Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

pre 14 minuta, aaa zmaju! reče

Aj bre nego tolko ne titra oko sopstvenog zdravlja...i onda kad se baci supena kašika sve ode na doboš:D

https://www.dailymail.co.uk/news/article-8599905/Widow-sells-husbands-hoard-50-000-records-1-despite-LPs-worth-2-000.html

zalosno brte :wacko:..covek se mucio oko njih celog zivota i sad ce da se proda budzasto..par preprodavaca ce da umasti brkove,nisu ni oni vani svi cvecka....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

32 minutes ago, paja959 said:

ne treba,ne radim ni ja to bas tako redovito...batalio se fenseraja od igala,i presao na tamnu stranu meseca B)

IMG_4196.JPG

Neđe davno Zen se sprdao samnom kad sam imao 6-7 armwand od thorens rucke I isto toliko glava ... ajde armwand je ostao samo jedan sa ruckom od td147 al je glava ostalo koje treba razmaci

Ajde Stanton 881e ce ostavim, Ortofon vms10mk2 moja stara od prije 30-40 godina odavno van upotrebe radi sentimenta stoji tu, Cleadaudio concept V2 mozda bi I makao, AT 120e definitivno nije ni radila, Sumico Pearl takodje bi valjalo maci, a Empire 1000 LS ima nesto tako da jee ne bi micao

I sad vidim tebe sa 3,4,5 glava I pade mi ovo na pamet ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

41 minutes ago, aaa zmaju! said:

Aj bre nego tolko ne titra oko sopstvenog zdravlja...i onda kad se baci supena kašika sve ode na doboš:D

https://www.dailymail.co.uk/news/article-8599905/Widow-sells-husbands-hoard-50-000-records-1-despite-LPs-worth-2-000.html

tuga...skupljaš celog života i capneš

ebem ti hobi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 56 minuta, aaa zmaju! reče

i onda kad se baci supena kašika sve ode na doboš

a i to je budalaština da se tako đuture prodaje... možda ima vinile i preko 2K E pa do 20K... zavisi od rariteta....

ono da ostaviš u testamentu koje su ploče da se prodaju koje ne...koje vrede i slično....na kraju krajeva da ovlastiš nekog kad umreš ko se razume da proda:hihihihi:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

36 minutes ago, Zen Mod said:

a jes, Zen se sprdao

Zen se sprda jedino kad Moracu pomene, a i onda je u 50% slucajeva ozbiljan

Sprdao si se (komentarisao) sa punim pravom ... koji moj mi je trebalo 6-7 armwandova I isto toliko glava ... al kad avetinjak zabandoglavi ondak bude tako

Imas brate po jednu glavu za svaki gramofon I eventualno u rezervu jednu I vozdra

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja čuh pre neki dan od Siniše Rankova da je Vuja Erkić preminuo. Možda su neki sa foruma i poznavali Vuju. Sreli smo se nekoliko puta i imali lepu razmenu priče, a par puta pre par godina sam bio kod njega i divio se velikim velikim kutijama sa velikim membranama. Znam da je čovek imao solidnu zalihu cevki za razne konstrukcije cevnih uređaja.

Pre par dana sam se našalio sa suprugom da ću polepiti markice sa cenom na sve što može ostati iza mene, a nije baš bezvredno. Da makar zna pošto da prodaje, da je lelemudi ne preveslavaju. Žalosno je kakvih alamunja ima, koje samo njuškaju i snimaju po tuđim kućama šta ima interesantno da se oplevi, a kao "prijateljski obilaze ekipu". Neki bi rekli da lešinare u visokom stilu i suzom (krokodilskom) u oku.

Ovde se postavlja i pitanje koliko su Diyeri ili Audiofili iskreni sa supružnikom? Tajne mogu biti veoma skupe.      

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja nista ne skrivam

nije da nesto pricam - sto bi , kad Boss ionako zaboravi sta ja kazem

a da ce napravim neki spisak, ocu

Vujadin - ako nisam pomesao - on je bio odgovoran za tonske trafoe kod Vukusica?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jeste Vujadin - Vuja, pokoj mu duši, dosta sarađivao sa Vukušićem u ono davno vreme.

