan, ali moram da pitam i za ovaj...najgore mi je što su sve neki prodavci van beograda, ne mogu baš da šetam po celoj srbiji i da gledam gramofone :)

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Gramofoni/technics-sl-1900-89739668-oglas.htm

kaže da ga je servisirao i podesio izvesni aca tandberg pre mesec dana

kakvi su ti tehniksi 1400,1500...1900 serije? neki su manualci a neki automatik

znam da je stain imao 1500, ali ga nešto sređivao...

Isti ko moj nekadašnji SL-D1 (skroz manuelni)  kupljen početkom 80-tih , odnosno ovaj bi bio kao SL-D3 (sa automatikom ručice). Ista ručica i tanjir.

Plastikanac niže klase, malo sam ga spasao ugradnjom bitumenskog dampinga unutra gde god je bilo mesta na plastičnom kućištu. 

Po meni tvoja Rega je dosta viša klasa od ovoga.

https://www.vinylengine.com/library/technics/sl-d3.shtml

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidim da su navedena 3 gramofona, a sada i ovaj Technics sa KP ( btw, što bi rekli u slengu - kesa ili kofica :) ).

Zašto onda ne uzeti u obzir ovaj aktuelni oglas :

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Gramofoni/Thorens-TD160Mk2-90232896-oglas.htm?filter_id=132

Da meni treba gramofon hitno, obo bi bio siugran pik ( u prevodu no brainer ).

Nije TD 160 Super, ali nije ni ona entry level. Cena mu je oglašena, i veoma je korektna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...