Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

30 minutes ago, Kuja said:

. . . 

Podsetio si me da je Dirlada bio moj prvi singl (više sam voleo B stranu Sinefoula - oblačić),

. . . 

Ma da, to jer svojevremeno bila "mrtva trka" da li pustiti A ili B stranu. :) 

 

Btw, respect za Thorens-a iz 1985 god. . . . . O lojalnosti Ortofon-u da ne govorim.  :worship:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, Doktor said:

Malo, malo, pa procitam ovaj moj spisak gramofona, ali . . . .  nisam se setio, a ni napisao ovde onaj PRVI . . . . gramofonski setup-a kada sam i shvatio sta je u stvari ta "magija" zvana vinil.

Supraphon. :wub:

A onda i dve singlice koje sam maximalno rabio svakodnevno, na rodjendanima, kako i privodjenjima. . . . :)

stari-gramofon-supraphon_slika_o_1573450.jpg

dirlada.jpg

7m.jpg

To je bio prvi gramofon na kojem sam pustio plocu pre skoro 50 godina. Imali ga moji... Svaka cast za post, umalo mi ne udarise suze

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

Btw, respect za Thorens-a iz 1985 god. . . . . O lojalnosti Ortofon-u da ne govorim.  :worship:

Moj TD-126 je u stvari iz 1976-e (imam sve originalne papire i za njega i za SME),

kupljen je preko oglasa u Politici, ja sam drugi vlasnik. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Miloš 1210 said:

Zaista je čudno što se ovde svi prave da Igor & TT Recycled ne postoje, a gramofoni koje pravi su i konceptom i materijalima i zvučno i izgledom i cenovno bolji od rukotvorina forumskog idola sa sunčane strane Alpa... da ne pominjem koga ;) Off: slično kao sa Fiatom 500L (koji ponosno vozim) - auto je odličan i za 5000 eur jeftiniji od prvog sličnog sledećeg, ali se to Srbima nikako ne dopada, tuđe im slađe, bolji je Nemac sa 180.000 na satu majke mi, još ako ga je vozila baba...

 

odlicno sad imamo napismeno da se u kola razumes isto koliko u gramofone.... keep on

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, sax.hifi said:

ne mogu se sloziti sa tobom.

imao Skeleton-a, sa Vestigal ruckom.

odlicna rucka, po meni.

ima boljih, naravno.

:BeerMugCheers:

Ma malo se zezam....

Tesko ju nastimati, ima dobru transparenciju i sredinu ali u bas podrucju jednostavno ne daje niti priblizno kao druge na zalost i puno skuplje rucke.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...