Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

pre 16 časa, Lemić reče

 

Zanimljivo je da je jako velika preokupiranost tim nekom arhaik tvorevinama, dok od ovog DV-a ili Grace 707, SME 3009,... ima niz boljih rešenja danas, da ne računam starost tih komponenti, pa nijedna žica nije više provodna ko kad je bila nova, tad se ožičavalo luster kablićima pretežno, a gde su ležajevi u kojima je danas sapun a ne mast. Ovo je novi vek.

bez ikakve zle namere,ajd postavi si danas pitanje,oces novu rucku,sta se ima u ponudi,recimo voljan si da das 1000 eura za nju..bas me interesuje,sta bi uzeo danas...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nego, sa Ittok-om ima jedan mali problem. Ta rucica svira onako kako treba samo sa jednom Linn-ovom bazom. [emoji3]

Moja je sreća Dok sto sam duduk i meni će to biti super i ako realno nije[emoji16].
Znate kako kod nas kažu (u mojoj interpretaciji[emoji16]) “rodi me majko blesavog pa me baci u bunar”.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Srecko reče

Linn Itok LV II emoji16.png.

al i to je kategorija vec arahaika... :)

pre 50 minuta, Srecko reče

Doktore da prvo sačekam da me gospodin paja (ili neki drugi znalac) prvo stručno izreziliemoji16.png.

mislio sam prvenstveno na novo,kad je vec @Lemić potegao tako pitanje..(ili je usmerio na nesto novije generacije)..nov Akito je valjda 1500-1600 funti,cista bratska cena

:jamaica:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 minuta, Srecko reče

Ma šalio sam se a i kada bi ste stvarno nešto iskritikovali siguran sam da bi to bilo zato sto je jednostavno tako i sto ste sigurni da je tako na osnovu Vašeg višedecenijskog gramofondžijskog iskustva.

nisam antiLinnovac po svojoj gramofonistickoj veri ni danas,nit sam bio ikada...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 12 minuta, Srecko reče

A ja nisam ni za ni protiv Linna samo sam ga imao pre jedno 40 godina pa računam (kao Mitke iz Koštanu) ću se podmladim sa Linnemoji16.png.

Nemo’ da bi mi neko rek’o da to nije mogućeemoji16.png.

ma sve je to OK,ako je covek zavoleo nesto pre 40 godina,moze da voli i danas,ne sme mu se braniti,lako je moguce da ce se usreciti ponovo s tim..ja otkad znam za sebe,kad sam "dole" pijem jogurt istog proizodjaca,jedem picu u istoj piceriji,pijem isto crno vino..moguce da to nisu najbolje stvari za svakog,al za mene jesu :BeerMugCheers: ( i trosim gram istog proizvodjaca skoro 40 godina,po kojem pljuste u vecini slucajeva samo samarcine :loleverybody:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

PA sad, na sve lepote i realnosti i imaginacije, slobodno moze, taman posla da je zabranjeno, da se doda i nostalzzi i podsecanje na mladost...to je naravno losa privilegija ali jedna od lepota "over the hill" godina...

Tako da je to posebna kategorija proizvoda...bilo koje fele, bilo da su virsle, stara buba ili ploca iz studentskih dana...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 25 minuta, vladd reče

PA sad, na sve lepote i realnosti i imaginacije, slobodno moze, taman posla da je zabranjeno, da se doda i nostalzzi i podsecanje na mladost...to je naravno losa privilegija ali jedna od lepota "over the hill" godina...

Tako da je to posebna kategorija proizvoda...bilo koje fele, bilo da su virsle, stara buba ili ploca iz studentskih dana...

ja kazem lepo je imati uspomene,i one koje su prijatne,sto bi ih se lisavali za neke nove,novokomponovane stvari..naravno proba covek i druge stvari,al ako mu to cini zadovoljstvo,sto se ni bih vracao na nesto,sto mi je ostalo u prijatnom secanju...:jamaica:

IMG_3918.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, paja959 said:

( i trosim gram istog proizvodjaca skoro 40 godina,po kojem pljuste u vecini slucajeva samo samarcine :loleverybody:)

Isti slučaj. Smeš da imaš Kuzmu, Torensa, Sondeka, eventualno Pink, ili možeš da imaš neku kršinu koja ne ugrožava plemstvo, ili možeš da sečeš vene na prepotopski idler, ali 1210 je OGROMNI NO-NO idi kući dovedi majku :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Zen Mod said:

pricate sa pogresnim ljudovima , ako vam broje sta cete vi da koristite u svojoj kuci

nisu pogresni ljudovi ... momci pitaju, mi odgovorimo ... imamo neko hebeno dugogodisnje iskustvo ... poenta price je naci balans sto se tice vrteske ... napraviti prvi odnos cijena kvalitet  za gram, rucku, glavu ... ostale novce usmjeriti na vinil ... kao doco ( uffff nedostizan) paja I jos par njih ...

iole pristojna vrteska zavrsava posao za slusanje vinila sto je poenta ... ostlo je sminka ... paja vrti na grace, doco na sme ja na grace ... dobra glava I to je to ... ne kazem da rucke novije produkcije ne valjaju al su mnogo novaca ... poenta je sto vise vinila ...

Ikorektna rucka dobra glava/igla da se vinil sacuva I teraj brate 

msm prevrne mi se stomak kad vidim kod lika vrtesku, glavu rucku kablove I ostalo od par tisuca evrica I 20-30 probranih vinila za raznorazna testiranja vrteske I sistema ... legitimno je I to al nije nasa krvna grupa ... svak bira ono sto mu pravi merak

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...