Jump to content
Macsinks

Narucivanje iz Farnell

Recommended Posts

Sve sto je pisano stoji,posebno se slazem sa djiha.Oni su sudija,porota i dzelat.

Jedina mogucnost za one koji imaju volje da se zezaju jeste da se posalje na vise razlicitih adresa - znaci ako ti treba 102 srafa posaljes na 34 adrese po 3 srafa i onda ides po gradu i skupljas...

zavisi sve od regiona kakvi su carinici. Koliko znam beogradski znaju da guglaju i traze vrednost...

ja za Niski region do sada nisam imao problema, a sta je sve stizalo,  kutije i kutije.

U svakom slucaju i kada mi nesto bude zatrebalo, Farnell, ne bih da rizikujem, ici cu preko tagor, platim pdv i to je to...znam koliko moze da bude cifra, nikakva iznenadjenja ne zelim.

zavisi sve od regiona kakvi su carinici. Koliko znam beogradski znaju da guglaju i traze vrednost...

ja za Niski region do sada nisam imao problema, a sta je sve stizalo,  kutije i kutije.

U svakom slucaju i kada mi nesto bude zatrebalo, Farnell, ne bih da rizikujem, ici cu preko tagor, platim pdv i to je to...znam koliko moze da bude cifra, nikakva iznenadjenja ne zelim.

Rade svoj posao...

Nikad naručivati da stiže u Beograd. Uvek negde drugde. Od tog selektivnog funkcionisanja državnih službi i podsistema mi je mnogo muka.Kad prorade ostale državne službe kao beogradska carinska služba, bićemo par svetlosnih godima ispred svih. Do tada, izbegavajte BG. Što manje novaca ostavljajte lopovima.

...

Pitao sam : A šta u suprotnom ?

Ništa - roba stoji u carinskom magacinu 20 dana i nakon 20 dana se roba vraća pošiljaocu.

I ovo je istina...da zaokružimo priču

Dakle, očigledno su naši sa carine odlučili da vrate robu pošiljaocu, a pošiljaoc da vrati pare meni....

post-3-0-32239200-1365672104_thumb.jpg

Гледај то са позиције полупуне чаше- сачувао си новац,

а ако је полупразна-остао си без онога што ти треба и сачувао си новац

Одакле ми ово са чашама,ко да сам негде већ видео... :notthinking:

:BeerMugCheers:

Obično i bi tako, dve nedelje.

Zadnja tura, uzeli SP300b i ja nešto Farnell+Digy Key, 5 sedmica čekanja, odužilo se malo...

Za veće narudžbine (100kom nečega i sl. što bode oči carini) ostaju zastupnici kao najbezbolnije rešenje po mentalni sklop. Za male narudžbine će da me izvinu.

Edited by ManicP