Jump to content

Narucivanje iz Farnell


Macsinks

Preporučeni Komentari

iz farnela naručuješ kod distributera. manja je gnjavaža a to što misliš da će ti biti jeftinije ako sam naručuješ... probaj pa prenesi (poznato) iskustvo

Ja pisao ali ne vredi. Naruci, plati, salju kurirskom sluzbom dzabe na noge. Moze da se desi da dobijes sutra dan.

Ja narucio u utorak u 13h dobio u cetvrtak u 12h

 

Pozdrav Misa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja pisao ali ne vredi. Naruci, plati, salju kurirskom sluzbom dzabe na noge. Moze da se desi da dobijes sutra dan. Ja narucio u utorak u 13h dobio u cetvrtak u 12h Pozdrav Misa

 

Jel može konkretnije šta i kako si odradio, malo mi je konfuzno ovo, na kakav vid naručivanja se odnosi?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1+  I ja nisam bas razumeo :whiteflag:

Registrujes se na Farnelu, upises svoje podatke sto ti se trazi i na kraju moras da upises sa koje kreditne kartice ce ti skidati pare i to je to.

Kupovina se sastoji u stavljanju  u svoju korpu sta hoces i koliko komada hoces da kupis, i to sve na kraju potvrdis. I to je to.

Robu koju imaju na stanju i ne pise da moraju da je dovlace iz drugih Farnela salju odmah. Ja sam jednom narudjbinu dobijao iz 3 dela jer nisu imali sve pa su mi slali ono sto su imali u tom trenutku. Pocetkom sledece godine dobijes izvestaj sta si sve kupovao u prosloj godini kod njih. U svaku robu koju kupis ide redovan racun. Jedina nezgodna strana ovoga je da ne moze da se steluje racun, ali meni ne smeta jer je i ovako slanje besplatno pa ja lepo podelim kupovinu da pojedinacna narudjbina ne bi presla 50Eur tj. da me ne bi carinili.

Salju UPS-om i robu dobijas na adresu koju si naveo kao adresu isporuke..

Mislim da nema brze kupovine iz inostranstva od ove.

Koliko sam ja ukapirao Farnel-a ima po mnogim zemljama pa sam malo uporedjivao cene u razlicitim zemljama. Ima nekih razlika ali za ono sto sam ja kupovao nije bilo bitnih razlika.

Probajte, registrujte se, nista ne boli.  Ja sam odustao od nasih firmi onda kada su uvedeno da fizicko lice ne mora  da placa carinu i PDV na robu do50Eur-a.

 

Pozdrav Misa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Registrujes se na Farnelu, upises svoje podatke sto ti se trazi i na kraju moras da upises sa koje kreditne kartice ce ti skidati pare i to je to. Kupovina se sastoji u stavljanju u svoju korpu sta hoces i koliko komada hoces da kupis, i to sve na kraju potvrdis. I to je to. Robu koju imaju na stanju i ne pise da moraju da je dovlace iz drugih Farnela salju odmah. Ja sam jednom narudjbinu dobijao iz 3 dela jer nisu imali sve pa su mi slali ono sto su imali u tom trenutku. Pocetkom sledece godine dobijes izvestaj sta si sve kupovao u prosloj godini kod njih. U svaku robu koju kupis ide redovan racun. Jedina nezgodna strana ovoga je da ne moze da se steluje racun, ali meni ne smeta jer je i ovako slanje besplatno pa ja lepo podelim kupovinu da pojedinacna narudjbina ne bi presla 50Eur tj. da me ne bi carinili. Salju UPS-om i robu dobijas na adresu koju si naveo kao adresu isporuke.. Mislim da nema brze kupovine iz inostranstva od ove. Koliko sam ja ukapirao Farnel-a ima po mnogim zemljama pa sam malo uporedjivao cene u razlicitim zemljama. Ima nekih razlika ali za ono sto sam ja kupovao nije bilo bitnih razlika. Probajte, registrujte se, nista ne boli. Ja sam odustao od nasih firmi onda kada su uvedeno da fizicko lice ne mora da placa carinu i PDV na robu do 50Eur-a. Pozdrav Misa

 

Ovo je super info, thx! Nisam znao da ovo fercera na ovaj način. Jednom sam se umalo opekao sa Mouser-om i naručivanjem preko njih... na jedvite jade sam stornirao kupovinu jer je ptt izneo oko 120 dol.

