Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

Moj slučaj - velika kolekcija vinila. Nisam nikada bio od onih koji su isključivo kolektirali nove LP-e.

Meni je uvek na prvom mestu bio muzički materijal, pa za tim sve ostalo. Npr., imam par LP-a koje sam otkupio bez spoljašnjeg omota ( npr. Cepelini 3, UK izdanje ) koji je prethodni vlasnik očigledno ili okačio na zid ili ga čuva kao fetiš, jer je jedno malo dizajnersko remek delo i "svetsko čudo" u vreme kada se pojavio.

Da skratim. Ovo što trenutno preduzimam je upravo zbog velikog broja vinila.

VPI/SME/(koja će već biti u budućnosti zvučnica ? ) će biti za one "fine" ploče.

L 75/12" ( stay tuned ) gram. ručica/ MM zvučnica ( takođe stay tuned :) ) će biti kao working horse, tj. za "domaćice", hevi metal, sve po redu što naleti od ploča.

To je moj plan kojim se bavim(o) trenutno.  

:jump:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bice tu zanimljivo sta ce na kraju ostane za fine ploce

mislim da ce samo satnica igle da odlucuje sta ces da vrtis

dobar lenak sa 12" ...... tesko ce tu VPI da konkurise

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

na tezgi su mi 2 gramofona, tri ručice i još uvek nedovoljan broj phono sekcija, doduše, u varijanti: šelak + MM + MC (MM + MM ili MC + MC), može da prođe bez tumbanja kablova.. ali, malo je to, pravi se još jedan gram :Viannen_loungelizard: msm - zabavno je.. nekome baš i nije, i to je OK :) najveći mi je problem što na tezgi nema dovoljno mesta za treći :)

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Zen Mod said:

bice tu zanimljivo sta ce na kraju ostane za fine ploce

mislim da ce samo satnica igle da odlucuje sta ces da vrtis

dobar lenak sa 12" ...... tesko ce tu VPI da konkurise

Toliko priča napričanih. Toliko stranica, sajtova, pročitanih. Generalno za idler. 

Drugaru @paja959 da zahvalim na komadu L 75 koji je pronađen, stručno razmontiran, spakovan za transport, donet. :worship:

Krenulo se sa nulte tačke. Dešava se, komentarišemo, u vezi smo nas par, družimo se, za'ebavamo, uživamo . . .

To je i neki smisao života, bolje reći komadića našeg slobodnog vremena koji provodimo u ovom toksičnom okruženju.

Mene živo interesuje i radujem se danu kada će "lenak" kako ga ti zoveš :) , stati na crtu VPI/SME kombinaciji.

Dakle, 1 na 1. Ne ono što je rekao neko za ovaj, onaj ili neki treći gramofonski setup.

Naravno, javljam, pišem utiske. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

 

Krenulo se sa nulte tačke. Dešava se, komentarišemo, u vezi smo nas par, družimo se, za'ebavamo, uživamo . . .

To je i neki smisao života, bolje reći komadića našeg slobodnog vremena koji provodimo u ovom toksičnom okruženju.

Mene živo interesuje i radujem se danu kada će "lenak" kako ga ti zoveš :) , stati na crtu VPI/SME kombinaciji.

Dakle, 1 na 1. Ne ono što je rekao neko za ovaj, onaj ili neki treći gramofonski setup.

Naravno, javljam, pišem utiske. 

 

:drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Nije sildovan, i zakacen je buksnom za pikap. Da se izvedu zice direkt sa napotaja.. :) 

Nosac treba da je od nekog plemenitog drveta, tipa mpingo, ebanovina iz Afrike sa bar 150 godova... :D  

Kondovi treba da su smd, bez nozica, sa plocastim lemom, stampa dvostrana sa gornjim sildom....itd itd.... :) 

Kada je bal neka je pod maskama a ne tu frlj mrlj... :buehehe:

 

P.s.

Msm a gramona...daska s motor? Nesto pristojnije tu... :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 5/22/2019 at 2:53 PM, predragm said:

Bilo mi zanimljivo, ekstremno, dok se nisam zapitao cemu? Pogotovo opruga je nepozeljan stavak u tom sistemu, sta god da radi.

Ali na izgled bas deluje. :) 

A posebno me iritiraju raznorazne stangle i prstohvati za drzanje hedsela. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ni mi jasnno kako ovo radi  ... kao korekcija ugla igle u odnosu na plocu ... I sta koriguje ... dvije opruge ... I ima lezaj koji sve to drzi da moze da rotira ... e sad bi trebalo da se opruge pomjeraju u zavisnosti od toga dal je igla na pocetku ili na kraju ploce ... kao opruge ce to osjete ocu rec polozaj igle u brazdi zavisno od naleganja na strane brazde  ce da da impuls oprugama da se istegnu ili skupe ... I sve to sa gaznom silom od 1 do 1,5 gr ... malo sjutra da to frercera

IMG_20190606_191405.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...