Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

ne znam da li je to isto kao i ovo sto stradi ima na lenku, cini mi se da je on pominjao da mu je frenk poslao drvenu cev ili sam nesto umislio...

Korato je hteo da prodaje original Schroeder rucke ali Frank im nije dao rabat jer to nikome ne daje ako se ne varam  i oni su se "uvredili" i odustali od poslovne saradnje.

Tako da: 

Nema veze samnom, Ja sam uradio jednu za sebe i jednu za drugara i to je sve.(on stanuje blizu mene pa je cesto vidjam i naravno malo je reci da ne bi vise koristio  kolena da je proda jer je dobio na poklon :) ) Na mojoj rucki kompletan arm tube je original i nisam dobio nego sam platio.

Jos jedan od dokaza da nema veze samnom je cena , da je moja bila bi daleko skuplja. (Poznata je cena Schroeder reference SQ rucke pa bi bilo debelo podcenjivanje sopstvenog rada i truda  da je prodajem za 1000e a da  svira kao original od 7300eura) 

Inace to sam vec napisao negde, ja sam na kraju shvatio da je posle toliko godina i rada i probe i bacanja bilo mozda jeftinije da sam kupio odmah u startu novu., al valjda ono kad krenes nema nazad a da sam uporan ,uporan sam.

:wavecry:

ps

bolestan sam pa necu pratiti sta se desava, tako da ako treba neki odgovor tek kada ozdravim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

juce sam bacio pogled kroz korato izlog i imam sta da vidim

 

na tehniksu sp10 koji tamo stoji vec neko vreme, sepuri se nova rucka: klon schroedera sa magnetnim vesanjem.

 

deluje vrlo solidno napravljeno, precizno i pedantno, 10", mada mi se ne svidja sto je cev rucke od fiberglasa, narocito ne za 1000e koliko je cena.

 

znam da je ovde ston klod pravio ali mi se cini da je ovo neki drugi uradak, da li neko mozda zna ko u gradu ovo radi i da li je slusao. 

 

ne znam da li je to isto kao i ovo sto stradi ima na lenku, cini mi se da je on pominjao da mu je frenk poslao drvenu cev ili sam nesto umislio...

 

Evo i info nakon tel. razgovora :

 

Schroeder rucica klon - radi neko u Bgd. ( saznacu ko ) , cev rucice se moze naruciti od materijala po zelji.

@grau bio u pravu za cenu - 1K eura  ( nisam pit'o za bazu  :wink2: ).

Nastavak nakon posete Korato-a posle 14 h.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 6 months later...

http://www.hififorum.nu/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71199

 

morao sam :)..uz neverovatno simpaticnog dzukca,par gramofonskih "specijaliteta" Lurne,Technics SL110 sa SME3009,pride spremljena veca daska sa montiranom ruckom 12" (Stax),izgleda da se moze postaviti 12"-ka na nju,Garrad sa SME 3009+3012,Thorens 125LB,sa Breuer rucicom od 9"...

 

:drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Huuuh, sad' mi laknulo. :wink2:

Cuvaj bwe tog' Opus-a.

Ako naidje J1, naidje .....

 

Retko toga ima kolko se secam,slusao par puta,cak vrlo jednostavnu varijantu od toga,bez te tangencijalne rucke,bese na nju montirana samo RB300,sa nekom Grado iz Wood serije (model iznad Sonata) i to je sviralo za svaku kintu cak i tako..vlasnik toga tada je u svojoj kuci,kao svoje vlasnistvo imao i LP12/Ittok,Kuzma Stabi2/Stogi Ref/PSU,VPI 19 ne secam se vec koja rucka je bila na nju montirana,mislim da je imao cak i neku Sota vrtilicu,znaci sprave koje vec imaju neki respekt (svaka u svojoj odgovarajucoj sredini),pa ipak je govorio "dok je Lurne u kuci,ostale ne ukljucujem"...moguce da @ninja dobro namiguje.. :oke:

 

Mene BTW u celoj toj gramofonijadi iznenadjuje TD125LB,sa Breuer 9" rucicom...a nadje se tamo jos par stvari u toj kuci za "meze" koliko vidim..dzukac je samo slag na tortu :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Konačno da otvorim oči, izgubim nevinost, osetim ukus, čujem gramofon po prvi put u svom sistemu...zaista nesto posebno.

Trenutno Dual 1209 sa AT95-icom i ide na kenwood KA-9150.

Ne mogu da naviknem uši na ovoliko dinamike :)

 

Woolande, imaš 3 piva!

 

Sad treba naći neku skuplju glavu, uraditi bolji plint, promeniti ožičenje...  :D

 

 

post-14-0-86833200-1385422739_thumb.jpg

post-14-0-70944500-1385422746_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...