Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

..igraju se deca i dalje,pristigla zamenska,sfericna igla za Shure 44-7....Thakker EU,mene bilo intersantno jer nije trebalo da se jebavam sa carinjenjem i slicnim glupostima za robu ako je van EU,pa sam sad JICO opciju preskocio..lako je moguce da su oni radili i ovo....fino,glat pase u telo zvucnice,nazalost bez preklopljivog stitnika za iglu..gde su se katapultirale oridji zamenske igle za 44-7,bolje da ne pominjem..no prefinjenosti-barsunasti tonovi,ko prljavi Harry sa Magnum 44..pucam,pa pitam....:D

IMG_4124.JPG

IMG_4123.JPG

IMG_4125.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 11 časa, krca44 reče

U cemu je razlika u odnosu na Shure 95 npr. ? 

Posto imas obe... ima li neke razlike ... ?

ima razlike itekako..da ima se M95,sa jeftinom elipticnom,JICO eleipticnom (ne SAS!),i jednu HE varijantu JICO ili LP Gear ..95 je vec rafinisaniji zvuk,bolje razradjen-finije pristupa vec stvarima ali jos ne gubi koherenciju..sa HE iglom je vec jako blizu V15/III sa elipticnom iglom,.nije jos to,ali je jako blizu......44-7 je zvuk na prvu loptu,izuzetno direktan,nikakvih mackanja,umiljavanja nema u reprodukciji,to je zvuk sto kazu stojis u prvom redu ispred bine,svira rok band u nekoj krcmi,i loce se pivo na hetolitre, jest svirka cista tezga,al grupa dobro svira,a sa kolicinom maligana raste uzivanje..........za slusanje nekih jako kompleksnih muzickih materijala,nije bas najbolja ta 44-7,ali za naftalinske snimke tipa rock-jazz-blues moze da napravi pravo iznenadjenje..drugar mi sa EMT 15/EMT 929 presao isto na 44-7 na Thorens 124,stavio na nju Fidelity Research FR24,i cepa Muddy Watersa od jutra do sutra..na drugom gramofonu mu Ortofon SPU Classic na Technics 1210,i u  sustini sluzi za skupljanje prasine manje vise...

:crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao. Dobra je za "lake" MM zvucnice,

cim sam krenuo sa MC glavama ( vec

Ortofon MC 10 Super ), to nije bilo to.

Radila perfektno sa AKG PS 8 Super Nova npr. Zamerka SME fanova sto je uradjena sa dosta plastike, pa izgleda "jeftino".

Ova cifra sa KP je korektna, ako je sve od delova na broju i funkcionalno.

Koliko se kotiraju neke druge gram. rucice u poslednje vreme, ova cena je IMO OK.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 16 časa, aaa zmaju! reče

sustinu je @Doc rekao,ako si spreman da se limitiras danas na visokomomplijantnu MM zvucnicu,moze da bude dobar izbor...ali ja ne vidim na slikama nikakav fabricki pribor: spoljni RCA kabl,imbus kljuc sa kojim se otkljucavaju "kljesta" u slucaju podesavanja VTA (visina rucke)..taj imbus nije metricki,mislim da sa 1,5mmskim moze da se zivi djene-djene,pod uslovom da taj saraf nije dotegnut dojajno,ako je jako dotegnut,lako se moze ostetiti taj saraf..drugo,mali vilasti kljuc isto ne vidim,koji sluzi za pokretanje rucke napred-nazad i sluzi za okretanja jednog sarafa u bazi,tu se moze malo "lagiti" sa ne oridji kljucem,jer on sluzi samo za okretanje u zubcastoj letvi koja se nalazi u bazi rucke,i trece,koliko se secam i sa serijom IIIS ide jedan paket aranzman olovnih plocica i plasticnih okvira,s cijom kombinacijom se determinise tezina same zvucnice,koje je rucka spremna da izbalansira,i ovo se trpa u za to odredjeno mesto...ovo isto ne vidim,ali moguce da to ide samo sa III serijom...zbog knife edge konstrukcije,mozda nisu sampioni u ultrapreciznoj bas reprodukciji a la Grace 707 is tog doba,al im je srednjotonsko podrucje sa neverovatno dobrim faktorom zabave..znaci ako si i dalje zainteresiran,videti sa prodavcem pomenute 3 tacke..dedicirani imbus se moze kupiti na jebajevini,nije neka velika stavka (3-5 eura),kabl ce da boli jedno 50-80 eura (naravno mozes uzeti bilo sta drugo,al treba da je dedicirani phono kabl-ili neki mikrofonski,sa niskim kapacitetom,ako je ciljan neki gram sa subsasijom MORA biti i adekvatno flexibilan),ako je sa oridji stekerima,i tih plocica ima isto,bude nekih 15-20 eura za set po ebay isto...ako ovo ne igra kod IIIS,jos uvek imas druge 2 stavke koje ti mogu biti polazna osnova za cenkanje

;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Pajo i tebi i Doktoru, ohladio sam se od kupovine, bila mi je zanimljiva ali nisam znao nista o njoj, onda nakon ove kratke recenzije od Doktora, odustao sam...prvenstveno sto bi neko vreme stajala neiskorišcena, a i ako su preterali sa plastikom, plus fiksni shell...čekaću neku drugu priliku. Vidim da ima i neka crna Grace 707 ali mi je 400€ puno, koliko je izgleda ceni prodavac.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 5/28/2020 at 3:08 PM, Doktor said:

..... Shure V15/III ceka neke bolje dane, tacnije da zaplese na onom Kabalerosu.

