Jump to content

Sastavljanje novog audio sistema


viktor78so

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 70
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ako hoces uredjaj  zanatski, sonicno i cenovno za te pare tesko.  Nadam se da se razumemo, "klasa" uredjaja nije samo kako on "peva", ko nikad nista nije uradio pa ne zna sta sve treba njemu se moze,  finish, kutija, izgled pojedu puno para. 

Kvalitetan materijal kosta. Ne ide da pravis plocke peglom na pertinaksu... Kutija sa hladnjacima je (230E+ptt)+carina, znaci racunaj 300+... imas jos 200E za napajanja, plocice, elemente, konektore... a to nije moguce. 

 

http://www.modushop.biz/ecommerce/cat076_l2.php?n=1

Ovo je mala kutija na slici. 

Не могу а да се не умешам,

Ако већ причамо о плочкама пеглом,онда имајте на уму да уређај исто звучи радили плочке пеглом или врхунском технологијом.А нимало боље или горе лемили све то у ваздуху односно поинт то поинт.

Дакле није поента у изгледу плочица,него у правилно спојеним елементима(дужина водова и размештај елемената).

Кутија може да кошта и 1000е,а може и 100е,зависи од тога колико смо вични и комуникативни.

Сећам се првог цевног појачала за кутију сам дао 1л вињака и 2л кокаколе,наравно морао сам да се помучим око шмирглања и осталих занатских радњи.Кад ме мрзело да се занимам кутијом платио сам велику цену.

Оно на чему не треба и несме се штедити јесте напајање, а плаћати порез на будале и приче да тефлони свирају је стварно непотребно.

И још једна битна ствар је не хватати се за лемилицу уколико се не загреје столица и прелиста литература.

Све варијанте хвалоспева и пуког лемљења по инструкцијама других доводе до тога да се на крају разочарамо ониме што смо зашвајсовали.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Viktore imate kod Targeta Quad 606 koji je pravio Toma Hafler. zatim pravljene Haflere koji siju sve Parasounde. Ja imam neskutijan F3. Ako se malo strpite moci cete poslusati mnogo razlicitih komponenti i odluciti sta Vam odgovara. mozda bi bilo bolje resiti prvo zvucnike pa onda birati pojacalo.

 

Sto se tice Parasounda imao sam odlicno misljenje o njima dok mi nije na modifkaciju dosao DAC1000 kad sam ustanovio da ima ogromnu inzenjersku glupost u vezivanju masa koju su morali filterom da utisaju. Ne kazem da je sve njihovo tako. U Somboru ima snagas 2200mk2 ali po netu su pisanja da 1200 bolje svira. Izneandili bi se koliko razliciti uredjaja ima u Somboru: Cyrus3 sa PSX-om, Revox 250, Karan preamp, Hafler XL600, HK 6950R, Parasound 2200mk2 a o Sansuiju da i ne govorimo kod Pedje... Da li znate da u Somboru ima Nakamichi 1000 deck Transcriptor Hidraulic gramofon, Stabi 2 sa Stogi rucicom i jos stosta

 

Pozdrav,

 

prvo da pozelim svim forumasima srecnu i uspesnu novu godinu! Izostao sam malo iz teme zbog tehnickih problema.

 

Kao sto rekoh, nije hitno, bolje je da sacekam i da cujem odredjenu spravu pre nego sto je kupim, napravim. Trenutno mi svira sto svira, ako se neko zainteresuje za odredjenu komponentu, pa na kraju krajeva slusacu muziku na aktivnim kompjuterskim zvucnicima  dok se ne poklope kockice. Naravno, zainteresovan sam tako da kada prodju svi januarski praznici, kontaktiracu Vas i ako ste zainteresovani da se i licno vidimo i porazgovaramo. Sto se tice boljih komponenti sam jedino cuo u jednoj firmi u Prizrenskoj ulici audio system, ako se dobro secam da su skutije bile Dynaudio kit, pojacalo Sansui ali se nesecam imena doticnog gospodina.Zeleo bi da poslusam sto vise kvalitetnih uredjaja tako cu se i lakse odluciti.

 

Hvala i veliki pozdrav!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav,

Prednost kod polovnih pojacivaca je da mozes da cujes kako sviraju,odnosno da odes i da ih probas, tako da ukoliko ti se zvuk ne svidja mozes da kupis nesto drugo. Isto vazi i za DIY uradke koji se pojavljuju na oglasima. Ono sto je po meni najvaznije je da prvo cujes kako nesto svira pa da se tek tad upustis u sastavljanje uredjaja ukoliko se odlucis za tako nesto. Ja licno sam sastavio Alepha 5 iako ga nikada ranije nisam cuo, oslonio sam se na misljenja ljudi sa foruma i u ovom slucaju nisam se pokajao, svira jako dobro... Medjutim imam i par uradaka koje sam radio na slepo i sa kojima nisam u potpunosti zadovoljan. Da sam kupovao polovno ili DIY verziju koju sam mogao da cujem jednostavno bih kupio nesto drugo.. Po meni najbolja varijanta je kupiti DIY pojacivac ukoliko je dobro odradjen, cesto ga vlasnici prodaju jeftinije nego sto su ih delovi kostali a lako se moze proveriti kvalitet izrade ukoliiko imas nekoga ko se razume u to. U svakom slucaju ne zuriti i ne ulagati novac u nesto sto nisi cuo. DIY kosta. Pogotovo pojacivaci u A klasi, hladnjaci, kondenzatori, napajanje i ostale stvari u pocetku izgledaju bezazleno ali kada pocnes da kupujes ispostavi se da je mnogo vise nego sto si planirao...Tako to ide... :) Ja sam mislio da cu napraviti Apelh 5 za priblizno 500 evra a izasao me je skoro 800... 

Ako se odlucis za diy pojacivac slican Alephu mozes ga cuti kod mene, cisto da ne bacas novac ako ti se ne svidi...Veliki pozdrav i sa srecom.

 

Pozdrav,

 

ulozeni novac, ako samo o tome govorimo, ne moze se nikako vratit prodajom diy. Zbog toga i ne bi puno menjao i njakao, prosto bi voleo da pronadjem nesto sto ce me zadovoljiti i da zavrsim sa trgovinom. Snaga mi zaista nije potrebna, dovoljno mi je i 2*30w a mozda i manje kvalitetnog zvuka. Glasna muzika koliko god da je kvalitetna mi smeta, zvuci malo penzionerski no meni je to dovoljno, komsije neka sebe obezbede zvukom :)

Pitao bi kakva su iskustva saVisaton kitovima? Jel ono sto oni zovu high-end jeste to ili je to samo igra reci?

 

Hvala i pozdrav!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...