Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

8 minutes ago, Woland said:

skuplji su brate - SFRJ cena za Kuzmin top model je tu negde

 

Ma imaju i oni svoju "SFRJ cijenu" ... samo treba znati koga pitati. Ali, u svakom slucaju, ispod mog radara. Bolje doplatiti za 1250:u :tongue10:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Doktor said:

Pda . . .  Limar. :)

 

:cheers:..mene interesuje kako ce se sad boriti dalje..SME,LInn dealeri,standardno imaju top LP 12 u radnji,SME10-20-30,svojevremeno su skoro uzeli Kuzmu,al su na kraju odustali od njega,sad im je tu Garrard,kroz SME...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, paja959 said:

cena "kikiriki" 14950..

. . . 

Uhhhhh ( koja cifra ) . . .  ja mogu samo na ovo da dam komentar da ovo što se trenutno "kuva" ovde ( pogledaj temu u Analogue sekciji pod nazivom : Tri Kabalerosa ) će biti kako to @Zen Mod kaže : petuglavu ono bar po pitanju odnosa cena/kvalitet.  :signhere:

No, kao u onoj narodnoj : " Prvo skoči, pa reci HOP " još malo strpljenja molim. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Doktor said:

Uhhhhh ( koja cifra ) . . .  ja mogu samo na ovo da dam komentar da ovo što se trenutno "kuva" ovde ( pogledaj temu u Analogue sekciji pod nazivom : Tri Kabalerosa ) će biti kako to @Zen Mod kaže : petuglavu ono bar po pitanju odnosa cena/kvalitet.  :signhere:

No, kao u onoj narodnoj : " Prvo skoči, pa reci HOP " još malo strpljenja molim. :)

SME nije nikad bio tunel jeftinoce,i imaju svoj krug korisnika,da nemaju,zamandalili bi kapiju vec odavno (doduse ako se dobro secam danasnje kapacitete za ovu bransu koriste sa cca 60%,ostatak od cca 40% proizvodnje rade doradne poslove za druge "sportove"...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nešto danas razmišljam, kako izabrati dva gramofona za neizmenično puštanje muzike?

da li da budu skroz isti (iste glave, ručice, tela, fono preamp, kablaža)?

to mi nešto nezanimljivo i bahato...

ili skroz različiti tipovi, jedan mm drugi mc? tako mogu bar da koristim isti fono

kako izabrati, a da ne bude prevelika razlika u kvalitetu, jer se taj manje kvalitetni neće slušati?

da li birati po vrsti muzike? jedan za rock, jazz, funk i sl. a drugi za akustiku, klasiku...mada mi onda nema smisla naizmenično puštanje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nekada se ta dilema resavala kompletom gramofon + traka, i u cilju odabira numera i u cilju cuvanja ploca.

Ali je interesantan izazov imati po komplet liniju za par omiljenih tipova muzike...i zvucnicima je lakse..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, crni. said:

nešto danas razmišljam, kako izabrati dva gramofona za neizmenično puštanje muzike?

da li da budu skroz isti (iste glave, ručice, tela, fono preamp, kablaža)?

to mi nešto nezanimljivo i bahato...

ili skroz različiti tipovi, jedan mm drugi mc? tako mogu bar da koristim isti fono

kako izabrati, a da ne bude prevelika razlika u kvalitetu, jer se taj manje kvalitetni neće slušati?

da li birati po vrsti muzike? jedan za rock, jazz, funk i sl. a drugi za akustiku, klasiku...mada mi onda nema smisla naizmenično puštanje

ja sam jedno par godina drzao 2 grama (neko ce se priupitati samo dva? :)) jedan beltas,pa paralelno sa njime jedan DD,pa sam promenio taktiku,.beltas i jedan idler,pa sam opet promenio taktiku,dva beltasa (2 komada TD126,jedan sa SME ruckom,jedan sa Grace :rasta:),na kraju sam se sveo na jedan,kao sto je i krenulo..moze se covek sa time fino igrati,rosiras zvucnice,pa ti dop..di sve,i svedes se na jedan..msm necu da kazem da nema cari u tome da uradis jedan audifilskiji,jedan manje,pa na osnovu toga selektiras koju plocu na kojem ces da slusas,ili na onom slabijem slusas ploce losijeg kvaliteta sa slabijom zvucnicom,i neko se lozi upravo na tu razliku,i jedno vreme to bude interesantno,al mene oslo na gangrenu,pa sam se sveo na jedan ponovo..

sve naravno kroz jedno pojacalo,sa identicnim,dupliranim  phono sekcijama...mozda je dekadentno danas,kad je trend imati sto vise razlicitih gramofona,zvucnica,al eto,just 4 the record...

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...