Jump to content

Linkovi i Literatura


Mikorist

Preporučeni Komentari

 

 

A nije da nema, samo je pitanje koga se pita :) kome treba, može da mi se javi na PP da dobije link na dropboxu...

 

edit: sad vidim da sam malo okasnio, svejedno, ako onaj iznad spontano presuši, znate koga da cimate ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

kako se mnogobrojno clanstvo i pucanstvo ispucalo sto energijom sto idejama ovijeh dana , evo preporuka za smiraj zime :

 

https://www.kupindo.com/pretraga.php?bSearchBox=1&Pretraga=prirucnik+za+elektroniku

 

 

(PRIRUČNIK ZA ELEKTRONIKU - Lendi, Devis, Alberth)

 

zacudo puno primeraka na trzistu, kapitalno delo , skoro pa RDH

 

bescenje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 months later...
  • 6 months later...
  • 2 nedelje kasnije...
  • 6 months later...
  • 3 nedelje kasnije...

https://www.stereophile.com/features/203/index.html

Jürgen Ackermann for the Frankfurt University of Music and Performing Arts where 50 participants took part in a blind listening study listening to a tube and a solid state system. The results showed the participants felt the tube system improved their overall level of enjoyment by 187% where the solid state system made 30% of participants feel worse after listening.
Read more at https://www.audiostream.com/content/ifi-itube-active-tube-bufferpreamplifier#1mzo38k06vaGmdBz.99
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, Stradi said:

Stigo VTL i sad ...........

Sta ce tek biti kad probas 2a3 ili 845 :D ili itd.

Pa mi lampizirani znamo to decenijama :rolleyes:. Welcome to club

Cestitam na prinovi. Uzivaces

Bio sam ja lampiziran i pre. Prvoborac sa spomenicom.

Sad samo poredim VTL i Jadis

 

DSC_0844.thumb.JPG.4500c14fc9c323bf463d9edddfb0a7b1.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moja greska. Koji je ovo Jadis. Mnogo su mutne slike. Je li to original. Ja sam slusao mono blokove JA 30 njihove bile EL34 na njima  ali ih nisam uzeo jer ih je Air Tight bar po meni nadsvirao a iste izlazne lampe EL 34. Otvori temu za taj VTL pa da ovde ne idemo u off.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 10/3/2017 at 4:45 PM, Beli said:

Ne razumem bas sta je pisac hteo da kaze?

Procitao sam vise puta i dalje mi nije jasno sta je hteo sa nabacanim tvrdnjama, narocito sto neke nisu primerene.

Neke metode "informacione tehnologije" se primenjuju tek poslednjih 12 godina, dok su neke zanemarivane dva veka, pa su postale aktuelne sa razvojem informatike. Konvolucija signala je odavno poznata stvar, ali to nije smer analize zvucnih jedinica, posto bi onemogucio slatki profit bajanjima oko lakse primenljivih magija..

Opet se sire bombasticne price, opet bez nekog zanimljivog i konstruktivnog cilja, ocito je profit imperativ u porastu...tako da...

Kada resenja ne zele da ponude oni koji se intenzivno bave tim poslom..sta tek hobisti tu mogu...

Ali da naprave tekst pun "teskih reci",  to moze..

Ako kritikuje, skrece paznju...kome, pa on je jedan od nastalih autoriteta za tu oblast..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jes , a giganti u zadnjih 70 godina su se bavili Voodoo-om ......

previse imena i da ih navedem , al samo par (neki naucnici , neki inzenjeri , neki taman lepo obe fele) - Olson, Thiel , Small , Linqiutz  , Dickason ...

 

lako je pisati kad pises za ovce

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo, to je tek drugi deo price. Ljudi se odvalili od posla, inovirali, isterali maksimume u nekim detaljima, i covek ih ladno zatrpa peskom.

A i to mu malo, pa kao sinus je nepodoban, prost signal, mada nije prost, vec je itekako pogodan, sa fazom, amplitudom i frekvencijom,  minimumom harmonika, naravno, uvodjenje nestabilnosti(ubaciivanje cetvrtke ili impulsa u takav stacionarni signal) je poznata metoda jos od Diraka....mislim, te stvari i decica obradjuju dok se bave signalima i sistemima, nema tu mistike apsolutno nikakve,  samo su racunari omogucili neke precice i olaksanja....

Dsp je sada znacajno laksi neko pre x decenija...

Prosto ne znam koju sve problematiku taj tekst napada i cemu sve sluzi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa rekoh , pisanije za ovce

kao mladunac krenem ja da citam i drogiram se fifi casopisima

posle par godina , kad skontah da je svaki treci test neke kategorije uredjaja oda otkrovenja , poceh se pitati - kako posle jedno tako deset otkrovenja je jedino moguce da bolje ne moze i da nikad nece biti ......

no , ode se nastavise ...... e tu skontah da ili ja ne znam da sabiram , ili su oni veoma dobro sabirali i pre nego su napisali rezultate kojekakvih testova i onda napisali

od tad ne citam casopise , mislim fifi casopise

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iskljucis logiku i citas.. :) 

 

Mene je privuklo da citam, kao i svaki put, teznja za poboljsanjem..ili produbljivanje analize problematike..

Medjutim, lik priziva nauku, a pritom ispaljuje neke povrsne izjave. Ajd sto pozivanjem nauke indirektno pljuje sve kolege(koji valjda koriste ekstra sens ili voodoo), ali je malo povrsno skapirao vremenski i frekventni domen, preciznije receno, to o cemu prica nije ono sto bi on zeleo, da bude i da mu resi problem.. :) 

Frekventni i vremenski domen se preplicu, povezani su, pa prema tome, svejedno. Nije razumeo da je u frekventnom domenu(a to nije konkretna frekvencija), signal vektor sa intenzitetom i nagibom, koji definise fazu..ali to vec ne bi bila popularna prica, vec smor oko Furijea, laplasa..i uopste matematike. Nema bolje, drugacije ili zaboravljeno, zanemareno, vec frekvantni domen jasnije pojasnjava situaciju signala.

 

Pa se ispaljuju bombasticne izjave, a postojecim terminima je (pitam se po cijem obicaju) pridodaje sasvim drugacije znacenje, i to bih razumeo kao zamenu teza, ali se onda ne poziva na nauku i "iinformatiku"..kod njih  je sve jasno i na svom mestu.. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naleteh na linak nekog voruma o samogradnji.

http://theartofsound.net/forum/showthread.php?11349-Hi-There-My-homebuild-stuff

Oduševilo me majstorstvo ovog čoveka. :bravo:Vešt je i u obradi metala i drveta i elektroničar,... :hammer:A boga mi ima, i umetničku žicu, dizajn uredjaja  je takoše za svaku pohvaludefault_bowdown.gif

Odskrolujte sve streanice teme ima šta da se vidi

 

PS Nije mi jasno ( i kod drugih švajsera takodje) što se onoliki trud i skupi materijali ulože u CD a polazi se od nekog bzvz transporta iz prenosnog boomboxa. Što za osnovu nije uzeo neki dobar CDM mehanizam? Na ukupnu cenu projekta verovatno ne bi imalo uticaja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na oko mi ne uliva poverenje. Par limčića,...Neubedljiv u odnosu na proverene, masivne, ozbiljne...


Pises napamet ili si proverio u praksi? Koliko videh na brzinu covek sa tog linka je malo i slusao i poredio pre nego sto ga je odabrao.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...