Jump to content

Pomoc oko poravke radio uredjaja: ISKRA Tivoli 63


Mr.Ans98

Preporučeni Komentari

Zdravo postovani forumasi!!

 

Ovu prastaru skalameriju sam dobio jesenas,bio je unutra u srednje lose stanju kao sto se na slikama moze videti,ali sam ga ocistio i promenljivi kond sam takodje sredio.Strujni kabal je bio uzas i njega sam promenio,on se lemi na levi potenciometar(za jacinu zvuka),koji na kraju ima prekidac,i odatle prolazi kroz osigurac i pravo u trafo,kabal sam promenuo.Prvi put sam ga upalio, i sve lampe su se upalie,a ima ih 4+ ona jedna prednja(nism ni siguran kako se zove ni sta radi,znam neke osnove o elektronici ali pozebno,nisam upucen u cevase i cevaste projekte).Ali na zalost nema zvuka,mislio sam da je KAPUT..Ovaj radio ima i gramafon odozgo,koji ima asinhroni motor,koji je bio vezan za telo gramafona sa neke 3 gumene gume koje su vremenom istrulile,ali ih je taj predxodni vlasni nekako budzio(btw-vlasnik je brat moga dede xD),i napokon  motor je pao odozgo(kao sta se moze videti na slici na pola jedne cevi i na onaj alu kontejner(nezam sta je),ali taj motor je poprilicno tezak).Sasiju sam izvadio iz kucista i odastranio zice motora gramofona sa trafoa,i zice sa manjeg trafoa do zvucnika(molio bih nekog da mo objasni znacenje manjeg trafoa),kada sam probao da li radi nisam koristio njegov zvucnik nego neki drugi.Oba su priblizne impedanse org je 6.9,a moj test je 8 oma.a sto se tice gramafonskog dela on nije ba u redu,posto poseduje glavu koja se okrece jedna strana glave na koji je igla mislim da je za 78 je tesko ostecena i tone arm ima malo lufta .Molio  bih sve ljude sa foruma koji znaju nesto o ovakvim radio uredjajima i koji su restaurilavi i opravljali ovakve radije,a radi su da mi malo pojasne o cemu se radio kako to funkciojnise,neka mi pomognu!!!!

 

Evo za pocetak slike pre ciscenja,a sutra cu uplodovati nove slike trenutnig stanja!!!

post-1200-0-65194900-1356654677_thumb.jp

post-1200-0-08147700-1356654685_thumb.jp

post-1200-0-58959600-1356654689_thumb.jp

post-1200-0-08712200-1356654695_thumb.jp

post-1200-0-01969700-1356654701_thumb.jp

post-1200-0-77297600-1356654707_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 9
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Veliki trafo je mrežni, mali trafo je izlazni audio trafo.

 

Ja bih te samo zamolio da sledeći put kada pišeš budeš malo staloženiji i pripaziš malo na sintaksu. Posle tačke na kraju rečenice ostavi razmak, prekontroliši malo reči, nemoj gutati slova, jako je teško čitati takav tekst, skoro sam odustao...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da,znam da nije vredan toga,ali mi se jako svidja taj starinski dizajn kucista i zeleo bih,da uz neciju pomoc sredim ovaj uredjaj.On u danasnje vreme i nije bas nesto funkcionalan (nema FM),ali je lep komad da stoji u polici kao muzejski primerak!!!

 

Kolegione

 

Znam jednog starijeg coveka ovde na Juzno Banatskoj strani koji se vec decenijama bavi skupljanjem i restauracijama starih radio aparata kao sto je i ovaj tvoj , ako si zainteresovan mogu ti poslati njegov fon .nr. na tvoj PM pa se dogovorite . 

 

Pozdrav ! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 7 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...