Jump to content

Sastavljanje novog audio sistema


viktor78so

Preporučeni Komentari

da, tako nesto se trazi, pitanje se postavlja da sam tj sa drugarom elektronicarem da radim koliko bi bila manja cena od te koji doticni trazi? Pozdrav!

 

Mnogo prepucijuma na ovom ampu (wbt konektori i slično...). Za ovaj nivo završne obrade uštedeo bi malo do ništa...

 

Pregledaj malko i oglase na ovom forumu, bilo je par F5-ica na prodaju za relativno normalne novce...

Izmenjeno od ManicP
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 70
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ja sam shvatio da pokretac teme ne pati mnogo za lemilicom i da je finansijski momenat bitan pa i presudan za dalju pricu. 

Zanimaju ga uredjaji u klasi Parasound-a, ako zajsta verujes da neko ko ne ume da lemi niti da ureze M3 navoj kako valja da mu posle ne probije izolator moze da zanatski, sonicno i cenovno pravi uredjaje tih klasa uz pomoc saveta sa foruma (a reko gore na sta se ne retko svedu, ima i izuzetaka doduse) probaj sam pa nam javi rezultate. 

Inace taj sto ima registrovan brend  i mnogi koji pozivaju na usporedbe ili nude fantasticna resenja za koja ne retko cujemo komentare tipa "postavljeno asovom" isl. ne rade iz ljubavi. Tu smo malo "omasili" u mislima ;)

 

Postavljena slikaParasound_DAC1600HD_open_10.jpg

 

Tako je! Da li je moguce napraviti amp u klasi tog Parasound DAC-a a da cifra ne predje 500e? Sam lemiti znam, amaterski, drugar vec na ozbiljnijem nivo. Postavlja se pitanje koliko je potrebno znanja za pravljenje jednog ozbiljnog uredjaja? Ako je bez osciloskopa to ne moguce ondak batalim sve jer takvog coveka nemam. Pozdrav!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

evo šta ja predlažem čoveku...strpljenja

uvek može da se nađe uređaj koji će biti jeftiniji od zbira koštanja ugrađenih delova

http://www.kupujemprodajem.com/Nelson-Pass-First-Watt-F3-SNizeNO--3963830-oglas.htm?filter_id=18738820

neka drugi drži lemilicu a on neka sluša muziku:)

Uredjaj deluje mnogo ozbiljno! Koliko je moj preamp dorastao istom? Ili i tu da cekam dok ne naletim na nesto kao sto je u linku?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

opet sve zavisi da li je čovjek više nagnut ka "uradi-sam" varijanti ili kupovini gotovog. meni je slađe kupiti tako nešto "masno" a neispravno za male pare pa prčkati i napraviti nešto "masno i ispravno" sa još malo para,a dobiti i na vrijednosti (što mi je nebitno) i na zadovoljstvu urađenim (što mi je zapravo cilj). inače od tipa sam ljudi koji nikada ne bi dali 100e za konektore (sve dok nisu od čistoga zlata optočeni bisernim izolacijama i da vrijede težinu u cijeni),ali opet to je samo moj stav i nikako pravilo. neka se javi čovjek pa neka "presiječe",svi ćemo se složiti kako projekata ne fali.

 

jesam za DIY i radim sve sto je moguce sam i znam kakav je to osecaj kada se nesto finishira i bude sve ok. ali, kao sto sam rekao, u elektroniku se ne razumem, niti sam svestan koliko je potrebno znanje da bi se napravio jedan vrh uredjaj. drugar zna ali pitanje da li je njegovo znanje dovoljno za to.... Pozdrav!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam dodao a bitno je, pokrenuo sam temu da bi prikupio informacije sa kojima mogu da napravim prvi korak. Naravno, bez novca nista od cele price, to je ostavljeno u stranu, ne gori pod nogama no svakako sam poceo da ozbiljno razmisljam o tome da se resim nekih stvari koje me ne zadovoljavaju. Da dodam da nisam ni alav niti blesav niti imam da trosim na hiljade valuta i da iz dana u dan menjam i menjam sve dok ne poludim pa zavrsim na tranzistoru uz prilican finansijski minus.

