Jump to content

Narucivanje iz Farnell


Macsinks

Preporučeni Komentari

Obično i bi tako, dve nedelje.

Zadnja tura, uzeli SP300b i ja nešto Farnell+Digy Key, 5 sedmica čekanja, odužilo se malo...

 

Za veće narudžbine (100kom nečega i sl. što bode oči carini) ostaju zastupnici kao najbezbolnije rešenje po mentalni sklop. Za male narudžbine će da me izvinu.

Izmenjeno od ManicP
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10ak dana obično.

 

Možda Farnell za 10 dana ... ipak zanima me

 

1. Ko radi puozdano za tih 10 (14) dana?

 

 

Tagor je recimo u ponudi naveo 3 nedelje (i Farnell i Digi-Key).

 

2. Ko radi Digi-Key za kraće od 3 nedelje ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 months later...

Da malo osvežim temu...

Nekoliko puta sam naručivao komponente od Farnella preko Tagora pošto sam iz Niša i do sada mi nisu nikada tražili avans dok se njihova provizija kretala od 15-30% ne uključujući carinu i PDV. Pre odlaska u Grčku :beach:  sam naručio neke komponente koje su mi nedostajale ali nisam dobio nikakvu ponudu. Po povratku iz Grčke (13.8) pitao ih šta je bilo sa ponudom a oni mi odgovorili da je menadžment firme odlučio da više ne radi sa fizičkim licima tj. nema više maloprodaje.

Onda sam poslao zahtev na par drugih adresa i dobio odgovore koji se kreću od X2 do X2.5 od velikoprodajne cene Farnella.

Naručio sam sinoć direktno od Farnella, jutros su poslali preko UPSa i trebalo bi da stigne 16.8. Koliko vidim sa kartice su skinuli u trenutku shippinga samo vrednost robe i paket je već sada van Engleske.

Inače pre par meseci sam kontaktirao Farnell export i pitao da li mogu da šalju Royal mailom i dobio sam odgovor na srpskom da se to može srediti ali da nema potrebe za tim jer slanje u Srbiju UPS-om košta oko 4 evra :unbelieveble:. Naravno odmah sam pomislio na špediciju a ovi iz UPSa mi odgovoriše da ne naplaćuju špediciju fizičkim licima samo da vodim računa da ne preteram sa količinama. Eh, da, iako ne naplaćuju špediciju ipak rade po carinskoj tarifi tako da su mi SMPSovi iz Hypexa išli sa 15% carine, jbg. Iz Farnella nisam tada naručivao jer bih verovatno imao problema sa količinom nekih komponenti ali ovo od sinoć je malo raznovrsnije sa manjim količinama i vrednost je 60 evra a nema troškova UPSa. :good:

Znači ako su neke manje količine po komponenti u pitanju treba ići direktno preko Farnell export. Moram da kažem da mi prošle godine ni Digikey takoreći nije naplatio poštarinu USPS express (1.2$) ali su se ovi na carini dosetili pa mi ocarinili paket sa dodatkom od 45$ za usluge poštarine uz odgovor da to ne može da košta 1.2$. Kada sam počeo da se bunim rekoše mi da bi mogli da mi traže razlog zašto mi treba 100kom od jedne iste komponente. Naravno da oni ne razmišljaju o tome da mi je razlika u ceni između recimo 35kom koliko mi treba i 100kom minorna. Sve u svemu prošla godina nije bila tako loša jer sam jedino platio carinu i pdv na taj paket ali zato ove godine sam plaćao pdv i na 5$.

Pozdrav svima i laku noć.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Поздрав и теби, Микси.

 

Можда би могао да отвориш нову тему, рецимо "VSSA са Hypex напајањем" уз мало текста, више фотки и највише о звуку.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Можда би могао да отвориш нову тему, рецимо "VSSA са Hypex напајањем" уз мало текста, више фотки и највише о звуку.

 

:good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da malo osvežim temu...

Nekoliko puta sam naručivao komponente od Farnella preko Tagora pošto sam iz Niša i do sada mi nisu nikada tražili avans dok se njihova provizija kretala od 15-30% ne uključujući carinu i PDV. Pre odlaska u Grčku :beach:  sam naručio neke komponente koje su mi nedostajale ali nisam dobio nikakvu ponudu. Po povratku iz Grčke (13.8) pitao ih šta je bilo sa ponudom a oni mi odgovorili da je menadžment firme odlučio da više ne radi sa fizičkim licima tj. nema više maloprodaje.

Onda sam poslao zahtev na par drugih adresa i dobio odgovore koji se kreću od X2 do X2.5 od velikoprodajne cene Farnella.

Naručio sam sinoć direktno od Farnella, jutros su poslali preko UPSa i trebalo bi da stigne 16.8. Koliko vidim sa kartice su skinuli u trenutku shippinga samo vrednost robe i paket je već sada van Engleske.

