Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

2 hours ago, paja959 said:

pricaj sta su te specijalne nogare ?...sad sam odgledao par slika sa interneta,to je oridji kod Continuo,to vec u sebi ima neki sistem prigusenja?:hypocrite:

PS nadjoh : "Three strategically placed Audio Technica absorbing feet which allow for levelling"

:crazyrocker:

 

Nista specijalno, nogare sa nivelacijom .... ali pipavo da se sve nastima. Ja sam stavio ovu bambusarku umjesto stakla sto je kod mene origi.

 

btw: imam istog kostura, cera mi ga uzela i juce "okupala" :o 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, ninja said:

 

Nista specijalno, nogare sa nivelacijom .... ali pipavo da se sve nastima. Ja sam stavio ovu bambusarku umjesto stakla sto je kod mene origi.

 

btw: imam istog kostura, cera mi ga uzela i juce "okupala" :o 

staklo...hmmm,ne cudi me da se ikea daska vise svidela od toga....sta,krenuo si na staze deadheadovaca ?:music:...a za nogare,guglaj AT 605...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo jedno pitanje onako iz cista mira......ocu kupim neku iglicu za glavu Philips 400 pa me mrzi da cekam Thakkera....a vidim ima u M&G Elektronik u NIš...kaze proizvodjac Dreher i Kauf....malko sam procitao i nisam pametan vredi li to ili da pak strpljivo sacekam Jico iz Thakkera.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, jorgoss said:

Evo jedno pitanje onako iz cista mira......ocu kupim neku iglicu za glavu Philips 400 pa me mrzi da cekam Thakkera....a vidim ima u M&G Elektronik u NIš...kaze proizvodjac Dreher i Kauf....malko sam procitao i nisam pametan vredi li to ili da pak strpljivo sacekam Jico iz Thakkera.

svaka moja narudzba od Thakkera je do mene stizala za manje od nedelju dana..dodaj par dana posto je isporuka van EU...mala vrednost 20-25 eura,nece zaglaviti valjda na carini...od tih superjeftinih da kazem "no name" replikatora ja bih se suzdrzao...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, jorgoss said:

Gosn Pajo, jel ste kao nacin slanja naveli ono kao pismo....oko 6eu?

u mom slucaju sad je postarina bila 2,90 eura....prioritetno pismo,sa tracking brojem....u slucaju recimo kompletne zvucnice,nije bilo vise od 5 eura...uvek tacno,i brzo je isporucivao robu,moja iskustva sa njime su apsolutno pozitivna...B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, vladd said:

Sad ih "testiram" za belt "problematiku".... :) 

ne verujem da ces imati problema,uzimao sam za 126-cu vise puta od njih,oridji i jedan set sa Thakker natpisom sto je za motor/tanjir i motor za lift mehanizam rucke...ovja zadnji sam sad stavio za vikend,zasad je na "mestu" :jamaica:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lici mi da su ok, ali kada stigne bice definitivno jasno :)  

Ja uzimam za 212, a malo me zbinjuje za 209, nude jedan belt, a treba tri. Ono sto sam primetio da se trgovci prema nepopularnim stvarima odnose aljkavo, iako im je cena i zarada identicna.

A Philips se ne tretira isto kao Thorens  

Sada je kvalitet gume bolji nego 70-ih :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vladd, dal je moguce da u isto vreme budzimo Philips 212 :D ...samo da rezimiram moj...nov napojni kabl, on/off dugme odozgo isto ali unutra dobar prekidac sa mogucnoscu zamene kad ustreba, malko sredjene mase, stavljena buksna za bananice od 4mm hirsman za masu, ubaceni stalni Klotz niskokapacitetni kablovi (70pF/m) jer u dodatne kontakte ja vere nemam, podmazano, u napajanju stavljeno malo novih elkosa pa preko malo polipropilena, cekam iglu za glavu 400 a uskoro planiram da sam napravim adapter gde ce moci bilo koja glava...ali otom potom...kao i novi kais a onda rucka...verovatno novi lezajevi...

Zaboravih da sam bacio jednu ruku laka na ono malo drveta...

16058130711811897433977477113448.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Auuuuu, to!!! A treba dampirati i onaj trougao na koji se srafi rucka i lezaj diska. To za trafo u sledexoj iteraciji, ja se mislio ali kad ti sad rece, moram i ja. Sudeci prema tvojim postovima koje redovno citam mogu bez razmisljanja da te sledim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad mi nesto pade na pamet....da se rucka uradi kao kopija ali od mesinga i da se unapred rezervisu mesta za neke male lezajeve...ja nesto mislim da jurim neke zubarske sto su za 100.000 rpm, sta mislis?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima



Nisam slusao ta reizdanja CR. Da li je istina da su prvo digitalizovana i tako rezana?


ne znam, ali ova još nisu objavljena - u najavi su

imam Dnevnik jedne mladosti od novih izdanja - dobro zvuči, ne znam da li je digitalizovan.. možda je urađen digitalni remaster bemliga
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...