DECCA i dalje pratim(o) . . . .

 

samo da pitam sto bi sa ona dva - tri kabalerosa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, Doktor said:

Losa adresa.

:Viannen_loungelizard:

eto deeee ... jes da me godine fataju al mi se cini da ste  ti i woli krenuli u tu pricu a meni se zalomio jos jedan l78 pa ne znam sto sa njim pa velim ako ste sto pametno i lijepo smislili da primjenim ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, aaa zmaju! reče

 plus fiksni shell...čekaću neku drugu priliku. Vidim da ima i neka crna Grace 707 ali mi je 400€ puno, koliko je izgleda ceni prodavac.

 

sa klasicne strane gledajuci shell je fiksni,ali se kod serije IIIS/ III vadi ceo tzv "armwand" tako da je promena zvucnica izuzetno laka..sem ako ne uletis u neku zvucnicu sa dugackim telom,gde su tacke fiksiranja pomerene napred,neces imati problema sa njom..ako te ta serija III i dalje interesuje,preskoci IIIS,fokusiraj se na III,varijantu armwand od titanium nitrid,i da ima sve u kompletu,ukljucujuci i FD200 damper,i da je shell tzv CA F1 oznake..to je par milimetara vece efektivne duzine,shell je malo duzi,komfor je bolji za montiranje zvucnica..nisam ti neki veliki pristalica tog silikonskog dampiranja (moj sa series II stoji na parkingu,ne upotrebljavam ga),ali po nekim izvestajima sa FD200,adekvatno primenjenim,mogu da prodju i neke manje zahtevne MC zvucnice sa tim ruckama..

sretno B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, revox reče

 a meni se zalomio jos jedan l78 pa ne znam sto sa njim pa velim ako ste sto pametno i lijepo smislili da primjenim ;)

sta to isplivalo iz Morache sad pa ponovo?..kad jedan poso krene,nema stajanja....:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, paja959 said:

sta to isplivalo iz Morache sad pa ponovo?..kad jedan poso krene,nema stajanja....:D

ni iz morace nego od vas gore

1 hour ago, vladd said:

Eto, ima tako nekih koje dobri bog pogleda vise puta...a oni eto u problemu, slatkom ali problemu :D 

malo gleda malo se ti trudis 

1 hour ago, Zen Mod said:

dovlamsi je opet operisao po limundu

eto ti znas sta ko radi ;) ... bolje ti bi bilo da se dofatis tih kabaljerosa no sto pratis sto ko radi :P

26 minutes ago, vladd said:

Nije bilo Lenketa na Limundu...

Ja jedino kupio neke fine pincete i zubarske cackalice..

eneeeeee :beach:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

..pardon,nadjoh,cijena samo 12000 svajcaraca...

https://nzzas.nzz.ch/wissen/thorens-td-124-dieser-plattenspieler-laeuft-und-laeuft-und-laeuft-ld.1489187?reduced=true

onaj sa limundoa sto je otisao prosle nedelje sa SME 3009/II pre improved i skrsenom Shure M75ED2 za nekih 850-860 eura je bio cist tunel jeftinoce....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

TD124.thumb.jpg.9d22a9737549abfe1fef600e0c74132c.jpg

2 hours ago, paja959 said:

..pardon,nadjoh,cijena samo 12000 svajcaraca...

https://nzzas.nzz.ch/wissen/thorens-td-124-dieser-plattenspieler-laeuft-und-laeuft-und-laeuft-ld.1489187?reduced=true

onaj sa limundoa sto je otisao prosle nedelje sa SME 3009/II pre improved i skrsenom Shure M75ED2 za nekih 850-860 eura je bio cist tunel jeftinoce....

Pa nesto mi je bilo sumnjivo to butikarenje, a s obzirom da se poprilicno naslepo baca dragulj medju limundovce, nekako je sve vreme radilo sesto culo osim cudjenja.

Vise mislim da tu ima neocekivanih iznenadjenja, nego da je neko skontejnerisao nesto za sta moze da dobije u nekoj civilizaciji par i vise tisuca kojecega.

Jako kratko je radila pohlepa, dok NEXT nije nadjacao.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...