Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

17 minutes ago, Spachek said:

A onaj Denon i Micro Seiki?

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 

ma opljuvaše ga, ladno :)

mislim da sam sve pitao šta je trenutno koliko toliko zanimljivo i naravno, bar nekome je nešto loše, što je normalno...sto ljudi, sto ćudi

da sve pogledam nema šanse...daleko mi borča a kamoli kruševac ili niš...pa dosad bih potrošio goriva koliko je jedan td-150 da sam sve obišao...koncentišem se na beograd i čekam...i učim

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Od Luxmana samo sprave sa cetvorocifrenom cenom, lowendare su u rangu bilo koje konfekcije.

Doticni Thorens 321 je jedna od retkih sprava kojoj ce cena preleteti 1k€ u skorije vreme...

Ovde trziste hajpuje i vezuje se slepo za poznate sprave...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Ručka bi idealistički trebalo da bude monolitna, što nije moguće, a DV je potpuno suprotno. Kamara delova i delića, sve to tandrče i jako teško se podešava, zato je i ocenjena kako jeste i potpuno se slažem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, Lemić said:

Ručka bi idealistički trebalo da bude monolitna, što nije moguće, a DV je potpuno suprotno. Kamara delova i delića, sve to tandrče i jako teško se podešava, zato je i ocenjena kako jeste i potpuno se slažem.

Dodatno i njena ukupna težina od cca 1250 gr me je svojevremeno i definitivno odvratila od potencijalne kupovine pre nekih 5-6 godina.

Izgleda fenomenalno, Sci Fi  & Hi Tech fazon, ali je smrt za opruge u gramofonskim bazama tipa Stabi 2, VPI HW-19, etc.

Zato je i bilo ( naravno i posle dodatnih konsultacija sa tobom i Profom ) - Next ! :D

Što se tiče ocene koju je ručica dobila - realno. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

34 minutes ago, Lemić said:

sve to tandrče

Ima dve vrste dampiranja, prakticno je rezonantno mrtva, i staticki i pri kretanju(magneti i fukoove struje sprecavaju cimanja), progresivni antiskejting...ekstremno malu masu u verikalnoj osi..za horizontalnu je prakticno nebitna inercija posto ima elektromagnetno dampiranje...

Velika masa je u osnovi...standalone, vibracije i te sitnice....

Nije juzer frendli...ali tesko da nesto "zvoni" :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislio sam na minimalnu inerciju u vertikalnoj osi, kolokvijalno nazvanu "efektivnom masom"...pa prosto receno masom...mada je cista inercija u pitanju  pride pritisnuta opruznom silom(nezavisna od eventualnog vertikalnog pomeranja i gubitka gazne sile), nije prava "efektivna masa"...da ne bude zbunj.

 

P,s

Ko se baviom proracunom i integralom onercije za ravan stap, zna razliku kada je  stap oslonjen na sredini (L/2) i kada je  oslonac na jednom kraju...4x je manja je manja inercija prve opcije..

Kod klasicnih rucki je tacniji racun masa puta rastojanje na kvadrat nego "homogenih" 1/3

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Lemić reče

Ručka bi idealistički trebalo da bude monolitna, što nije moguće, a DV je potpuno suprotno. Kamara delova i delića, sve to tandrče i jako teško se podešava, zato je i ocenjena kako jeste i potpuno se slažem.

tu DV rucku sa svabe obozavale,upravo zbog mogucnosti raznoraznih finih podesavanja,koje kod drugih rucki nije moglo da se izvede..ako cemo tako,i sa recimo SME 3009/II ki bi trebalo poskidati sve one dodatne elemente sa kojima se recimo radi balansiranje opterecenja knife edge-ova jer su samo moguci izvori kupljenja rezonanci...i ona motka sa rucke od recimo na Lenco L-75/78 sa kojom se podesava gazna sila,bi mogla da bude eliminisana,na kraju krajeva,sa samo protivtegom se moze namestiti odgovarajuca gazna sila,ionako :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, Doktor said:

Dodatno i njena ukupna težina od cca 1250 gr me je svojevremeno i definitivno odvratila od potencijalne kupovine pre nekih 5-6 godina.

