Jump to content
bregar

Prevara?

Recommended Posts

Klasičan phishing, ne pecaj se. Što kaže Zen, zarad sigurnosti a da proveriš da ipak nije fake, daj mu samo email i iznos koji treba da uplati. Ako uplati, onda dalji dogovor.

Da li neko ima iskustvo vezano za ovo? Interesantno dobio sam njegovu poruku od KP. Kad pritisnem link prema toj KP poruci - KP me odvede na listing poruka i nje nema u listingu poruka. Drugi put kad je pritisnem odem na sajt KP i vidim poruku. Međutim kad iz te poruke pritisnem dugme poruke - nje opet nema na listingu poruka.

Daj mi link do poruke iz tvog maila i pokazaću ti o čemu se radi. Slobodno ga okači ovde da i drugi vide šta je phishing i kako ga prepoznati.

Čuo sam se sa Vladom, nije phishing ali je klasična email prehebotina. Vrlo verovatno da je "uhodstvo" u pitanju, sazna adresu, telefon, sve, i onda snimi kada čovek nije kući, dođe, pokupi na pickup address... :D

narucim bateriju za phone iz ino... platim je 19.90 CAD... znaci Kanadski dolari... sto je oko 12 eur. Stigne mi lepo na kucnu adresu, invoice unutra sve uredno, pise 19.90 CAD. NIJE EUR. Carina to lepo izracuna kao osnovicu EUR 2300 i kusur dinara. MAMU IM LOPOVSKU. Uh, sto me nerviraju ovako sitne stvari. Uh. Grrrr

CAM00478.jpg.11c52aec70ece99ae3f49145fea905a0.jpgCAM00479.jpg.8c6092abdd77eb109e65bd2eecc2dff2.jpg

1 hour ago, shonne said:

narucim bateriju za phone iz ino... platim je 19.90 CAD... znaci Kanadski dolari... sto je oko 12 eur. Stigne mi lepo na kucnu adresu, invoice unutra sve uredno, pise 19.90 CAD. NIJE EUR. Carina to lepo izracuna kao osnovicu EUR 2300 i kusur dinara. MAMU IM LOPOVSKU. Uh, sto me nerviraju ovako sitne stvari. Uh. Grrrr

Da si kupio od Kineza direktno ne bi platio ništa kerberima. I onako su baterije danas 99% kineske.