 

Ako postoji covek koji moze da cuje razliku izmedju wbt bla-truc konektora i onih koji kostaju 50% manje, neka se javi, placam mu pivo! :)

 

Svestan sam da bi mogao pronaci mane i tom DAC-u ali sto se mene tice, to je za mene dovoljno dobro!

 

Interkonekcijski kablovi su mi Neotech KHS 112C, da ima boljih u to ne sumnjam ali mi ne pada na pamet da dajem 50e za metar kabla!

 

Ja trazim Best-Buy, nesto sto moze godinama da se slusa a da pri tome ne dosadi coveku koji je realan a voli da se topi slusajuci zvuk Fender Stratocaster-a :)

 

Pozdrav!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako je! Da li je moguce napraviti amp u klasi tog Parasound DAC-a a da cifra ne predje 500e? Sam lemiti znam, amaterski, drugar vec na ozbiljnijem nivo. Postavlja se pitanje koliko je potrebno znanja za pravljenje jednog ozbiljnog uredjaja? Ako je bez osciloskopa to ne moguce ondak batalim sve jer takvog coveka nemam. Pozdrav!

 

Može i bez osciloskopa ali je jako važno paziti na detalje tokom rada, sve više puta proveriti i onda taman kad pomisliš da možeš mirne duše da uključiš, e, onda još dva puta sve ispočetka proveriti i promisliti gde si šta radio i kako... Ni ja nemam osciloskop niti sam elektroničar niti šta mnogo znam o elektronici a uspeo sam i pored toga uz mnogo pomoći kolega sa foruma, nešto para i mnoooogo strpljenja da sklopim više pojačala, čak nekoliko vrhunskih ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Viktore, kao čovek koji je svoju školu platio u čvrstoj valuti, mogu da reknem samo jedno: Ne žuri.

 

Bar su na ovom forumu članovi gostoljubivi. Aktiviraj se malo na forum, vrlo rado će te ljudi ugostiti da čuješ štošta što su pravili kad te put nanese, a ima ih i u okolini Sombora, kao i u samom Somboru. Možda ispadne i neka nova ideja.

Batali novinarske priče, recenzije i svilene visoke, ne veruj nikom do svojim ušima. Tehnički je nešto bolje ili lošije ali su uši ipak presudne. Taj sistem ćeš uglavnom ti slušati, troši novce na ono što se tebi sviđa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Može i bez osciloskopa ali je jako važno paziti na detalje tokom rada, sve više puta proveriti i onda taman kad pomisliš da možeš mirne duše da uključiš, e, onda još dva puta sve ispočetka proveriti i promisliti gde si šta radio i kako... Ni ja nemam osciloskop niti sam elektroničar niti šta mnogo znam o elektronici a uspeo sam i pored toga uz mnogo pomoći kolega sa foruma, nešto para i mnoooogo strpljenja da sklopim više pojačala, čak nekoliko vrhunskih ;)

 

OK, odgovor je objasnio sve, tako sam i mislio, shusteri nismo tako da verujem u pozitivan rezultat :) pozzz!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Viktore, kao čovek koji je svoju školu platio u čvrstoj valuti, mogu da reknem samo jedno: Ne žuri.

 

Bar su na ovom forumu članovi gostoljubivi. Aktiviraj se malo na forum, vrlo rado će te ljudi ugostiti da čuješ štošta što su pravili kad te put nanese, a ima ih i u okolini Sombora, kao i u samom Somboru. Možda ispadne i neka nova ideja.

Batali novinarske priče, recenzije i svilene visoke, ne veruj nikom do svojim ušima. Tehnički je nešto bolje ili lošije ali su uši ipak presudne. Taj sistem ćeš uglavnom ti slušati, troši novce na ono što se tebi sviđa.

 

Hvala puno, ne zurim, pokrenuo sam temu da bi pokrenuo proces. Nisam ni planirao da zavrsim sve do kraja nedelje, godina, ne bitno, odluka je pala pa lagano do cilja. Naravno, ukljucicu se u rasprave i postavljati pitanja koje su za mene novosti a za nekog vec visegodisnje iskustvo i kao i svugde, neko ce me samo prekociti jer ne zeli da se ponavlja i to je u redu a naci ce se i onaj koga nece mrzeti da pomogne pocetniku jer svi mi smo krenuli od nule. Pozdrav!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam shvatio da pokretac teme ne pati mnogo za lemilicom i da je finansijski momenat bitan pa i presudan za dalju pricu. 

