Jump to content

Gramofonska tema

grau.

Preporučeni Komentari

pre 13 minuta, NIXIE reče

275VAC ili 305VAC  su obično označeni.

Ostalo mi je u glavi 425 ili 475 V zato što sam zadnje njuškao tražeći motor run kondenzatore i nisam se mogao sjetiti standardnih vrijednoisti za X2. :D 

Podeli na ovim sajtovima

Oni jesu za te DC napone (400-450V), ali ih označavaju za AC napon. U principu mogu se koristiti svi folijski i keramički kondenzatori nazivnog napona 400VDC ili više, samo si ovi PP X2 izdržljiviji i testirani na višem naponu i time preporučljiviji za ovo. Ja sam ranije stavljao ISKRA poliester kondenzatore 8,2nF 630V jer sam imao gomilu toga i nije bilo problema.

Podeli na ovim sajtovima

I da se nadovežem radi dodatne informacije postavljaču pitanja (nikako s namjerom da proturječim Nixie-vim riječima jer znam da zna što priča!)
Prednost npr X2 je u tome da neće eksplodirati ako mu je dosta svega. Prema onome što sam zadnjih dana pročitao na temu ispada da iako nije pravilo, nije isključena pojava vatre kod nekih drugih serija kondenzatora na takvim mjestima ako ipak otkažu.
Zato je za nas neuke on najsigurnija opcija. 

Podeli na ovim sajtovima

X kondovi crkavaju u kratak spoj, jesu iz klase "safety". ali im je posao da prave kurslus i aktiviraju osigurac. Y crkavaju u otvorenu vezu, pa su po toj sigurnosnoj osobini za nijansu povoljniji da se nadju paralelno prekidacu.

Podeli na ovim sajtovima

Za Lenco je dovoljna obicna keramika 10n / 1 KV, takozvani disk, mislim da nikako ne sme "multilayer" tip ( cini mi se da se oni i ne prave od 1 KV inace ).

Ima to u svakoj radnji.

Cika Brkin recept.

Podeli na ovim sajtovima

Kod mene radi, nikakav problem da se zameni originalni kond.

Stavise bio je montiran originalno sa malo duzim izvodima pa sam ih samo presekao, trimovao nove i zalemio na originalne, tako je bilo najjednostavnije.

Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...