Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

Mpingo AAA (bez pukotina i nepravilnosti) mozemo uzeti materijal za olovke 20x20mm i sastavljati, pa iz toga vaditi pakove. To je jeftina kombinacija, ali neizvesna - ne znamo kako ce to lepljenje da utice.

Dovoljno veliki komad da povadimo par pakova da ne budu lepljeni ja ne mogu da nadjem a da je jeftinije od one cepanice, od koje ce svakako da otpadne 65%

Oraji i hrastovi nisu problem, ali mislim da nije to ono sto nam treba. Nama treba gvozdeno drvo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

GUD, nabavi 2 džaka kvalitetne piljevine + 1 džak gvozdenog žpona iz obližnje strugarske radionice ili sa otpada + kanta 10-25L epoksi smole za nalivanje.

Zamutiš neku manju količinu zapreminski 2-3L i odliješ u kalupe. Posle strugarski obradiš u "magični oblik paka".

Imaćeš gvozdeno drvo magičnog oblika, koje ima i neka druga Orgonska svojstva nerazumljiva većini običnog sveta.  ;)

ORGONSKA ENERGIJA - TAKO DIVNA

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Leonardo said:

GUD, nabavi 2 džaka kvalitetne piljevine + 1 džak gvozdenog žpona iz obližnje strugarske radionice ili sa otpada + kanta 10-25L epoksi smole za nalivanje.

Zamutiš neku manju količinu zapreminski 2-3L i odliješ u kalupe. Posle strugarski obradiš u "magični oblik paka".

Imaćeš gvozdeno drvo magičnog oblika, koje ima i neka druga Orgonska svojstva nerazumljiva većini običnog sveta.  ;)

ORGONSKA ENERGIJA - TAKO DIVNA

A moze i odmah da se nalije u masnu serpicu i ne treba strug :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

daske koje zivot znace :diablo:..nisam odoleo,rizik je bio minimalan,u najgorem slucaju supruga dobija jednu lepsu dasku za seckanje persuna,sargarepe itd...:D..Ikea Aptitlig (bambus),bajke se pricaju o njemu....eto ubaceno u zidnu konzolu Target TT1,taman staje,stavljao sam krace siljke,jer je daska debela,pa viri previse vani iz okvira,i malo mi je to delovalo odvratno ako je sa oridji siljkom...sustina:ako stavim Ikea dasku,mene se to ne svidja,gubi se na fokusu,koherenciji u zvuku-prakticki to su prednosti sto bi dedicirana konzola treba da donese...s moje strane,mrsh u kuhinju,gde ti je mesto :drinking-2:...stara-oridji daska vracena na svoje mesto B)...probano sa 2 zvucnice Hana EH,Shure M75ED2,isti efekat kod obe za mene...

 

IMG_4291.JPG

IMG_4290.JPG

IMG_4289.JPG

IMG_4288.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Woland said:

^ sve mi je to što pišeš logično, mislim da je cena bila glavni pokretač hajpa oko bambusa iz Ikee

ma,ako pogledas,tip je stavljao tu dasku i ispod kazetofona vec..Teac 6030...vidjao sam vec pod pojacalima,zvucnicima...hbga...:shinymj5:..nije skupo,kolateralna steta oko jedne daske nije bar velika...:BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 11/15/2020 at 9:00 AM, Doktor said:

^

Nije bila rec o plintu i upotrebe mpingo ( . . . ili neko drugo africko drvo ? ).

To smo vec videli sa plintom koji je uradio @Eci od wenge drveta za 401.

Govorimo o mpingo i djuntama u hifi. :)

Tacnije, ne sve djunte, vec samo jedna, onaj hokejaski pak koji se mece na sprave. :jump:

 

Ima li negde slika navedenog plinta?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, paja959 said:

daske koje zivot znace :diablo:..nisam odoleo,rizik je bio minimalan,u najgorem slucaju supruga dobija jednu lepsu dasku za seckanje persuna,sargarepe itd...:D..Ikea Aptitlig (bambus),bajke se pricaju o njemu....eto ubaceno u zidnu konzolu Target TT1,taman staje,stavljao sam krace siljke,jer je daska debela,pa viri previse vani iz okvira,i malo mi je to delovalo odvratno ako je sa oridji siljkom...sustina:ako stavim Ikea dasku,mene se to ne svidja,gubi se na fokusu,koherenciji u zvuku-prakticki to su prednosti sto bi dedicirana konzola treba da donese...s moje strane,mrsh u kuhinju,gde ti je mesto :drinking-2:...stara-oridji daska vracena na svoje mesto B)...probano sa 2 zvucnice Hana EH,Shure M75ED2,isti efekat kod obe za mene...

 

IMG_4291.JPG

IMG_4290.JPG

IMG_4289.JPG

IMG_4288.JPG

 

20201116_161605.jpg

20201116_161622.jpg

 

:dubbio: ... sreca pa su mi usi mladje :haha:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

49 minutes ago, paja959 said:

puj pike ne vazi...sta imas izmedju daske i gramofona jos? :loleverybody:..ja sam moj stavljao direktno na dasku :shinymj5:

pricaj sta su te specijalne nogare ?...sad sam odgledao par slika sa interneta,to je oridji kod Continuo,to vec u sebi ima neki sistem prigusenja?:hypocrite:

PS nadjoh : "Three strategically placed Audio Technica absorbing feet which allow for levelling"

:crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...