Jump to content

Preporučeni Komentari

16 minutes ago, Doktor said:

Losa adresa.

:Viannen_loungelizard:

eto deeee ... jes da me godine fataju al mi se cini da ste  ti i woli krenuli u tu pricu a meni se zalomio jos jedan l78 pa ne znam sto sa njim pa velim ako ste sto pametno i lijepo smislili da primjenim ;)

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
pre 2 časa, aaa zmaju! reče

plus fiksni shell...čekaću neku drugu priliku. Vidim da ima i neka crna Grace 707 ali mi je 400€ puno, koliko je izgleda ceni prodavac.

sa klasicne strane gledajuci shell je fiksni,ali se kod serije IIIS/ III vadi ceo tzv "armwand" tako da je promena zvucnica izuzetno laka..sem ako ne uletis u neku zvucnicu sa dugackim telom,gde su tacke fiksiranja pomerene napred,neces imati problema sa njom..ako te ta serija III i dalje interesuje,preskoci IIIS,fokusiraj se na III,varijantu armwand od titanium nitrid,i da ima sve u kompletu,ukljucujuci i FD200 damper,i da je shell tzv CA F1 oznake..to je par milimetara vece efektivne duzine,shell je malo duzi,komfor je bolji za montiranje zvucnica..nisam ti neki veliki pristalica tog silikonskog dampiranja (moj sa series II stoji na parkingu,ne upotrebljavam ga),ali po nekim izvestajima sa FD200,adekvatno primenjenim,mogu da prodju i neke manje zahtevne MC zvucnice sa tim ruckama..

sretno B)

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
pre 2 časa, revox reče

a meni se zalomio jos jedan l78 pa ne znam sto sa njim pa velim ako ste sto pametno i lijepo smislili da primjenim ;)

sta to isplivalo iz Morache sad pa ponovo?..kad jedan poso krene,nema stajanja....:D

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Eto, ima tako nekih koje dobri bog pogleda vise puta...a oni eto u problemu, slatkom ali problemu :D 

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Nije bilo Lenketa na Limundu...

Ja jedino kupio neke fine pincete i zubarske cackalice..

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
1 hour ago, paja959 said:

sta to isplivalo iz Morache sad pa ponovo?..kad jedan poso krene,nema stajanja....:D

ni iz morace nego od vas gore

1 hour ago, vladd said:

Eto, ima tako nekih koje dobri bog pogleda vise puta...a oni eto u problemu, slatkom ali problemu :D 

malo gleda malo se ti trudis 

1 hour ago, Zen Mod said:

dovlamsi je opet operisao po limundu

eto ti znas sta ko radi ;) ... bolje ti bi bilo da se dofatis tih kabaljerosa no sto pratis sto ko radi :P

26 minutes ago, vladd said:

Nije bilo Lenketa na Limundu...

Ja jedino kupio neke fine pincete i zubarske cackalice..

eneeeeee :beach:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

image.jpeg.cce91f099bc1e75037f4b14ac37dc3bb.jpeg
Nisam imao ideju da ovo može biti baš toliki upgrade za Regu. Prvo sam mislio da sam idiot što dadoh pare, ali je daščica jako lepo prosvirala. U pitanju je Rega Neo PSU. Preporuka k’o vrata.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

septembra navodno krece prodaja Thorens 124DD gramofona,TP124 rucka sa opcijom za prijem i Ortofon SPU zvucnica...cijena?..prava sitnica,ako sam dobro citao negde 10Keura...

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

..pardon,nadjoh,cijena samo 12000 svajcaraca...

https://nzzas.nzz.ch/wissen/thorens-td-124-dieser-plattenspieler-laeuft-und-laeuft-und-laeuft-ld.1489187?reduced=true

onaj sa limundoa sto je otisao prosle nedelje sa SME 3009/II pre improved i skrsenom Shure M75ED2 za nekih 850-860 eura je bio cist tunel jeftinoce....

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Pazi kad se i Lenco opet ukljuci u igru, naprave idler u Kini i pocnu da ga prodaju za 5 keka....   :hihihihi:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

TD124.thumb.jpg.9d22a9737549abfe1fef600e0c74132c.jpg

2 hours ago, paja959 said:

https://nzzas.nzz.ch/wissen/thorens-td-124-dieser-plattenspieler-laeuft-und-laeuft-und-laeuft-ld.1489187?reduced=true

onaj sa limundoa sto je otisao prosle nedelje sa SME 3009/II pre improved i skrsenom Shure M75ED2 za nekih 850-860 eura je bio cist tunel jeftinoce....

Pa nesto mi je bilo sumnjivo to butikarenje, a s obzirom da se poprilicno naslepo baca dragulj medju limundovce, nekako je sve vreme radilo sesto culo osim cudjenja.

Vise mislim da tu ima neocekivanih iznenadjenja, nego da je neko skontejnerisao nesto za sta moze da dobije u nekoj civilizaciji par i vise tisuca kojecega.

Jako kratko je radila pohlepa, dok NEXT nije nadjacao.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Vala lep je - volim kako izgledaju gramofoni sa 12" ruckama.