Zanimaju ga uredjaji u klasi Parasound-a, ako zajsta verujes da neko ko ne ume da lemi niti da ureze M3 navoj kako valja da mu posle ne probije izolator moze da zanatski, sonicno i cenovno pravi uredjaje tih klasa uz pomoc saveta sa foruma (a reko gore na sta se ne retko svedu, ima i izuzetaka doduse) probaj sam pa nam javi rezultate. 

Inace taj sto ima registrovan brend  i mnogi koji pozivaju na usporedbe ili nude fantasticna resenja za koja ne retko cujemo komentare tipa "postavljeno asovom" isl. ne rade iz ljubavi. Tu smo malo "omasili" u mislima ;)

 

Postavljena slikaParasound_DAC1600HD_open_10.jpg

 

1.-Ja sam shvatio da pokretač teme ima prijatelja koji mu je voljan odraditi zanatski dio posla.

2.-M. Krklec stvarno nije čovjek koji se pojavljuje na forumima ili okupljanjima niti mudruje naokolo o sebi. Jednostavno toliko dugo radi pojačala, pretpojačala i phono pojačala da je stekao jedan pošten renome i među samograditeljima koji kod njega naručuju trafoe i među kupcima gotovih uređaja. Osobno ne poznajem čovjeka, ali ovih mojih nekoliko prijatelja koji su ga upoznali govore o njemu samo najljepše kao o čovjeku, a tek onda spominju audio.

 

Da, stvarno smo malo "omašili" u mislima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1.-Ja sam shvatio da pokretač teme ima prijatelja koji mu je voljan odraditi zanatski dio posla.

2.-M. Krklec stvarno nije čovjek koji se pojavljuje na forumima ili okupljanjima niti mudruje naokolo o sebi. Jednostavno toliko dugo radi pojačala, pretpojačala i phono pojačala da je stekao jedan pošten renome i među samograditeljima koji kod njega naručuju trafoe i među kupcima gotovih uređaja. Osobno ne poznajem čovjeka, ali ovih mojih nekoliko prijatelja koji su ga upoznali govore o njemu samo najljepše kao o čovjeku, a tek onda spominju audio.

 

Da, stvarno smo malo "omašili" u mislima.

Sve ok, samo ne znam zasto objasnjavas o doticnom gospodinu? Mislio sam generalno da ako neko radi taj posao naravno da treba i da zivi od toga... Ti si prosao kako si prosao sto nije slucaj kod svih. Neki moraju i to da stave na listu troskova... Nista nenormalno niti lose... 

Kazem ja nismo se razumeli... 

Pozdrav. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da ti neko nesto napravi za 500e neces dobiti nista

da sam nesto pravis za 500e dobices puno neizvesnosti i veoma brzo pune police raznoraznog krsa koji ces uskoro da poklanjas po oglasima

ali isto tako za tih 500e mozes da kupis super pojacalo preko oglasa i to recimo na ovom forumu

daj oglas, probaj

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Off topic mode ON

 

Veljko, budući si do sada quotao moje postoive sam ti zato i odgovarao i to je sve. O dotičnom gospodinu sam napisao nešto jer si ga uklopio u neku kategoriju bez da išta znaš o njemu. Što se razumijevanja tiče - nisi ti mene razumio, pa me ispravljaš, a još i izokrećeš teze. 

"Pozdrav" jer mi se ne šilji više bez veze o nićemu.

 

Off topic mode OFF

 

 

Viktore, u svom prvom postu sam dao primjer isplativosti rabljeno - diy. YMMV.

Kako je već netko napisao - poslušaj poneko diy pojačalo i zvučnike u svojoj okolini, pa ćeš kad ti se nešto od toga svidi imati što istraživati u vezi mogučnosti sklapanja i vrijednosti posla.

Bez toga će bilo kome biti teško ti dati ikakvo relevantno mišljenje.

Ima li itko iz Sombora ili okolice da ugosti Viktora i da mu da da posluša nešto diy?

