Jump to content
bregar

Prevara?

Recommended Posts

Za našu zemlju je predvidjeno da se radi za platu od 200€, da se visoko obrazovani izvezu na zapad, intelektualci da se više ne stvaraju, dualno obrazovanje  tzv ŠUP ( Škola Učenika u Privredi, Šuvarica ) gde se stvaraju minimalno kvalifikovani radnici ( upravo oni koji će biti srećni da sutra rade za 200 € u nekoj Juri, Johbsonu). Od grada elektrionike , gde je pre 30 godina se proizvodilo sve , na jednom kraju ulazi pesak ( Si) na drugom izlaze kompjuteri, sada se prave šivare za Turski tekstil, motalice za kablove, za šta je potrebna minimalno kvalifikovana radna snaga koja se bez problema eksploatiše. Ne sme, ne ume, ne pada mu na pamet da se buni. 

Inženjeri i  lekari idu u inostranstvo. Ali ne na onaj način kako su iz Yuge ( pod Titom) odlazili u inostranstvo dunđeri , šlosderi i fizikalci, kuvarice i čistačice. Oni su jadni . išli i sve što zarade ulagali ovde dizali kuće, pa makar i sa lavovi na kapije, radili do penzije a onda se vraćali . Ovi intelektualci sada idu tamo da bi bili asimilovani. Vode decu koja neće biti Srbi, vratiće se samo da sahrane roditelje, rasprodaju nasledje i onda odu bez povratka.

Ovde će ostati, tupa radna snaga ( konzumenti Pinka i Granda), penzioneri ( dok ne izumru) i kriminalci

9 hours ago, sir Oliver said:

Za našu zemlju je predvidjeno da se radi za platu od 200€, da se visoko obrazovani izvezu na zapad, intelektualci da se više ne stvaraju, dualno obrazovanje  tzv ŠUP ( Škola Učenika u Privredi, Šuvarica ) gde se stvaraju minimalno kvalifikovani radnici ( upravo oni koji će biti srećni da sutra rade za 200 € u nekoj Juri, Johbsonu). Od grada elektrionike , gde je pre 30 godina se proizvodilo sve , na jednom kraju ulazi pesak ( Si) na drugom izlaze kompjuteri, sada se prave šivare za Turski tekstil, motalice za kablove, za šta je potrebna minimalno kvalifikovana radna snaga koja se bez problema eksploatiše. Ne sme, ne ume, ne pada mu na pamet da se buni. 

Inženjeri i  lekari idu u inostranstvo. Ali ne na onaj način kako su iz Yuge ( pod Titom) odlazili u inostranstvo dunđeri , šlosderi i fizikalci, kuvarice i čistačice. Oni su jadni . išli i sve što zarade ulagali ovde dizali kuće, pa makar i sa lavovi na kapije, radili do penzije a onda se vraćali . Ovi intelektualci sada idu tamo da bi bili asimilovani. Vode decu koja neće biti Srbi, vratiće se samo da sahrane roditelje, rasprodaju nasledje i onda odu bez povratka.

Ovde će ostati, tupa radna snaga ( konzumenti Pinka i Granda), penzioneri ( dok ne izumru) i kriminalci

Sam jedna primjedba . ŠUP je bila trogodišnja škola ( 1 tjedan škola 1 praksa) . 75 je Šuvar uveo četverogodišnju ( 3 tjedna škola 1 tjedan praksa) . Iz ove Šuvarove su izlazili "polufabrikati" a iz ove prve majstori .Ja sam završio prvu i  ( uz rad ) završio 4 i 5  stupanj što je tad bilo omogućeno . Kad sam osjetio lovu zanemario dalje formalno školovanje i zato nikad nisam postao "inđiner " neg neakav meštar u rangu neakve više elektro tehničke škole . Mislim da se to onda zvalo VKV ili malo više ? . Al zabole me ! 85 sam otvorio obrt i od tad ko i svaki pametan čovjek ne želim imati posla sa državom , osim što me maltretiraju sa koje kakvim pizdarijama . Sam da vas upozorim da sam vremenskim tokom postao , upravni pravnik , knjigovođa . utjerivač dugova , arija menađer , dizajner prostora , nosač opreme . kušač vina i rakijetina , edukator koje kakvih osoba koje se bave birtaštvom , ne ugostiteljstvom . Ak  ćemo za istač nije mi bilo dosadno ? . Zašto ova kobasica od posta ? . ( osim digresije ) ) . LJUDI  pustite državu , radite za sebe ( država bu vas ovak i onak pronašla ) . KO se nije skrio magarac je bio .   PS  ovo nije nikakva zločestoča neg osobno iskustvo ! Govorim za vrijeme kad smo živjeli u istoj državi . A To što paraziti prepisuju iste zakone je očito varijanta da su završili školu u šuvarovoj varijanti , a ne u ŠUP - u . :)

Sada ne mozes ni da se rodis ako nemas neku vezu ili nisi clan partije, a kamo li da otvoris firmu i to sa malo sredstava jer su krediti ludilo nepovoljni. 

Sto se tice cene malina u Zupskom kraju je ostaka cena koja je i bila jer je Acko naredio otkupljivacima da povecaju cene malina. Moja rodbina je odustala na pola berbe jer se nisu uklapali ni da ostanu na nuli a kupinu a kupinu ce brati sami uz pomoc nas dok mogu jer nemaju novca za radnike.

I onda ti zanemari drzavu.

Kao sto rece Oliver, ostace tupa radna snaga i kriminalci. 

Definitvo u ovoj temi necu da pisem vise nikada jer nisam ja za ovo :)

On 8/10/2017 at 9:41 AM, Beli_Ninja said:

Kao sto rece Oliver, ostace tupa radna snaga i kriminalci. 

Dokovi Cikaga 30-ih proslog veka..buducnost za Srbiju..

Nedostaju samo korumpirani policajci...ili.. :) 

2 minutes ago, sir Oliver said:

Sinoć u frtalj do 1 dobijem sms. Malo kasnije sam poslao i odgovor.

Screenshot_20171108-122300.png

E lepo si mu reko!