Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

12 hours ago, gluv_i_udaren said:

YugoLET.jpg

Mrzelo me da pišem pa da uradim quote u čemu sam se, nekada, provozao... ;)

Ta peglica je imala notor os NSU 1000 TTS koji je serijski imao 83 KS ali je taj motor bio ''špricnut'' na cirka 100 KS. Vozio ga je momak iz Vlajkovićeve ulice. Čudovište na točkovima. Nije postojao tada auto koji je mogao da mu stane na crtu ( a ni većina motorcikala).

Oči motorcikliste kod CKja kada je to video kako ju odlazi na most su priceless... Mada, i moj 1200C nije ih ostavljao smirenim... A nije bio budžen i malo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, gluv_i_udaren said:

@Doktore, kakvo je Vaše mišljenje? Našao sam jednu za 500

Koja je tacna oznaka rucice? Da li je to jedna od one dve sto se dugo oglasavaju na KP ?

Jelco - japanska firma. Rucice stare serije po navodima korisnika bile korektno uradjene, ljudi zadovoljni.

Koliko se secam, @neskor je imao Jelco 12" rucicu i bio zadovoljan.

@shuca77 imao 9" Jelco rucicu i bio zadovoljan.

Nova generacija Jelco rucica je imala nekakav tehnicki problem. @paja959 je pisao svojevremeno o tome kako je njegov prijatelj u Pesti vracao par puta potpuno novu rucicu zbog problema.

Inace, ne znam da li znas, Jelco radi rucice za Ortofon. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 13 časa, Aoxomoxoa reče

Pa ima logike.Moja bivsa SME3009II imala sraf za pod/spust rucice.Nije bas neka cvrsta veza.

svasta se moze reci za 3009/II seriju,samo ne da je ta veza za spustanje i izdizanje rucke problem..identican sistem koriste danas i na SME M2 seriji,jedina razlika sto je "telo sa namotajem+dodata jedna veca matica" za finije stelovanje/doziranje spustanja/izdizanja...BTW nadam se da znas da donja matica od Rega rucki treba da bude jedva dotegnuta,maltene samo rukom a ne dojajno sa nekim malo povecim moment kljucem..kolko je to "stabilna veza",pogotovo u prici sto Rega propagira ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 13 časa, Aoxomoxoa reče

Ti si stvarno "udaren".To ko da si stavio porseov motor u Ladu.

sto je pa problem Benz Ace u jednoj Rega 300 rucki?..ljudi stavljaju u nju i mnogo skuplje zvucnice danas,pa su zivi zdravi..nisam portparol ni za Benz,ni za Rega,al neke ideoloske prepreke koje su kreirane u ovom sportu,pre 20-30-40 godina,su odavno porusene..svabe su jos pocetkom '80-ih rusile mit Linn teorije,pa su u u Rega 3/RB300 stavljali VDH DDT zvucnicu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, paja959 said:

svasta se moze reci za 3009/II seriju,samo ne da je ta veza za spustanje i izdizanje rucke problem..identican sistem koriste danas i na SME M2 seriji,jedina razlika sto je "telo sa namotajem+dodata jedna veca matica" za finije stelovanje/doziranje spustanja/izdizanja...BTW nadam se da znas da donja matica od Rega rucki treba da bude jedva dotegnuta,maltene samo rukom a ne dojajno sa nekim malo povecim moment kljucem..kolko je to "stabilna veza",pogotovo u prici sto Rega propagira ?

Izvinjavam se ako sam nesto pobrkao,davno je to bilo. Ono cega se ja secam je da je sa strane postojao inbus sraf,pa se cela rucica dizala gore/dole,a tim imbusom se dotezala rucica na zeljenu visinu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ti programi za telefone rade zadivljujuće tačno. Poredio sam tako što sam 10 minuta snimao telefonom obeležen tanjir i brojao i dobio identičan rezultat. I oba se uklapaju sa odstupanjem od 1kHz sa test ploče


Sent from my Commodore64 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja cesto merim preko test ploce i na telefonu posmatram koja je frekvencija, ali imam u firmi sertifikovan brojac obrtaja pa mogu i sa njim, lenj sam da napravim elektroniku i zavrsim pricu jer mi tanjir ispod ima ona polja za strobo

158833790639373477838650242823.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 55 minuta, Aoxomoxoa reče

Da je 300 bilo bi u redu. Ovde je rec o RB 110.

uuuups:crazyrocker::worship:

pre 52 minuta, Aoxomoxoa reče

Izvinjavam se ako sam nesto pobrkao,davno je to bilo. Ono cega se ja secam je da je sa strane postojao inbus sraf,pa se cela rucica dizala gore/dole,a tim imbusom se dotezala rucica na zeljenu visinu.

ma sve OK,to je tacno tako bilo na serijama 3009/3012,i isti sistem je i danas na M2-9/10-12,M2-9R/10R-12R,s tim da kod ovih novijih,taj deo sto je uklizavao (podizao-spustao),sad ima fini navoj+jednu maticu za sofisticiranije precizno stelovanje..tehnologija 100 % ista u sustini,i cak mislim da je to 100% peuzeto iz starih serija kao sastavni deo,jednom su izmislili mlaku vodu,sto bi ponovo,iskoristili vec postojeci specijalan alat samo su malo otresli prasinu s njega ...kad si nasao odgovarajucu visinu uz pomoc matice,fixiranje se vrsi identicno,kroz obujmicu u kojoj se nalazi mali imbus....stegnes i cao djaci

:jamaica:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 4/30/2020 at 7:23 PM, Aoxomoxoa said:

.Predpostavljam da su izbegli takve mogucnosti iz razloga sto manje delova,manje i rezonance,npr.

Manje delova jeftiniji proizvod a sto se Rege tice pogotovo, Rucka je kvalitetnija sto ima vise parametara za stelovanje a ne manje tako da kod onih najskupljih moze apsolutno svaki parametar da promenic cak i dobar deo njih on fly. Ko god ima gramafon siguran sam da je bar pogledao informativno sta one jako kvalitetne rucke sve mogu a da ovoga puta zaobidjem principe na kojima funkcionisu jer je to jako duga tema i podlozna velikim neslaganjima sta je bolje a sta manje losije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...