Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

Pozdrav svima, slucajno mozda neko ima visak drzac rucice da mu se muva po fiokama, moj napukao pa bih zamenio. Probao sam na kp ali uglavnom prodaju zajedno sa kucistem.
U pitanju je Kenwood KD 2070 ali verujem da bi i od nekog drugog odgovaralo posto se montira na sraf.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vidi ovako - bez ozbiljnog truda ni tvoj 1200 nije vredan spominjanja , isto kao sto mnogi dekovi prosviraju tek kad im debelo ugodis

ne moze fabrika da ti proda i maglu i ono sto je dobro i environment , sve u paketu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Niko ovde ne stavlja "spojler na yugo", vec vozi svoju spravu na pistu, da ne bi "vozio" po makadamu.

E sad, ako neko ima industrijski pod, temelj od par metara, to je druga prica, njemu ne treba zastita od landaranja patosa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, vladd said:

Niko ovde ne stavlja "spojler na yugo", vec vozi svoju spravu na pistu, da ne bi "vozio" po makadamu.

E sad, ako neko ima industrijski pod, temelj od par metara, to je druga prica, njemu ne treba zastita od landaranja patosa.

Istina, mi što ne živimo u sojenicama i niko nam ne šutira gramofon dok slušamo smo razmaženi i ne razumemo vaše muke i probleme sa vibracijama :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, grau said:

pa se posle ljute kad im čovek kaže švajseri....:w00t:

Švajser je kompliment, masjstor zavarivač, dok je šloser to što jest.

6 hours ago, vladd said:

Ideja je da se umlate uticaji zemlje i ostalih niskih frekvencija, 3-20Hz.

Prirodne rezonance delova gramofona je nemoguce izbeci, moze se u nekoj meri dampirati, ali je bitno modelovati medjusobni uticaj. Pre svega da se ne izaziva rezonantno vibriranje, a ako se ima srece i da odredjene vibracije jednog dela ponistava drugi deo.

Zato mi je zdravija ideja da nosac rucke bude zajednicki sa nosacem osovine tanjira, kao jednostavnija varijanta, nego raditi posebna dampiranja  za podlogu rucke. Ili izdvajanje rucke od lezaja osovine tanjira.

Previse je promenljivih, previse komplikacija, veca sansa da se napravi gore nego sto je bilo.

ako misliš na Džirodek, ručka jeste spregnuta sa tanjirom i zajedno pliva.

40 minutes ago, Miloš 1210 said:

Ni negativno ni pozitivno. J*** sa policama i peskovima i šlaufima je kao kačenje spojlera na Jugo 45 ili čiptjuning Punta... blind faith (y)

Pa očigledno pričaš bez i razumevanja i ličnog iskustva, a na kraju krajeva nije ni potrebno da se iznose lični skepticizmi, ništa predloženo i osvedočeno nije obavezujuće, pusti druge da slušaju kako smatraju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Beli_Ninja said:

Kako mogu da se vide slike koje si okacio na hi files? Rekao bih da su sve prsle usled nekog nevremena :D

 

Da, ne vidim ih ni ja, isto tako ne vidim ni na bjbikers.com dok ih drugi vide, očigledno je "gazda" files foruma samoinicijativno i blokirao teme i sklonio slike. Imam ih neku količinu pa ako te zanima da otvorimo zasebnu temu. Polica je diy negde još s početka devedesetih, kopija dizajna talijanskog Tarđetija, izvorno je planiran pesak ispod svakog uređaja ali nikad nisam probao, već je ubačen pneumatik ispod svake komponente po uzoru na neku američku policu. Godinama razmišljam o izradi novog reka sa drugojačijim rešenjem vibracija i ne od gvožđa, al ko i za masu nekih ideja, nemam jednostavno vremena, noćas sam do jutra netovao iako imam sakupljeno dosta štiva. Soba i polica su još dve komponente sistema šta god ko mislio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

48 minutes ago, Lemić said:

