Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

Otvaram ovu temu za razne opservacije, pitanja ili mudrosti vezane za gramofon i pratecu opremu a koje same po sebi nisu vredne otvaranja novog topika.

 

Imam pitanje. Da li je neko imao iskustva sa Korato Anniversary Phono sekcijom. Onom namunjenom, dual mono verzijom, sa ispravljacicom i stabilizatorkom u napajanju i dve male triode  12 AY/AT/AX 7 tipa u gain stepenu.

 

Davno sam to slusao u stranom sistemu koji je ceo zvucao impresivno. Pored toga kod Sase (Lejla) ta RIAA je nepristojno pregazila moj tadasnji EAR 834p.

 

?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne znam, mozda slika pomogne:

 

Postavljena slika

otprilike tako je izgledala i Doktorova riaa samo sa jednim napajanjem koliko se secam?

Pa sta tupis ako radi po tvom misljenju (posto ces je ti i slusati) bolje od onoga sto trenutno imas, i ako ti se dopada go for it?

Izgleda kao i svaka druga. Sa tom razlikom sto je napajanje u dual mono verziji

A bilo je prostorai za po jednu ispravljacicu za svaki kananal...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

otprilike tako je izgledala i Doktorova riaa samo sa jednim napajanjem koliko se secam?

. . .

Dobro se secas. To je bio Korato Phono PH-1.

Imao je preveliki gain u mom setup-u sa Ortofon Rondo Red zvucnicom. Nije se uklopio sa MC step up Sowter trafo-ima.

 

Btw, za @grau-a : slusao sam Korato Aniversary Phono u vise navrata, ali ne u mom sistemu i moje licno misljenje - nista spektakularno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a hmmmm, da ... cijena je zaista spektakularna .... :whistle2:potpuno si u pravu :wink2:

a to je za neupucene "koliko u novcima"?vidi ovo:http://enceintesetmusiques.com/audiomat-phono-2.htmlcca 3500 eura,malo mi je izbio osigurac kad se skoro javio jedan ovdasnji clan da je uzeo to..dobro delimicno ga shvatam moze-se-ima-se,vozi Audiomat-ov integralac od cca 10000eura,SME gramofon,naponski kablovi Elrod Statement itd..ali imam osecaj da se revival LPisanja bezobrazno naplacuje u nekim segmentima....nisam bas neki citac sema,sa cisto korisnicke strane gledajuci je

 

:angry7:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ali imam osecaj da se revival LPisanja bezobrazno naplacuje u nekim segmentima...

Zašto „bezobrazno“? Pravilo trgovine tzv. ponuda/potražnja... Zar to nije osnovno pravilo?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zašto „bezobrazno“? Pravilo trgovine tzv. ponuda/potražnja... Zar to nije osnovno pravilo?

 

 

vidi sve mi je (delimicno) jasno sta kako ide otprilike,i sam radim u drugoj bransi gde ima tog prodavanje malo magle,malo mooda za bubrege,malo stvarnih vrednosti...:)..phonoisanje ja danas (mozda postoji toga isto i u drugim segmentima ovog sporta,ne pratim toliko,pa mi je to ad acta) jedna od teritorija gde vlada,prema mom osecaju i nekim iskustvima (losim/dobrim) tezak picvajz..

 

i dalje me interesuje cena tog Korato phono-a,moze i na PM,cisto zbog statistickih podataka..

 

thanx

 

:respect:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...