Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

Znaci slaba vajda od tih slusanja. :) 

Meni je drazest da znam sta kako radi, zasto svira ovako ili onako, da se nesto svajsuje, pa da se sloze kockice prema maksimalno mogucoj opciji.

A sluh je najslabija karika..

Svako ima svoje bube za zabavu. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Ras said:

E kad je tako, evo jednog lepog članka na temu mehaničkih rezonanci u gramofonima i kako je gotovo suvišno ih posmatrati van konteksta sistema ruka-zvučnica. Nadam se zanimljivo onima koji žele više da saznaju:

https://1drv.ms/b/s!AhmyS3AfXkgw8lZcmbpv3e-CPHIt

Sjajno, hvala..:worship:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam naprosto obduševljen kako je to ispoalo :). Jes da sam extra neznalica kada su gramofoni u pitanju, no nikada nije kasno da se zaljubim strasno. :)

No otvaraš mi i neka pitanja...   što je najpodesnije za postolje takvog gramofona obzirom na izostanak "mekih" ovjesa, koji bi bio najpodesniji preamp, kao i kako "ufiniti" napajanje motora... :)  ... slatki problemi :) 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto ti novih tema :)

Kod mene stoji na južnoafričkom granitu , i junački se drži :) Gramofon je izmedju dva 15" Tannoya , potenciometar nije u fazi štednje i nema apsolutno nikakvih smetnji 

Preamp : za start bilo koji , vremenom nadješ koji ti najviše odgovara

Napajanje : gotov je razvoj, nisam našao vremena da realizujem pločice, do leta bi trebao i to da završim

A možeš i sam praviti napajanje, koje na izlazu daje 230 ( ili 115 V ) , 50 i 67.5 Hz sa finim podešavanjem frekvencije, snaga motora je 3.5W

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Eci said:

Eto ti novih tema :)

Kod mene stoji na južnoafričkom granitu , i junački se drži :) Gramofon je izmedju dva 15" Tannoya , potenciometar nije u fazi štednje i nema apsolutno nikakvih smetnji 

Preamp : za start bilo koji , vremenom nadješ koji ti najviše odgovara

Napajanje : gotov je razvoj, nisam našao vremena da realizujem pločice, do leta bi trebao i to da završim

A možeš i sam praviti napajanje, koje na izlazu daje 230 ( ili 115 V ) , 50 i 67.5 Hz sa finim podešavanjem frekvencije, snaga motora je 3.5W

.. južnoafrički granit....  eh eh, ma gdje li ga nabavi, nadam se da isti nije ključan "igrač" za zvuk :)

.. bilo koji preamp... hm hm.. OK, mada nisam sretan sa odgovorom :)

.. napajanje .. ok to svakako budem napraviti. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posle par dana slušanja BM MC Silver čiji je vlasnik Elvis iz Zadra - da mu ne trošim zvučnicu dalje ( to će on sa guštom ) prešao sam na Ortofon Jubilee koji je u vlasništvu graua... kompletno je osvežena od strane ing Salaija u Budimpešti. Sledećih 60 sati ( u periodu usviravanja ) će raditi sa Bryston/Cotter MK2 SUT-om. Posle ću menjati zvučnicu i/ili ručicu, testiraću bazu sa što više komponenti :)

image.jpg

image.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svetski nivo izrade.

Ja volim da procunjam primedbe, sugestije, ali ovde ih prosto nema..i dizajn i inzenjering i zavrsna obrada, i utisak skladnosti i mase...perfektno..:good:

 

Odnosno ima sta nema, model nema neko adekvatno besno ime, onako da audiofili stanu mirno kada ga cuju... :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...