Nego kad na Lenco L75 prebacim tanjir na stop cuje mi se skripanje na kratko, dok se zaustavi...  ?

Idler se ne odvaja od tanjira - ne znam da li je tako fabricki  (  kad je dosao samo sam odvrnuo crveno obelezene srafove za transport ).

Gledajuci mehanizam sa skinutim tanjirem vidim da se idler-tocak spusta prilkom stopiranja motora ali kad je tanjir na osovini definitivno ga idler dodiruje, oseti se pod rukom ako hocu da pomerim tanjur.  Posto ovoga nije bilo do skoro ( stop-skripanje )  pitam se da li sam propustio da nesto uradim.... ?

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

skini tanjir i slikaj ostatak granafora i postavi sliku

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
pre 12 časa, krca44 reče

Vala lep je - volim kako izgledaju gramofoni sa 12" ruckama.

Nego kad na Lenco L75 prebacim tanjir na stop cuje mi se skripanje na kratko, dok se zaustavi...  ?

Idler se ne odvaja od tanjira - ne znam da li je tako fabricki  (  kad je dosao samo sam odvrnuo crveno obelezene srafove za transport ).

Gledajuci mehanizam sa skinutim tanjirem vidim da se idler-tocak spusta prilkom stopiranja motora ali kad je tanjir na osovini definitivno ga idler dodiruje, oseti se pod rukom ako hocu da pomerim tanjur.  Posto ovoga nije bilo do skoro ( stop-skripanje )  pitam se da li sam propustio da nesto uradim.... ?

@Krca:radi kocnica,mehanicka..kad mehanicki iskljucis,podize se jedan lim na cijem kraju se nalazi jedan plasticni navlakac,i on "grebe" o dnu tanjira,to se cuje ako si blizu...iskljuci gram tako da izvuces naponski steker samo,pa se nece cuti nista...ako ti smeta,zalepi selotejpom/izolir trakom ili skini..

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
pre 17 časa, paja959 reče

jeve ga na:

https://streamaudio.hu/thorens-td-124dd-highend-analog-lemezjatszo

sa SPU zvucnicom 3.500.000HUF,bez zvucnice 2.800.000HUF:wacko:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
pre 15 časa, vladd reče

TD124.thumb.jpg.9d22a9737549abfe1fef600e0c74132c.jpg

Pa nesto mi je bilo sumnjivo to butikarenje, a s obzirom da se poprilicno naslepo baca dragulj medju limundovce, nekako je sve vreme radilo sesto culo osim cudjenja.

Vise mislim da tu ima neocekivanih iznenadjenja, nego da je neko skontejnerisao nesto za sta moze da dobije u nekoj civilizaciji par i vise tisuca kojecega.

Jako kratko je radila pohlepa, dok NEXT nije nadjacao.

@vladd:mene su drugari dojavljivali za njega,ako zelim da ce licitirati za mene...oma sam rekao,next pls,i zahvalio se :D..mene dobar drugar ima to,vise no 10 godina,pre no sto je extra hajp poceo oko njih,nabavio jos za neke normalne pare,cinjenica je da je presao sa Mellorn Nemesis-a,+SME V

http://www.mellorn.hu/lemezjatszo.html

na 124 II/EMT 929,al dosad su 3x menjali kuciste za njega,prvi put kad je drustvu "predstavio" novopridoslu skalameriju,bilo nas cetvoro u poseti,ponudili se mi dobrovoljno,da cemo mu posto stanuje blizu Dunava,pomoci da se izvrne u reku dok trepne...:crazyrocker::D..doteralo se to konacno na kraju,neki naftalinski snimci zvuce izuzetno dobro na njemu zbog specificnog "gelera" sto ima u zvuku, koji mnogi vole,ali "not my cup of tea"...

:beta:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ja na to gledam kao na ikonu. Nije fotografija, nije ni barokno platno, ali ima svoju svrhu, cenu i ugodjaj.

Ja nemam gotovo ni jedan specijalan afinitet, osim kao prema mehanickoj igracki, niti bih pravio oltar audiofilije, niti bih preprodavao nekom ko bi to radio..

Za slusanje muzike svakako nije ono sto bi neki hteli da predstave...

Sa trece strane, takva sprava se kupuje sa pedigreom i uz pregled. Vec imam losa iskustva sa "mint" spravama za koje sam pomislio da je sliper, da je popravka laka....a popravljao sam cuda...

A ovaj je sa nekom odvaljenom podlogom, sustinski nebitno, ali...a sta da probija namotaj na motoru, da je naprsao odlivak...da za preko 500 evra otkrivam sta bi bilo kad bi bilo, ne bih...navedeno "odlicno menjanje brzina" sta to uopste znaci ...tu prestaje prica o parama a pocinje prica o arcenju zivaca, vremena i kvarenja zabave...

Thorens TD 124 / II Gramofon, ispravan, odlično vrti i menja brzine, lift ispravan, igla polomljena, nema kompletnu kutiju i poklopac i fali strujni konektor.

Opcija preprodaja je opcija, ali to takodje nije moje igraliste...da ga sminkam i vezujem konja kako buduci gazda pozeli...pa olupao bih obacvaj :) 

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...