Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

Obzirom da je SPU jedna od zvučnica koja mi je na listi želja za neki drugi, bolji život, da čujem kakav je problem na 1210?

javlja se brum pri kraju ploca..

Ma problem: za SPU je da joj treba 12 incha rucka i to dobra pa tek onda dalje, Gde si dobio ideju za SPU ? i jos na 1210.?

koristi ga jedan moj poznanik u toj kombinaciji,treba da se uradi dodatni teg kod kontratega,menjao zicenje od glave do pete na Siltech i vozi..masu slika o tome sam postavljao pre par godina na forumu kod Ljube...medjutim kao sto sam napisao javlja se brum pri kraju ploca u standardnoj izvedi,pa treba izbaciti sekciju napajanja kod 1200/1210 van kucista...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cime se u kucnoj vulgaris varijanti ciste oksidisani konektori ("shatro" pozlaceni i obicni)?

 

kad kazem kucnoj, ne mislim da one woodoo audiofilske tekucine nego nesto sto moze da se kupi relativno jednostavno... u lokalnoj farbari ili slicno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma otkud znam od cega su napravljeni ovi vulgaris konektori..... mislio sam da ima neki genericki cistac da se malo to zapere

 

 

nego sad gledam nesto ovo napajanje od korata sa slike, nesto je tu nejasno

 

ECL82 i kako revox napisa gasna stabilizatorka, nema tu ispravljacice

 

ili to drugo nije gasna stabilizatorka nego neka mala ispravljacica tipa ez80....

 

sa slike se ne vide elementi za solid state ispravljanje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.............nego sad gledam nesto ovo napajanje od korata sa slike, nesto je tu nejasno

 

ECL82 i kako revox napisa gasna stabilizatorka, nema tu ispravljacice

 

ili to drugo nije gasna stabilizatorka nego neka mala ispravljacica tipa ez80....

 

sa slike se ne vide elementi za solid state ispravljanje

 

 

Mislim da je Revox u pravu

ECL + gasna stab.

 

evo sve o  ampu:

 

"Under the hood, true dual-mono construction is preserved from the power supplies on through. Eachchannel is powered through its own 50VA toroidal transformer. ECL82 and 85A2 tubes areused for voltage regulation of the power supplies. One 12AX7 and one 12AY7 (6072) perchannel participate in two gain stages that use no overall feedback. RIAA equalization isdone with a passive filter network that is said to be immune to the effects of tubeaging."

 

http://www.soundstage.com/vinyl/vinyl200607.htm

 

ajd ne preinzenjerujte

 

Ultimate je pravljen pre 20-ak g. kad sam bio mlad i naivan , sa 2x EZ i 4xECL82 u napajanju

 

jos uvek imam spare pcbs negde

 

nego da mi ne lomimo glavu oko toga kad čovjek ima čak i pločice napravljene

 

samo da ufati vremena da to nađe  :wink2:

 

evo ja da ga podstaknem bocu loze 26 jul šaljem po prvom koji krene za Srbiju pa da mu se nekako doturi

 

dobra je ovim sa gerijatrije za cirkulaciju  :smesna: :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako nema overall feedback , onda nije VTL iteracija , jer je ista bazirana na loop Eq

 

uzimajuci u obxir koristene ceve - gasna je po svoj priilici ref. za PCL ( pentoda serisjki elemenat . trioda pojacavac greske) , sve to u regulaciji ......... a u pojacavackom stepenu - 12AY7 prvi stage ( recimo jos malosumnija iteracija ECC83 ) dok je ECC 83 izlazna

 

koliko ih je (ukupno 4 triodna sistema po kanalu ), negde je tu i SRPP ili mozda cak mu follower u igri ........ a moguce da je i CF na kraju stepena

 

verujem da lepo radi , ali je konceptualno meni licno neprivlacno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako nema overall feedback , onda nije VTL iteracija , jer je ista bazirana na loop Eq

 

uzimajuci u obxir koristene ceve - gasna je po svoj priilici ref. za PCL ( pentoda serisjki elemenat . trioda pojacavac greske) , sve to u regulaciji ......... a u pojacavackom stepenu - 12AY7 prvi stage ( recimo jos malosumnija iteracija ECC83 ) dok je ECC 83 izlazna

 

koliko ih je (ukupno 4 triodna sistema po kanalu ), negde je tu i SRPP ili mozda cak mu follower u igri ........ a moguce da je i CF na kraju stepena

 

verujem da lepo radi , ali je konceptualno meni licno neprivlacno

 

 

Mudro zboriš :rofl: :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

juce sam bacio pogled kroz korato izlog i imam sta da vidim

 

na tehniksu sp10 koji tamo stoji vec neko vreme, sepuri se nova rucka: klon schroedera sa magnetnim vesanjem.

 

deluje vrlo solidno napravljeno, precizno i pedantno, 10", mada mi se ne svidja sto je cev rucke od fiberglasa, narocito ne za 1000e koliko je cena.

 

znam da je ovde ston klod pravio ali mi se cini da je ovo neki drugi uradak, da li neko mozda zna ko u gradu ovo radi i da li je slusao. 

 

ne znam da li je to isto kao i ovo sto stradi ima na lenku, cini mi se da je on pominjao da mu je frenk poslao drvenu cev ili sam nesto umislio...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da se razumemo, bez da me pogresno shvatis...... moj "smeh" je bio upucen da ces kupiti SP10 & Shroeder rucicu klon u Koratu za 1K eura.samo to.No, mozda se varam, svratim sutra posle posla tamo uzivo, pa izvestim.

Ma razumjemo se, nema frke.Iako, nije to tako nemoguca misija :-)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...