Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

Samo igle . . .  boroni . . .  kantileveri . . .  pa ima ona tamo tema o dobrim MM glavama. 

Nego, ima l' neka dobra gramofonska rucica laka za stelovanje glava ?

Da ne zavisi korisnik od drugih, tj. od onih "koji nikada nece doci".

Znam, pitanje je od milion funtex-a, ali cisto da priupitam. :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 minutes ago, prophet said:

Kazu.

A jos kazu da je i veoma fragilna, krhka, pa im kriv DHL sto je skenjao na putu do Maryland-a i sajma koji je bio u novembru. :crazy:

Stoga - pass, tj. next . . . . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

Kazu.

A jos kazu da je i veoma fragilna, krhka, pa im kriv DHL sto je skenjao na putu do Maryland-a i sajma koji je bio u novembru. :crazy:

Stoga - pass, tj. next . . . . 

Ako se ne snadjesh uskoro - mogu da ti dam (*) onaj moj Unipivot - radim novu verziju svakako.

(*) Dam - ne prodam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, Zmajz said:

Nemam, ali mislim da za ovo i ne treba neka velika pamet. Izgleda jeftino (i jeste u DIY varijanti) i neozbiljno, ali bi se jako prevarili glede performansi:

http://www.welltemperedlab.net/welltemperedlab/products/simplex/

OK. Video, citao ovo gore linkovano u vise navrata, ali u svakom slucaju hvala.

@Zmajz - Da li si ikada namestao, montirao neku zvucnicu na WTA rucicu ili na bilo koji od WTA klonova ?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

menščini da bi naš @Doktor najradije neko domaćinsko - stameno i provereno, da ne kažem klasično rešenje, oko kog ne bi trebalo mnogo bajati i proveravati vlažnost vazduha :) nači - SME 3009 u nekoj od varijacija koje uslovljava dobavljivost i stanje konkretnog primerka

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj đeram što ga je prikazao Beli isproban je u ovim krajevima u više varijanti, dužina i materijala i to funkcionira, vrlo dobro. Sve varijante koje sam lušao su artikulirane tangencijalne varijante jer je headshel na ležaju (iz hard diska) pa slijedi brazdu tangencijalno. Nisam vjerovao dok nisam vidio. A i WTA i Đeram se naprave s dvije leve ruke... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam se baš najbolje izrazio, mislio sam na Đeram, iako je u biti šestarska ručka, headšel je na osovini koja mu dopušta kretanje u horizontalnom smislu, pa zbog djelovanja sila prilikom vrtnje ploče headšel se postavlja u tangencijalni položaj u odnosu na kružnicu koju opisuje brazda u ploči. Stoga je to artikulirana tangencijalna ručka. Nadam se da sam sad malo bolje objasnio.

Opus sam samo gledao ali ga nisam slušao...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Zmajz said:

Nisam se baš najbolje izrazio, mislio sam na Đeram, iako je u biti šestarska ručka, headšel je na osovini koja mu dopušta kretanje u horizontalnom smislu, pa zbog djelovanja sila prilikom vrtnje ploče headšel se postavlja u tangencijalni položaj u odnosu na kružnicu koju opisuje brazda u ploči. Stoga je to artikulirana tangencijalna ručka. Nadam se da sam sad malo bolje objasnio.

Opus sam samo gledao ali ga nisam slušao...

Jesi, hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ah, promaklo mi je pitanje by Doktor, da montirao sam zvučnicu u WTA ručku (bila je DIY, ali kao da je original) i nije nikakva filozofija, tim prije jer se cijeli ansambl skupa sa golf lopticom jednostavno skine i onda lako barataš s njom na stolu (naravno, paziš da nemaš baš tešku ruku, nije to pneumatska bušilica). Vratiš ju jednostavno natrag i uravnotežiš s končićima koji ju drže. Za inicijalnu montažu moraš uraditi template radi overhanga i kuta headshela , podešavanje visine na tom DIY uratku je bilo riješeno sa navojem na bazi pa ni to nije problem. Ima dosta davno (3 godine?).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Woland said:

menščini da bi naš @Doktor najradije neko domaćinsko - stameno i provereno, da ne kažem klasično rešenje, oko kog ne bi trebalo mnogo bajati i proveravati vlažnost vazduha :) nači - SME 3009 u nekoj od varijacija koje uslovljava dobavljivost i stanje konkretnog primerka

Upravo tako. 

Taj rad, sto bi se reklo. :)

Vlaznost vazduha . . . bocni vetrovi koji duvaju trenutno na Jamajci . . . temperatura koja se stvara u kantileveru posle preslusane cetvrte, ili jos bolje, pete strane vinila . . .  nemoj disati kada meces iglu na prvu brazdu, nedajboze da bi ki(h)n'o . . . . itd., itd. - dakle, zaista nema potrebe vise. 

No more.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Woland said:

menščini da bi naš @Doktor najradije neko domaćinsko - stameno i provereno, da ne kažem klasično rešenje, oko kog ne bi trebalo mnogo bajati i proveravati vlažnost vazduha :) nači - SME 3009 u nekoj od varijacija koje uslovljava dobavljivost i stanje konkretnog primerka

+1

Možda je nekome suviše obična, ali je pravi workhorse i radi posao.

Ja moju podesim jednom u nekoliko godina, i to samo ako menjam zvučnicu, ...i tako već 32 godine. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...