Ja od supruge ne krijem ništa, jer mislim da je to besmisleno. Zna za svaku investiciju i potrošen evro/dinar/franak. Isto tako zna da učestvuje u nekim mojim radovima, kao supervizor ili najiskreniji  fan, ali bez ulizivanja i lagarija.  Jednako se raduje svakoj napravljenoj stvari za nas ili bilo koga drugog. Nikad ne smeta kada radim a pruža potpunu podršku i baš zbog svega toga zaslužuje potpunu iskrenost.  Ume da me iznenadi kupovinom klasera za zavrtnje i sitnice, kojih imam da bog sačuva. :)    

Još jedna "sitnica", nikada ali bukvalno nikada za 30 i kusur godina zajedničkog života nije omalovažila ili podrugljivo komentarisala nešto što planiram ili radim.  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tužan povod, a opet prelepi postivi zbog načina na koji govorite o preminulom gospodinu (nisam imao sreću da ga upoznam).
Nadam se da me nećete pogrešno shvatiti, sve ovo što ste izrekli je daleko lepše i mislim prava stvar za onu postojeću posebnu temu, u kojoj se najčešće pominju poznati (muzičari i ostali......), koje verujem je retko ko od nas upoznao;×koliko god da smo uz njih lepih sećanja proživeli.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bem ga, nekima se priblizava sudnji dan, kad ce to samo oni gore zna, sto se tih drkalica, sa kojima provedosmo skoro cijeli zivot, tice to je bar lako diacogs za vinile I cd pa bar orjenraciono ce da znaju kolko sto vredi, mada mislim da ove moje to nece prodavat, a oprema se popise kolko vrijedi I ostavi spisak ko ima malo toga ... kome kuca magacin bem li ga ima neki knjigobvodstveni program za finansijsko vodjenje magacina pa navrijeme ukucajte ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, revox reče

Neđe davno Zen se sprdao samnom kad sam imao 6-7 armwand od thorens rucke I isto toliko glava ... ajde armwand je ostao samo jedan sa ruckom od td147 al je glava ostalo koje treba razmaci

Ajde Stanton 881e ce ostavim, Ortofon vms10mk2 moja stara od prije 30-40 godina odavno van upotrebe radi sentimenta stoji tu, Cleadaudio concept V2 mozda bi I makao, AT 120e definitivno nije ni radila, Sumico Pearl takodje bi valjalo maci, a Empire 1000 LS ima nesto tako da jee ne bi micao

I sad vidim tebe sa 3,4,5 glava I pade mi ovo na pamet ;)

da prostis,ostavis Stanton 881,ako je sa oridji iglom i ispravna je,cuvas to ko oci u glavi,ako se dobro secam ortofon VMS serija,tela su identicna (10,20 i 30 ?),samo se razlikuju po iglama/profilima,izvijas VMS 30/II iglu za nju i cao djaci..ovo ostalo pushti niz Morachu..:cheers:..dve zvucnice sa dijametralno razlicitim pristupima istoj materiji,pa se mozes zevzeciti sa njima do besvesti..kroz armwand sa podmetacima resis visinske razlike 881 vs VMS,i vozi..:thumbup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, paja959 said:

da prostis,ostavis Stanton 881,ako je sa oridji iglom i ispravna je,cuvas to ko oci u glavi,ako se dobro secam ortofon VMS serija,tela su identicna (10,20 i 30 ?),samo se razlikuju po iglama/profilima,izvijas VMS 30/II iglu za nju i cao djaci..ovo ostalo pushti niz Morachu..:cheers:..dve zvucnice sa dijametralno razlicitim pristupima istoj materiji,pa se mozes zevzeciti sa njima do besvesti..kroz armwand sa podmetacima resis visinske razlike 881 vs VMS,i vozi..:thumbup:

Stanton 881S dosao na jednom td160 super sa grace 707 .... sve ispravno sa cetkicom na glavi ...

Dal si siguran da su tijela VMS serije ista ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, revox reče

Stanton 881S dosao na jednom td160 super sa grace 707 .... sve ispravno sa cetkicom na glavi ...

Dal si siguran da su tijela VMS serije ista ?

nisam siguran ni sam za VMS10..VMS20 i 30 je isto,samo je 20 elipticna igla,a 30 fine line

 

pre 56 minuta, krca44 reče

Sad opet moram da te zamolim za par reci o ovoj poznatoj zvucnici   :D

eh,jedna od bisera nekadasnje MM produkcije...ako je nemas sa oridji iglom,zaboravi pricu da ne trosis pare nepotrebno...

https://forums.stevehoffman.tv/threads/opinions-please-stanton-881s-cartridge.842710/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, revox reče

Kad se vec prica o glavama da priupitam da kome ne cuci u fioci AT 20 SLa

1699737-audiotechnica-at20sla-limited-edition-with-rare-genuine-atn20sl-shibata-stylus-on-beryllium-cantilev.jpg

trazim tijelo posto mi NOS igla cuci u fioci godinama

 

IMG_20200314_161144.jpg

IMG_20200314_161020.jpg

ima tu jedna za cca 60 eura,al je u jako ofucanom stanju telo,cini se nije jos prodata:

https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=160&t=145536&p=2501435&hilit=audio+technica+at+20#p2501435

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...