Jump to content

Narucivanje iz Farnell


Macsinks

Preporučeni Komentari

Da prenesem i ovo iskustvo, čisto radi upozorenja da nije sve baš tako jednostavno i da predupredimo eventualna buduća razočarenja.

 

Naime, ovo je narudžbina koju sam On-line putem odradio:

 

post-3-0-73553100-1360238960_thumb.jpg

 

Sve lepo i krasno, i ispod 50 Eur - UPS uključen

 

Zatim se oduševim kako je lako sve to doputovalo u Beograd.

 

post-3-0-52934100-1360239011_thumb.jpg

 

A onda me na mobilni nazvao čovek (mislim da je iz UPS organizacije) da mi predoči kako ne mogu kao fizičko lice da uvezem 100 komada nečega. Da je jedina mogućnost koja postoji jeste da ja pronadjem Pravno lice koje će to da uveze i ocarini. (?!?) te da im se javim ponovo kad to završim.

 

Pitao sam : A šta u suprotnom ?

 

Ništa - roba stoji u carinskom magacinu 20 dana i nakon 20 dana se roba vraća pošiljaocu.

 

 

Naravoučenije :

 

Slatko bih opsovao...ali ne ide....ali eto bar da se što manje ljudi upeca.....

 

Ne vidim realno mogućnosti da mogu bilo šta pametno da uradim, tako da se polako hladim.....

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uz svu frustraciju, verujem da nisi pitao koliko možeš komada?

 

Nisam, ali sve mi se čini da je u pitanju "Slobodna sudijska procena", i da je da definitivno, ispod 100....

 

Koliko shvatam, caka je u tome - šta će tebi 100 kom. nečega kao fizičkom licu...verovatno je dakle za neku preprodaju, a onda bato treba da platiš carinu i pdv....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 (tri) komada. Sve preko toga je sverc. I kada primas i kada saljes.

Pa mene zezali u posti za 5-6 narezanih diskova sa slikama koje sam slao u inostranstvo. Kaze neka genijalka na salteru: "isti su". Pa jesu isti na izgled ali je sve ostalo razlicito. I nekako se ubedimo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Sve sto je pisano stoji,posebno se slazem sa djiha.Oni su sudija,porota i dzelat.

Jedina mogucnost za one koji imaju volje da se zezaju jeste da se posalje na vise razlicitih adresa - znaci ako ti treba 102 srafa posaljes na 34 adrese po 3 srafa i onda ides po gradu i skupljas...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zavisi sve od regiona kakvi su carinici. Koliko znam beogradski znaju da guglaju i traze vrednost...

ja za Niski region do sada nisam imao problema, a sta je sve stizalo,  kutije i kutije.

U svakom slucaju i kada mi nesto bude zatrebalo, Farnell, ne bih da rizikujem, ici cu preko tagor, platim pdv i to je to...znam koliko moze da bude cifra, nikakva iznenadjenja ne zelim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zavisi sve od regiona kakvi su carinici. Koliko znam beogradski znaju da guglaju i traze vrednost...

ja za Niski region do sada nisam imao problema, a sta je sve stizalo,  kutije i kutije.

U svakom slucaju i kada mi nesto bude zatrebalo, Farnell, ne bih da rizikujem, ici cu preko tagor, platim pdv i to je to...znam koliko moze da bude cifra, nikakva iznenadjenja ne zelim.

Rade svoj posao...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Nikad naručivati da stiže u Beograd. Uvek negde drugde. Od tog selektivnog funkcionisanja državnih službi i podsistema mi je mnogo muka.Kad prorade ostale državne službe kao beogradska carinska služba, bićemo par svetlosnih godima ispred svih. Do tada, izbegavajte BG. Što manje novaca ostavljajte lopovima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

...

Pitao sam : A šta u suprotnom ?

 

Ništa - roba stoji u carinskom magacinu 20 dana i nakon 20 dana se roba vraća pošiljaocu.

 

I ovo je istina...da zaokružimo priču

 

Dakle, očigledno su naši sa carine odlučili da vrate robu pošiljaocu, a pošiljaoc da vrati pare meni....

 

post-3-0-32239200-1365672104_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Гледај то са позиције полупуне чаше- сачувао си новац,

а ако је полупразна-остао си без онога што ти треба и сачувао си новац

 

Одакле ми ово са чашама,ко да сам негде већ видео... :notthinking:

:BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...