Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

Volim 1210 ali ovoliki hajp je neverovatan... Navodno kućni uslovi a ima DJ mat i DJ glavu haha :) Pa ako za ovaj traži 850 ja moje ne dam ispod 1500 :) :) :) (po komadu)

46885457_2015763968469151_8874397422839660544_o.jpg

 
Vrhunski gramofon Technics SL-1210MK2 iz licne kolekcije
€850
Kotor, Montenegro

Technics SL-1210MK2...Neznam dali moze biti bolje ocuvan.Koriscen u kucne uslove.Drugi vlasnik.Nista dirano,mjenjano,tuningovano i slicno.Sa gramofonom ide sve ovo sa slike.Igla i glava Ortofon Concord Elektro i odlican klamp.Cijena je 850e.Moze kompezacija do 350e.Gramofon se moze pogledat u nasoj Slusaoni

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa diy

uz strpljivo ronjanje , dodje se do baze koja se prepravi manje ili vise

na isti nacin dodjes do rucke

koliko primera , da ne pominjem Altmanovu demonstraciju sile , gde je najskuplji element Harley Davidson ventil + vodjica

msm , pricali smo o hype-ovima , i koristi kad se covek oslobodi istog

ono - eno Dachinih gramofona - ako se zanemari stavka licnog rada , koliko moze baza da ga kosta ........

naravno , kad sam radis** zanemarujes cenu svog rada

ako ti drugi radi ceo projekat , to je vec nesto drugo

 

**podrazumeva se da specijalisticke poslove placas , tipa strugarskih , glodackih radova i slicno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre nekih 20+ godina je jedan moj prijatelj po toj Altmann.ovoj ručici napravi jednu i sebi.

Iskoristio je strelu za sportska takmičenja. Meni je to sve blesavo izgledalo, ali je radilo.

Ne sećam se koja je tada ( isto diy ) gram. baza bila u pitanju ?

Tada smo svi iz te "ekipe" imali AKG PS8 Super Nova MM zvučnicu sa VdH vrhom, uključujući i njega.

@Dumus, reaguj ! :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

35 minutes ago, Doktor said:

Širok pojam je - dobro, tj. dobri gramofoni.

IMO - za 850 ojra i nema baš nešto tih "dobrih".

Dodatno - novo ili polovno.

Još na to dodatno - samo gramofonska baza ili i tu da ide i gram. ručica ?

 

pa ako je meni dobra rega 2 sa 2m blue sve za 300e, moš misliti koliko dobri bi mi bili oni od 850e :)

meni je puna kapa i nešto što je daleko ispod te cifre

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Gramofoni/Lenco-L75-68282868-oglas.htm?filter_id=155719075

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Gramofoni/Lenco-L-75-69296073-oglas.htm?filter_id=155719075

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Ima ovde kompetentnijih i pozvanijih od mene što se tiče "slučaj" Lenco L-75, pa će oni o tome, nadam se.

Ono što ja znam, od svega ovoga ti samo treba motor, idler i još par djunti od "džigerice" iz baze.

Ručica je da se proda, kao i drvena kutija kome treba za rezervu. Msm na ove fetišiste, poput mene za sve što je od Quad-a iz one Walker-ove ere. :worship:

Zaključak : te cifre sa KP su malo "naduvane" zbog hajpa. Jbga.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Doktor said:

Pre nekih 20+ godina je jedan moj prijatelj po toj Altmann.ovoj ručici napravi jednu i sebi.

Iskoristio je strelu za sportska takmičenja. Meni je to sve blesavo izgledalo, ali je radilo.

Јефтино:

И онда MK2:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...