Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

Tako bih rado nešto rekao ali kao dunster nemam pravo da ista kažem.

Zadržaću se samo na konstataciji da je lepota i kvalitet bilo čega pa i gramofona Crni u tebi (tvoj doživljaj).

Da se sto pre pojavi tvoj sveti gral gramofonski (koji god da je) u vidokrugu ti, i da ga kupiš i uzivas u njemu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

In December of 2012 I found a TD-160 in a garage, sharing a box with mice. I decided to buy it and restore it. I had no idea how the process would go or what the end result would be. I thought I might play it in my office. I was listening to a Rega P3-24 in my main system. The process was both challenging and rewarding. After completely dismantling, cleaning, lubing, repairing internals, adjusting suspension, and temporarily wiring new rca cables, (they'd been chewed by mice) I determined I could bring the table back to life, and started in on the custom plinth. Once the custom cherry plinth was completed, I dropped the table in, added new rca cables, and did a final suspension adjustment. When I finally plugged it into my main system as a test I was dumfounded. Could this table really sound that good? Could it really sound better than the P3-24? Well it did. And it does. And it now lives in the main system, while the Rega sits in the office.

The point is, if you're looking to listen to vinyl, you may want to buy the TD-321. If you're looking for a fun project, and can enjoy the process, get the TD-160. Or, buy the TD-321 and listen while working on the TD-160.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@crni.

Srecan bio sa tom kombinacijom TD321/Rega (neka). 

Podeli sa nama utiske te baze koja nije ni do skocnog zgloba TD 160, TD 126, kao i TD 150.

Ne pominjem namerno vode TD 124, jerbo se on mora dodatno raditi u posebnom plintu.

No, o tome ima i ovde, a i na drugim audio, diy forumima. 

A ima i na guglu. 

Sa nestrpljenjem cekam tvoj izbor zvucnice. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

koliko mišljenja majko mila...ali kakav bi ovo bio život kad bi svi isto mislili?!

ali moram priznati da ste me naterali da dosta naučim o tematici i drago mi je da će ovo ostati u pretraživaču

321 je koliko znam dolazio bez ručice i mnogi su se odlučivali za rb300...dobar je to gramofon i dobra kombinacija...dodatno, ovaj primerak iz bijeljine je servisiran u šapcu i sve mi je lako proverljivo, ali zahteva poliranje poklopca, adekvatnu glavu i iglu i to je već lepo novčano ulaganje u nešto, što ja mislim, neće biti dugoročno po mom ukusu

znači, next...

a next se upravo pojavio

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

thorens td 160 RA gramofon je nadogradjen u poznatoj radionici ...

 

da gledam?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, Srecko said:

Imam li pravo da kažem da sjajno izgleda?
Oduvek sam bio slab na 160-ticu.
Apsolutno mi se čini najlepšim izborom od svega do sada razmatranog.

i meni srećko...lepota živa

ma da pustim santu esmeraldu i da ga gledam pa bi mi bilo lepo :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, crni. said:

pa dobro, lift je regin, ožičenje vdh...samo glava i igla vrede 200 evara

cisto sumnjam da je ista znacajno radjeno u osnovi same rucice - pivot ..... kod originala je ceo jaram koji je osnova knife edge lezaja - od plastike

idimidodjimi

 

msm , da je radjeno ....... onda cela skalamerija treba da kosta dosta vise

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

znam da ga je vladd ocrnio ali evo pojavi se još jedan luxman ali značajno povoljnije cene

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Luxman gramofon -PD262- made in Japan-servis... kod Audio Bresi ja. ...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...