Jump to content

Posle malo nevolja uspeh sa Studiom


H. Simpson

Preporučeni Komentari

Hehe, dobro si našao kvar.

 

Nije Bora kriv, ganjaj člana Viktor1986 :hihihihi: (mislim da je on crtao PCB)

 

Mada mislim da nije mnogo ljudi radilo taj Studio... vidim da je više rađena ona prva verzija, pa zato možda niko još nije provalio :)

 

Nisam ja, nisam ja!!! :assshake:

 

Pa ista je greška i na prvoj verziji. Inače, ne krivim nikoga, živ čovek greši. Smatram da je velika stvar kada čovek podeli neku svoju ideju ili zamisao, i da je bezobrazno očekivati da mi još sve sažvaće u sitna crevca. Bora je mnogo bolji čovek od mene, jer sam nekoliko puta pokušao da pomognem ljudima, pa sam dočekan na nož. Kada sam objavio neku šemu bez pločice (jer sam je imao samo na starom računaru) hteli da me linčuju, a on pomaže svima i na netu i mejlom tako da...

 

Ova greska se provlacila duzi niz godina. Ja sam uucio ovu gresku jos davne 2008. godine i to sam napisao na hifi forumu

 

 

studio_greska.gif

Pa i ja mislim na tu verziju. Plocice nema na sajtu, ali je ima na "velikom" diyaudio gorumu. U svakom slucaju, ista greska je na obe verzije plocica. Verovatno je i Viktor koristio prvu verziju plocice da bi nacrtao plocku za SE pa je kao i ja napravio istu grešku.

 

Bilo je tu jos par gresaka na Borinoj plocici za Studio-SE. Oznake izlaznih tranzistora su bile pomesane pa je to nazalost ostalo tako na onim lepim plavim plocicama za studio-se iz grupne kupovine.Mada, mislim da su svi obavesteni o tome.

 

Uzivaj u muzici. Evo jos jedne verzije ovog pojacala...

 

studio_n.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvinjavam se homery ali nemam mnogo prilike da sretnem postovaoce Borinog dela.

 

namerio sam da pravim DOGC Mk3 pa me interesuju neke stvari:

1. Ima li tu gresaka (mada je skoro kasno, PCBove vec imam)?

2. Moram li da matchujem IRFD 110ke?

3. Da li da koristim Sanken cokoladice koje imam kupljene NOS kao u prototipu ili alternative (prve alternative su nenabavljive, druge ima a treca je nesto mnogo jeftina, sve u RK)?

Razlog za pitanje broj 3 je da me neki spineri loze kako Sanken cokoladice znaju da se 'razlete a i da sprze po koji zvucnik'.

Cenio bih misljenje nekog ko ima iskustva sa ovim dizajnom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Viktor sry druže, onda je Boro - šta da se radi :D

 

@ porez: Pravio je ja mislim ovde Ubledeli DogC, pa nađi temu pogledaj. Mislim da nije imao nikakvih problema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Opusteno Alex, pogresi covek.

 

@ porez

 

Uporedi semu i pcb pa vidi da li ima neke greske.

 

Inace, imas u Retamu alternative(MJL21193/4) po pristupacnijoj ceni nego u kelco-u. Pozovi prodavca pa se raspitaj, ja tako radim. Koristio bih originalne tranzistore 2SC3264 samo vidi da li mozes naci odgovarajuci liskun za njih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Viktore, ne mogu da verujem da nisam naleteo na upozorenja o greškama, jer sam iščitao sve što sam našao o ovom pojačavaču. To ti je moja sreća.

Porez,

Zatrova mi temu načisto (šalim se, naravno). 110-ke uparuj pod obavezno i pažljivo sa njima jer su neki uspevali da ih urnišu.

Za Sankene te lože.

Svakako koristi zaštitu za zvučnike i ne brini.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...