Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

2 hours ago, Beli said:

jeste ... a i raznorazni prodavači(i proizvođači) magle, tj kablova i drugih čudotvornih stvarčica,  počeše da se muvaju po forumu koristeči svaku priliku da  šire ''svetu istinu o kablovima i putevima signala'' i ostalim '' univerzalnim'', tj ''magičnim, popravljačima zvuka'' i vrbuju istomišljenike za ... xa, umalo ne rekoh sektu :D

a kuzmin gram od 9k nije prodavanje magle?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije jeftino proizvesti ni duster mada je gram sigurno teže i komplikovanije  napraviti, jel i kuzma koristi kablove obične kao svi ovde ili neki izvikani brend pa je zato tako skup? sad će vladd da nam objasni šta i kako :-)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, tubelover said:

a kuzmin gram od 9k nije prodavanje magle?

Nije. A da bi razumeo zašto nije, uporedi njegovu web prezentaciju sa npr. web prezentacijom FTA (obrati pažnju tekst koji su nazvali ''KONCEPT''). Ako ti i dalje nije jasno zašto on nije prodavač magle, već samo dobar inženjer koji je uz to i izuzetno uspešan u prodaji svojih proizvoda, onda si najverovatnije ''promašio'' forum, možda čak i hobi, a sagovornika(tj mene) zasigurno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

los proizvod + prodavanje mooda za boobrege = shit

dobar proizvod + prodavanje mooda za boobrege = shit

 

dobar proizvod bez prodavanja mooda za boobrege =no shit

 

Kuzmini uredjaji su no shit , prema tome moze da ih ceni koliko mu se hoce , sto se mene tice

 

 

tkoleti.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Zen Mod said:

los proizvod + prodavanje mooda za boobrege = shit

dobar proizvod + prodavanje mooda za boobrege = shit

 

dobar proizvod bez prodavanja mooda za boobrege =no shit

 

Kuzmini uredjaji su no shit , prema tome moze da ih ceni koliko mu se hoce , sto se mene tice

 

 

tkoleti.jpg

Tako je, ni ja ne bih ovo bolje sročio :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, tubelover said:

sad će vladd da nam objasni šta i kako :-)

Ne vidim pitanje, a ne vidim ni kabal koji provlaci signal... :) 

E sad, mozda je u pitanju mrezni svijrajuci kabal, ali mislim da je Kuzma i to zbrinuo.

Cinjenica je da je malo skuplji, ali medju tim igrackama ima i osnovano i neosnovano skupih, kriterijum vrednosti ne postoji.

 

Cinjenica da nije ni jednostavno ni jeftino odraditi pojedinacni gram, sto bi se reklo rucne izrade, i moja primedba nije bila na velicinu cene, vec na utisak, tj moje ocekivanje, da u toj ceni treba da ima primeceni izradbeni detalj vise klase, vece slozenosti...kako god..

Sto je otvoreno pitanje, mozda ja gresim masno, mozda je trend da se skupo prodaju bas sto jednostavniji zahvati...to ne znam, ja samo pravim poredjenje, i verovatno gresim u pokusaju da korelisem neke kriterijume.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moram da kažem da sam bio šokiran kada sam prvi put video i dirao Igorov Kubrick - nebo i zemlja u odnosu na druge polu-ručne radove, uključujući i Kuzmine. Napisao sam egzaltirano - jbt pa ovaj gram je urađen kao Roleks!!! 

kubrick_dcx_plus_jelco_dl103.jpg.d61d03762a95b45115cc37204d82a554.jpg

Drago mi je da je u međuvremenu Igor postao čuven worldwide. I dalje čekam da čujem Kjubrika, ali ako svira upola dobro kako izgleda, to je čudo od gramofona i to po odličnoj ceni. Plus je domaći proizvod, podržimo ga. Plus ima i poklopac za nas koji ne živimo u laboratorijama sa kontrolisanom prašinom.

kubrick_plus_cover.jpg.e492a22a05e463db20c7e59d816ecdd0.jpg

A ovaj Kuzma je zaista nekako... šta da kažem da se ljubitelji ne uvrede... retro zamišljen i izveden ali po veoma savremenoj ceni ;)

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Igor svakako ima podršku. Ono što nema podršku je ovakav pristup da se gaženjem drugih (u ovom slučaju Kuzme) želi istaći kvalitet. Na ovaj način samo čoveku (Igoru) pravite anti-reklamu. Kuzma je odradio najteži deo posla, a to je da se zahvaljujući kvalitetu etablirao kao ozbiljan proizvođač gramofona. Slušao sam nekoliko Kuzminih gramofona i svaki je bio odličan. Po meni zaslužio je reputaciju. Nadam se da će takav utisak na mene ostaviti i Igorovi gramofoni. 

Komentarisanje cena iz perspektive naših vukojebina je.... šta da kažem? Uz sve to treba imati u vidu da pojeftinjenje proizvodnje povećanjem produkcije ne dolazi u obzir.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, prophet said:

Igor svakako ima podršku. Ono što nema podršku je ovakav pristup da se gaženjem drugih (u ovom slučaju Kuzme) želi istaći kvalitet. Na ovaj način samo čoveku (Igoru) pravite anti-reklamu. Kuzma je odradio najteži deo posla, a to je da se zahvaljujući kvalitetu etablirao kao ozbiljan proizvođač gramofona. Slušao sam nekoliko Kuzminih gramofona i svaki je bio odličan. Po meni zaslužio je reputaciju. Nadam se da će takav utisak na mene ostaviti i Igorovi gramofoni. 

Komentarisanje cena iz perspektive naših vukojebina je.... šta da kažem? Uz sve to treba imati u vidu da pojeftinjenje proizvodnje povećanjem produkcije ne dolazi u obzir.

Molim te nemoj meni da repliciraš kako sam gazio Kuzmu jer nisam, zabole me za i Kuzmu i za Kjubrik, 1210 dok nas smrt ne rastavi, ali je smešno kako se svi prave da Igor i njegovi gramofoni ne postoje. Zavist, pakost, hajde i njega da oteramo iz sela vilama i bakljama, šta li

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne jednom su ovde  pomenuti gramofoni u kojima Leo ima svoj doprinos , i to u najboljem smislu

otkud sad da se svi prave blabla ?

 

svi ovde ili svi negde drugde ?

ovde - nije slucaj , a za drugde - koga briga ......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

33 minutes ago, vladd said:

Nazalost, mi negermani i neanglosaksonci, moramo da isporucimo ozbiljan kvalitet koji ce biti najcesce zanemaren, u korist...nastaviti po zelji

dobar drugar koji je vrsni stolar,i koji je svojevremeno radio u industriji namestaja+bio zaduzen za unikatne extremne stolarske radove kod onih sa malo dubljim dzepom,kad je video prvi Linn Lp12,i Linn Isobarik zvucnike,samo je rekao "coweche,ovo su sastavljali i rukama i nogama "

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma javna tajna da je Kuzma uvek izlazio u susret i bio voljan za cenovne ustupke za korisnike sa ovih podneblja..ko je hteo,uvek je nasao nacina da eskivira zvanican cenovnik..i nije jedini proizvodjac koji tako radi,ako ti odgovara vozi,ako ne,ima sijaset drugi proizvodjaca iz iste branse,da nadje covek sebi svoje zadovoljstvo,bilo to sonicno-kvalitativno,estetski ili statijaznam vec po kom kriterijumu..vazda se hoshkate oko cena,svaka roba imo svog kupca...ja samo kazem,treba kupovati ono sto nam stvarno odgovara,a ne to sta se moze povoljno kupiti,al u sustini nam ne odgovara...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...