Jump to content

Narucivanje iz Farnell


Macsinks

Preporučeni Komentari

5 hours ago, dare_bgd said:

Sto se tice Vremeplova, upravo sam otisao na njihov sajt. Izbor - nikakav, a na sajtu ne vidim nigde katalosku prodaju ili neko narucivanje od "preko". Da li sam nesto preskocio... ?

preskočio si samo kontakt/mail.

pošalji upit pa ćeš dobiti odgovor .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napravio si dve greske:

1. Nalog za pravno lice (ime firme), a UPS za pravna lica naplacuje 5-6000din otprilike (mozes pozvati UPS i proveriti) i treba da se pripremi carinska deklaracija, ti si naveo ako sam dobro razumeo nepostojecu firmu, pa kome to carina da odobri uvoz?

2. Narucio si proizvode sa US stock-a za koje se naplacuje dodatno za dostavu 15 sterlinga.

Napravi novi nalog kao sav normalan svet.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

26 minutes ago, Beli_Ninja said:

Ovo za US stock samo pise. Ja slucajno porucio dva kondenzatora sa US stocka i nije me kostalo nista dodatno.

Kako ovo da shvatimo? Nemojte narucivati ako nemate namere da platite. Zakljucivanje porudzbine, pre potvrde, nalaze da se prikazu i dodatni troskovi ako ih ima, a US stock je jedan od tih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kolko para vam je ta igranka?

Ako ocete (mozda) bi bio u fazonu da vam to platim a vi date kintu mom burazeru tamo i jos da proverim kojim saobracajnim sredstvom to dolazi kod nas jer bi mogao ortak to da skine s carine ako dolazi kod njega na ispostavu. Neb se zajebavao ako je manja cifra. razmislite i javite, mrzi me da citam post, ne znam u kom je stadijumu ova GB.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

E, samo da javim: Narucio sam kao privatno lice (bez ikakve firme) i stiglo mi je bez i jednog dodatno placenog dinara. Bitno je reci da je stiglo za svega par dana ! Za svaku pohvalu.

Hvala svima na dopunskim savetima. Dakle - bez ikakve "firme" i vrednost ispod 50 funti, i to radi :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Evo i meni danas prvi put naplatise carinu za neku sicu iz Farnell-a. Za 5+5 tranzistora vrednosti oko 28 funti treba da platim 1000 din usluge i jos plus carinu. Do sada sam godinama narucivao i nikad nista dodatno nisam platio. Sta reci nego da zivimo u shupku sveta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 6 months later...
  • 3 months later...

Zdravo,

Evo i ja sam još jedan napaćeni entuzijasta, koji bi da poručuje preko Farnell export-a.

Ukoliko ste voljni, pomagajte :-)

Pošto su im sve cene u funtama, a ja imam samo EUR devizni račun, nije mi jasno tačno kako da izvršim uplatu. Jel se radi neka automatska konverzija valuta?

Jel neko imao skorije iskustvo sa dostavom, koliko košta sheeping itd...

Komponenta koju bih da poručim je 15-ak GBP tako da me carina ne kači (nadam se). Prvi put naručujem.

Hvala puno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam nikada naručio ispod 20 GBP tako da ne znam da li računaju neki shipping, mislim da da. Imaš temu, prelistaj unazad, uglavnom sve piše.

Plaćanje ide preko platne kartice, radi auto konverziju prema ko zna kom kursu, tako da, opušteno i uživaj ;)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 6 months later...

I još nešto, izgleda kao da su duplo poskupeli? Ono u korpi mi je OLED display 16x2 crni, bio je 14.5 funti, sada gledam da nisam pogrešio ali to je taj, 33 funte?

Pogledao sam i fisher hladnjake, em nema em i ono što ima otišlo za 20 funti gore?

Definitivno smo ga ugasili sa Farnell :(

58£ za displey umesto 14, ma važi :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...