Inače pre par meseci sam kontaktirao Farnell export i pitao da li mogu da šalju Royal mailom i dobio sam odgovor na srpskom da se to može srediti ali da nema potrebe za tim jer slanje u Srbiju UPS-om košta oko 4 evra :unbelieveble:. Naravno odmah sam pomislio na špediciju a ovi iz UPSa mi odgovoriše da ne naplaćuju špediciju fizičkim licima samo da vodim računa da ne preteram sa količinama. Eh, da, iako ne naplaćuju špediciju ipak rade po carinskoj tarifi tako da su mi SMPSovi iz Hypexa išli sa 15% carine, jbg. Iz Farnella nisam tada naručivao jer bih verovatno imao problema sa količinom nekih komponenti ali ovo od sinoć je malo raznovrsnije sa manjim količinama i vrednost je 60 evra a nema troškova UPSa. :good:

Znači ako su neke manje količine po komponenti u pitanju treba ići direktno preko Farnell export. Moram da kažem da mi prošle godine ni Digikey takoreći nije naplatio poštarinu USPS express (1.2$) ali su se ovi na carini dosetili pa mi ocarinili paket sa dodatkom od 45$ za usluge poštarine uz odgovor da to ne može da košta 1.2$. Kada sam počeo da se bunim rekoše mi da bi mogli da mi traže razlog zašto mi treba 100kom od jedne iste komponente. Naravno da oni ne razmišljaju o tome da mi je razlika u ceni između recimo 35kom koliko mi treba i 100kom minorna. Sve u svemu prošla godina nije bila tako loša jer sam jedino platio carinu i pdv na taj paket ali zato ove godine sam plaćao pdv i na 5$.

Pozdrav svima i laku noć.

 

znaci i toga nema vise...sad maltretiranje rodbine po Nemacku da dopremaju komponente iz digi...wtf

aj, kada bude stigao paket, cisto nfo kako si prosao ups-om. Hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Još nisam primio paket. Farnell poslao prošlog utorka, stigo u sredu ujutru u Bg. Ocarinjen u petak!!! a tek danas ga šalju za Niš. Ko da rade u državnoj firmi. Inače carina 1% po tarifi, pdv 20%, rekli mi da će biti oko 1400 din sve ukupno. Da nisam zvao verovatno ne bi poslali ni danas ali bar nema špedicije i ispade besplatna dostava.Послато са HTC EVO 3D X515m користећи Тапаталк 4

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Поздрав и теби, Микси.

 

Можда би могао да отвориш нову тему, рецимо "VSSA са Hypex напајањем" уз мало текста, више фотки и највише о звуку.

Uskoro...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Narucio sam 56 komada (6 razlicitih vrsta) elektrolita iz Farnell-a. Poslali UPS saver-om. Stiglo na carinu u roku od 24h. Dva dana nakon toga stiglo na kucnu adresu. Platio sam iznos porudzbine koji je bio ispisan na sajtu, plus oko 3 funte za transport. Nista vise, cak ni nasem kuriru. Naravno, vrednost posiljke je bila ispod 50e.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 10 months later...

Jel neko zadnjih dana/nedelja naručivao iz Farnell Exporta delove? Da li je idalje PTT UPS-om oko 4 eur? Poslao sam im upit, ali već nekoliko dana ne odgovaraju, a prilikom čekiranja narudžbe ne daju cifru za UPS.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Javili se:

Hello

Delivery to Serbia by UPS is always 5 euro.

Please just simply checkout and delivery charges will be added to your order.

If you have any additional questions please do not hesitate to contact me.

Best regards

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupujte s net isključivo paypalom i nema frke oko povraćaja novca ukoliko carinici traže da se dodatno plati!

ja sam cirka tri godine tako radio i nije bilo nikada problema, čak i kada su me zvali sa carinarnice za fakturu

i sl. sranja samo sam ih ladno skinuo s dnevnog reda "samo vi to vratite nazad ako volite da plaćate poštarinu"

i gle čuda svaki put sam dobio pošiljku za dž!

Paypal garantuje povraćaj novca do 45 dana!

Ko ne veruje neka proba!

Pozdrav.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupujte s net isključivo paypalom i nema frke oko povraćaja novca ukoliko carinici traže da se dodatno plati!

ja sam cirka tri godine tako radio i nije bilo nikada problema, čak i kada su me zvali sa carinarnice za fakturu

i sl. sranja samo sam ih ladno skinuo s dnevnog reda "samo vi to vratite nazad ako volite da plaćate poštarinu"

i gle čuda svaki put sam dobio pošiljku za dž!

Paypal garantuje povraćaj novca do 45 dana!

Ko ne veruje neka proba!

Pozdrav.

 

 

Ovo je dobra taktika! Tenx! Jednostavno se P-Palu javi da roba nije isporučena bez objašnjavanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...