 

Vidim ja da će celi komšiluk krenuti da se bavi elektronikom :)

 

ovi naši uglavnom rade po principu da cenu u funtama prebace u eur i naplate na to sve porez + ptt troškove. Hvala shonne za info :)

 

UPS i EMS imaju ugovor sa našom poštom tako da dobiješ paket na vrata bez ikakvih dodatnih plaćanja ukoliko paket ne podleže carniskim troškovima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je super info, thx! Nisam znao da ovo fercera na ovaj način. Jednom sam se umalo opekao sa Mouser-om i naručivanjem preko njih... na jedvite jade sam stornirao kupovinu jer je ptt izneo oko 120 dol.

 

Vidim ja da će celi komšiluk krenuti da se bavi elektronikom :)

 

ovi naši uglavnom rade po principu da cenu u funtama prebace u eur i naplate na to sve porez + ptt troškove. Hvala shonne za info :)

 

UPS i EMS imaju ugovor sa našom poštom tako da dobiješ paket na vrata bez ikakvih dodatnih plaćanja ukoliko paket ne podleže carniskim troškovima.

 

Farnel je ubedljivo najskuplji od svih vecih distrinutera. 

 

MJL21193 - 3.73E Mouser

MJL21193 - 5.96E Farnel

 

Za sve ostalo ista prica...

 

Inace naplacivanje PDV-a od strane nasih "Distributera" se prostim jezikom zove KRADJA. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa moraju negde da zarade ;)

 

Pre je bila još gora situacija: cena u farnellu x 1.5 x PDV.

 

Jeste Mouser daleko najjeftiniji, ali naručivanje preko njih je igranka koja na kraju košta, barem nas ovde.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa moraju negde da zarade ;)

 

Pre je bila još gora situacija: cena u farnellu x 1.5 x PDV.

 

Jeste Mouser daleko najjeftiniji, ali naručivanje preko njih je igranka koja na kraju košta, barem nas ovde.

Mouser i DigiKey imaju super cene sve dok ne pogledas cenu slanja. Isplatilo bi se kada bi se kupovalo dosta toga, ali bi te onda sacekala nasa carina. Nije carina u opste strasna za neke stvari je bila cak i 1% vec PDV koji je 20% jos plus i ako dodaju i obradu zahteva, eto igranke.

Daklem nije vazna neto cena nego bruto.

 

Pozdrav Misa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A kako to slanje po UPS besplatno,jel to 100% sigurno?

Jedino sto nije dobro je da mora da se kupi roba u vrednosti od 20GBP ili vise.

Kao sto sam rekao. Registrujte se,  napravite narudzbinu , i videcete na kraju iznos koji treba da platite, kako ce da vam posalju (UPS). Mozete u bilo kom trenutku da odustanete, sem kad vas zadnji put pitaju da li ste sigurni da hocete da platite i vi potvrdite. Nemam trenutno nikakvu faktur

 

Pozdrav Misa

post-63-0-93719600-1359051212_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naruceno na 25.1 a tek danas su povukli novac. Transport nije gratis na zalost :stink:

Goods 21.28

EXPORT COURIER 3.15

VAT 0.00

Total 24.43 GBP

 

 

Ako je dodatni trošak na vrednost robe samo 3,15 GBP to je dobro, i u lokalu kada se naručuje bude 150-300 RSD preko cene robe a ovo je svega 410 RSD.

 

Aj javi kako je do kraja prošla ta narudžbina pa da i ja nešto pazarim :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...