Da, ne vidim ih ni ja, isto tako ne vidim ni na bjbikers.com dok ih drugi vide, očigledno je "gazda" files foruma samoinicijativno i blokirao teme i sklonio slike. Imam ih neku količinu pa ako te zanima da otvorimo zasebnu temu. Polica je diy negde još s početka devedesetih, kopija dizajna talijanskog Tarđetija, izvorno je planiran pesak ispod svakog uređaja ali nikad nisam probao, već je ubačen pneumatik ispod svake komponente po uzoru na neku američku policu. Godinama razmišljam o izradi novog reka sa drugojačijim rešenjem vibracija i ne od gvožđa, al ko i za masu nekih ideja, nemam jednostavno vremena, noćas sam do jutra netovao iako imam sakupljeno dosta štiva. Soba i polica su još dve komponente sistema šta god ko mislio.

Naravno da me zanima, a verujem da nisam jedini.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

28 minutes ago, Beli_Ninja said:

Naravno da me zanima, a verujem da nisam jedini.

Veruj ti meni, u manjini si. Ajd kad mi naiđe inspiracija, nemam ovog časa jasno čvrst koncept zašta bi se opredelio iz raznoraznih prepreka a ne volim da pričam na prazno. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

44 minutes ago, Beli_Ninja said:

Pa mozda sam u manjini ali je sigurno da nisam jedini. Jbg, istina boli...

Baš jako malo sam zaticao sisteme u nekoj pristojnoj polici a da nije ala kredenac ili neki TV stočić, doduše ne krećem se godinama unazad na slušanje pa se možda promenio odnos. Jutros sam malo prelistao neku arhivu, biće temica bazirana na files forumu čim  mi dune.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, Lemić said:

Baš jako malo sam zaticao sisteme u nekoj pristojnoj polici a da nije ala kredenac ili neki TV stočić, doduše ne krećem se godinama unazad na slušanje pa se možda promenio odnos. Jutros sam malo prelistao neku arhivu, biće temica bazirana na files forumu čim  mi dune.

Tamo te čeka polica-junkie Turbo Maximus alias Nomimasen, razbiće te konfabulacijama i besmislenim jezičkim akrobacijama, nećeš znati kako se zoveš

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Miloš 1210 said:

Tamo te čeka polica-junkie Turbo Maximus alias Nomimasen, razbiće te konfabulacijama i besmislenim jezičkim akrobacijama, nećeš znati kako se zoveš

Ne kapiram te, al nema ni veze, ni mene mnogi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Lemić said:

Ne kapiram te, al nema ni veze, ni mene mnogi.

Jednom prilikom je taj Turbo Maximus mrtav ozbiljan vodio raspravu o pogubnom uticaju prašine na polici na zvuk.

 

(a pri tom mu zvučnik ispred staklenih vrata, verovatno sve zvoni kao u kupatilu)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Miloš 1210 said:

Jednom prilikom je taj Turbo Maximus mrtav ozbiljan vodio raspravu o pogubnom uticaju prašine na polici na zvuk.

 

(a pri tom mu zvučnik ispred staklenih vrata, verovatno sve zvoni kao u kupatilu)

 Ma neeee, ne posećujem taj forum uopšte, tek nedavno i to izuzetno. Hifilizam je u suštini iluzija i samim tim je sve i dozvoljeno i moguće, pa nisu retki takvi likovi, mada smo svi malo na "svoju ruku". Biće tema kad sam se već uvukao u priču, pa da ne ofujemo ovde.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, Miloš 1210 said:

Jednom prilikom je taj Turbo Maximus mrtav ozbiljan vodio raspravu o pogubnom uticaju prašine na polici na zvuk.

 

(a pri tom mu zvučnik ispred staklenih vrata, verovatno sve zvoni kao u kupatilu)

Pa zvonjava obaljiva prashinu,nachi dje ima prashine ima i zvonjave - ete ga nichim izazvan poguban uticaj.

Pravi Turbo lepe police.Ko ima dokonih parinja - preperuka za kupnju.

Pozdrav za Turba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...