Izgleda fenomenalno, Sci Fi  & Hi Tech fazon, ali je smrt za opruge u gramofonskim bazama tipa Stabi 2, VPI HW-19, etc.

Zato je i bilo ( naravno i posle dodatnih konsultacija sa tobom i Profom ) - Next ! :D

Što se tiče ocene koju je ručica dobila - realno. 

Težina jeste problem, naročito kog opružnog vešanja na sabijanje, već kod istežućeg principa i nije, čak naprotiv, može rezonanca da siđe niže.

 

9 hours ago, paja959 said:

tu DV rucku sa svabe obozavale,upravo zbog mogucnosti raznoraznih finih podesavanja,koje kod drugih rucki nije moglo da se izvede

Nemački "Steroplay" je iz tog doba, 80-tih, bio jako rasprostranjen i samim tim njegov uticaj, pa otuda i prevashodno obožavanje. Njihovo rangiranje od "konzum" klase pa do "apslutešpicen" je ne retko sadržavao nebuloze. Zahvaljući tom nasedanju ju je moj drugar kupio tih godina, zajedno sa glavom, Karat Rubi, il tako nekako, ja izvadio iz kutije  i montirao na neki Mikroseiki, slušali, slušali,...dok nismo čuli bolju i ćaos, mislim da mu je ostala u vitrini kao eksponat. Tih godina je bilo relativno malo ručki, uglavnom su se nalazile serijske, ala Torensova TP 16, valjda, sve su bila manje više poslične, a ova ideja se pojavila kao napredna avangarda ponudivši rešenje problema koja ni do danas nisu rešena jer to jednostavno nije moguće. Osnovno je umanjenje kretne mase, što jeste postignuto zglobnom vezom, međutim, zbog malog kraka, to je previše labavo, a uz to, svi delovi blizu igle i svakako da nisu bez uticaja. Svaka igla ima neku komplijansu po obe ose, ima nekih kod kojih su jednake, recimo, moj Kuetsu ima minornu razliku, Deca mislim da je egal, tako da kočenje same ručke ima i te kako uticaja i mora se pariti po tim parametrima sa glavom. 

Zanimljivo je da je jako velika preokupiranost tim nekom arhaik tvorevinama, dok od ovog DV-a ili Grace 707, SME 3009,... ima niz boljih rešenja danas, da ne računam starost tih komponenti, pa nijedna žica nije više provodna ko kad je bila nova, tad se ožičavalo luster kablićima pretežno, a gde su ležajevi u kojima je danas sapun a ne mast. Ovo je novi vek.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa nekada se posteno radilo kada se radilo, bio i deblji lim na automobilima... :) 

Danas moras puno da se konkretno informises o detaljima, nekada je bilo vise nego dovoljno pracenje opstih principa...

A i danas se mnogo laze...prazna prica je mnogo jeftinija, brza, efikasnija i efektnija od visemesecnog ili visegodisnjeg razvoja. :) 

Pa zarad toga nekako naslucujem nekakav razlog priklanjanja arhaicnim spravama i resenjima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, Lemić said:

..... Zanimljivo je da je jako velika preokupiranost tim nekom arhaik tvorevinama, dok od ovog DV-a ili Grace 707, SME 3009,... ima niz boljih rešenja danas, da ne računam starost tih komponenti, pa nijedna žica nije više provodna ko kad je bila nova, tad se ožičavalo luster kablićima pretežno, a gde su ležajevi u kojima je danas sapun a ne mast. Ovo je novi vek.

nije tjesenje I navlacenje vode na svoju vodenicu ali pomenute rucke su bar za pola koplja bolje od nekih novije produkcije.

Sad tu nema repera sto se cijene tice da bi se pravilo poredjenje ali ako naletis na  grace ili sme za 2-300€ tesko da za te pare mozes kupit bolju rucku od njih

sapunjavi lezajevi tesko mogu budu ... ipak ne vrte kao na autu ... bez tih milimetar dva gore dolje I par milimetara lijevo desno ...bez nekih prevelikih opterecenja ... nisam jos naletio na tako nesto ... I sto @vladd kaze tada su koristeni mnogo bolji materijali nego danas

ozicenje se promjeni cas posla ... to bar danas nije problem kao nekad

nije polemika nego iznosenje malo drugacijeg misljenja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...