Jump to content

Narucivanje iz Farnell


Macsinks

Preporučeni Komentari

Eto ja sam npr. naručivao terminale za zvučnike, muške i ženske RCA u količinama po 10kom, i opet ništa nisam platio... Ima logike da dosta zavisi preko koje ispostave ide. Čak sam čuo da su Niški među najgorima, ali ne držite me za reč, neko mi je o rekao, možda neko sa foruma, možda ovako, ne znam...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kada će Nišlije  da ocarine, i koliko, zavisi najviše od trenutnog položaja Saturna u odnosu na Jupiterov mesec Io, da li je pile prešlo ulicu i broja zuba bebe kenijskog aligatora.

 

Opet situacija: pre 10 dana stigla 3 tastera iz Kine, vrednost 15$, nema carina, nema ništa, samo doneo poštar.

Juče stigli poklopci za trafo iz Mađarske (EU dakle), vrednost 15e (ispod 50 dakle), ocarinjeno i naplaćen i PDV ukupno 650 din (a naznačeno da sam platio i mađarski PDV 27%).

 

Nije teško povezati, pre 10 dana su verovatno akcije goveđeg đubriva na Čileanskoj berzi skočile za 2%, a juče je spanać u Mongoliji pojeftinio za 3 tugrika. Ako sa tim nema veze, ne znam sa čime ima!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imas li specifikaciju  troskova za tih 2650 dinara?

Verovatno je

  1. otvaranje  paketa
  2. carina,
  3. izrada carinske deklaracije
  4. PDV
  5. isporika na kucnu adresu ( e to ne bi trebali da naplate, platili posiljioci)

Nakupi se za dve  ipo hiljade

 

svetu je malo cudno kad im kazem da kod nas otvaraju paket.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...

treba da odradim jednu kupovinu iz Farnell. Neke komponente ima na lager dok neke tek treba da stignu. Ima opcija za backorder, stavis u korpu, platis...Sta dalje? Pretpostavljam da one koje ima na lager odmh salju, dok one koje nema tek kasnije, kada bude bilo. Da li se u tom slucaju placa extra postaria ili? Ako je neko imao slicna iskustva bio bih zahvalan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kakvi su ovi ludaci iz Farnell...malo se dopisivao sa njima.

imam 4 stavke backorder, skinu sa racuna samo ono sto ima na stanju, a ostalo kad stigne. Sa druge strane mogu jos 4 puta da salju paket, nista extra se ne placa. E, ovo se zove USLUGA :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...