Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

rasturio opruge, poluge I srafcice u ovom dijelu pa treba sastavit I nastelovat

IMG_20191208_153133.png

tu mu prekidac strujni, mehanizam lifta auto shutoff sa srafcicima polugama I ne znam cim za stelovanje ... ludju mehaniku a ni komplikovaniju nism vidio do ove rucke

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pogledah video konstruktora AR gramofona, kakav genijalac !!!, stvarno su ostvareni ljudi tako jednostavni I normalni, kao I resenja koja produkuju. Nema hajpa I mrsomudjenja. Bravo. A inace slusajuci preko slusalica zvuk pomenutog gramofona da ne ulazim u tehnicke detalje kako je to doslo do mog uveta I sto je verovatno neki mp3 kodek ali meni sve svidelo pa sad nek ima I dsd I sto cudesa ali lepo je lepo!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Aoxomoxoa said:

Duzina i sirina su OK,ali visina?

Deo ploce sa brazdama koje treba da se operu je 8.5-9cm.Kada je dubine 10cm.Do koje visine sme da se sipa voda?Mislim da je bas knap.

duzina je upitna ... valjalo bi 32 ... ovako je knap ... vise je to problem nego dubina ... a I ona bi valjalo da je 1-2 dublje .... mozda bi se dalo dogovoriti dimenzije ako bi se radilo vise komad ...privatnik je a ni cijena nije mala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kadica je samo pola posla. Moraš da napraviš i neku skalameriju da prihvati ploču, da bude umočena tačno do poslednje brazde i da možeš da vrtiš ploču u krug. Potom da organizuješ sušionicu. Možda bi moglo da se nešto iskombinije od Lego Technic. Ozbiljan posao za ozbiljne zamlate ;) Spin Clean ili Knosti rade isti posao iz kutije, brzo i lako. Mojih pet centi :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima



Kadica je samo pola posla. Moraš da napraviš i neku skalameriju da prihvati ploču, da bude umočena tačno do poslednje brazde i da možeš da vrtiš ploču u krug. Potom da organizuješ sušionicu. Možda bi moglo da se nešto iskombinije od Lego Technic. Ozbiljan posao za ozbiljne zamlate [emoji6] Spin Clean ili Knosti rade isti posao iz kutije, brzo i lako. Mojih pet centi [emoji4] 


pa i nije baš isto - imao Spin Clean, US značajno bolje očisti brazde

sušionica se svede na istu osovinu, sa kosim prihvatom, motor je jeftin a okvir može da se napravi od alu profila - dimenzije mogu da se skinu sa mog

verujem da ništa od toga ne bi bio problem za forum

preporuka je za kadu od 10l, to je 10 ploča za 15 minuta + 30 minuta za prirodno sušenje.. sa 2 osovine, stvar se značajno ubrzava [emoji846]
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moglo bi u tu vrtilicu da se doda mekoliko snaznih magneta, nisu skupi.

Ploca je dijamagnetik, kao i mnogo toga oko nas, i reaguje na magnete, menja magnetne momente elektrona sto u nekoj meri moze da promeni povrsinski potencijal i olaksa skidanje stroke, smanjenje statickog naelektrisanja....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Povremeno imam jako puno statickog elektriciteta kad zavrsim slusanje i skidam plocu sa tanjira.  Konstantno ga ima uvek u nekoj meri da se na ploce lepi svasta iz vazduha.

Ima li tu nekog leka ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, krca44 said:

Povremeno imam jako puno statickog elektriciteta kad zavrsim slusanje i skidam plocu sa tanjira.  Konstantno ga ima uvek u nekoj meri da se na ploce lepi svasta iz vazduha.

Ima li tu nekog leka ?

 

1 hour ago, Doktor said:

Ima. Zerostat gun.


Sent from my iPhone using Tapatalk

i unesi par porvecih saksija u sobu sa cvecem,zalivaj redovito..zimi,zbog slabijeg provetravanja (centralno grejanje?=nakaci isparivac) se pojava povecava...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, paja959 said:

i unesi par porvecih saksija u sobu sa cvecem,zalivaj redovito..zimi,zbog slabijeg provetravanja (centralno grejanje?=nakaci isparivac) se pojava povecava...

Ima veliki kaktusi i centralno, prozor je stalno otvoren al' bas to je nevolja, Novi Beograd je kazu peskovit, leti svasta u vazduhu, kod mene je redovno odrzavanje ali je borba i tako... svaki dana cistim/brisem gramofon, vec sam sebi delujem kao manijak.  :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, krca44 said:

Ima veliki kaktusi i centralno, prozor je stalno otvoren al' bas to je nevolja, Novi Beograd je kazu peskovit, leti svasta u vazduhu, kod mene je redovno odrzavanje ali je borba i tako... svaki dana cistim/brisem gramofon, vec sam sebi delujem kao manijak.  :D

jedan hint,imao sam na sinovljevoj 1210-ki jedan slican problem,ispovezivao sam sve metalne delove sa dodatnim zicama unutar kucista,i izveo jos jedan vod koji je bi vezan na saraf koji je bio uvrnut izmedju zida i podne obloge...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...