 

EDIT: Evo, Crni je dao odličan savjet!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Off topic mode ON

 

Veljko, budući si do sada quotao moje postoive sam ti zato i odgovarao i to je sve. O dotičnom gospodinu sam napisao nešto jer si ga uklopio u neku kategoriju bez da išta znaš o njemu. Što se razumijevanja tiče - nisi ti mene razumio, pa me ispravljaš, a još i izokrećeš teze. 

"Pozdrav" jer mi se ne šilji više bez veze o nićemu.

 

Imas bujnu mastu.

 

Pozdrav. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iz Sombora. Pozdrav!

-Pa, u komsiluku ti je kolega Impuls, jedan od respektabilnijih na forumu koji ti to moze kvalitetno odraditi...on ti je najblize, i ako ima volje i vremena to ti je bolja varijanta...

-ili kad vec imas nekog preko (tu je jedina prednost ako ti donesu, i ne platis dazbine) mozes naruciti i najnoviji komplet kit za taj quad, mislim da je to Mk 4 ili tako nekako, uglavnom, iznutrica se skoro sva menja vrlo kvalitetnim delovima, i to navodno svira neverovatno dobro. Nije jeftino, bolje varijante idu i preko 500e...

-zadnje, vec su ti rekli, polovan dobar amp sa KP, i neki upgrade po potrebi...

eto, da ne gubis vreme na desetine neproduktivnih poruka, kad vec nisi elektronicar i nemas opremu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako je! Da li je moguce napraviti amp u klasi tog Parasound DAC-a a da cifra ne predje 500e? Sam lemiti znam, amaterski, drugar vec na ozbiljnijem nivo. Postavlja se pitanje koliko je potrebno znanja za pravljenje jednog ozbiljnog uredjaja? Ako je bez osciloskopa to ne moguce ondak batalim sve jer takvog coveka nemam. Pozdrav!

 

Ako hoces uredjaj  zanatski, sonicno i cenovno za te pare tesko.  Nadam se da se razumemo, "klasa" uredjaja nije samo kako on "peva", ko nikad nista nije uradio pa ne zna sta sve treba njemu se moze,  finish, kutija, izgled pojedu puno para. 

Kvalitetan materijal kosta. Ne ide da pravis plocke peglom na pertinaksu... Kutija sa hladnjacima je (230E+ptt)+carina, znaci racunaj 300+... imas jos 200E za napajanja, plocice, elemente, konektore... a to nije moguce. 

 

http://www.modushop.biz/ecommerce/cat076_l2.php?n=1

Ovo je mala kutija na slici. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Viktore imate kod Targeta Quad 606 koji je pravio Toma Hafler. zatim pravljene Haflere koji siju sve Parasounde. Ja imam neskutijan F3. Ako se malo strpite moci cete poslusati mnogo razlicitih komponenti i odluciti sta Vam odgovara. mozda bi bilo bolje resiti prvo zvucnike pa onda birati pojacalo.

 

Sto se tice Parasounda imao sam odlicno misljenje o njima dok mi nije na modifkaciju dosao DAC1000 kad sam ustanovio da ima ogromnu inzenjersku glupost u vezivanju masa koju su morali filterom da utisaju. Ne kazem da je sve njihovo tako. U Somboru ima snagas 2200mk2 ali po netu su pisanja da 1200 bolje svira. Izneandili bi se koliko razliciti uredjaja ima u Somboru: Cyrus3 sa PSX-om, Revox 250, Karan preamp, Hafler XL600, HK 6950R, Parasound 2200mk2 a o Sansuiju da i ne govorimo kod Pedje... Da li znate da u Somboru ima Nakamichi 1000 deck Transcriptor Hidraulic gramofon, Stabi 2 sa Stogi rucicom i jos stosta

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav,

Prednost kod polovnih pojacivaca je da mozes da cujes kako sviraju,odnosno da odes i da ih probas, tako da ukoliko ti se zvuk ne svidja mozes da kupis nesto drugo. Isto vazi i za DIY uradke koji se pojavljuju na oglasima. Ono sto je po meni najvaznije je da prvo cujes kako nesto svira pa da se tek tad upustis u sastavljanje uredjaja ukoliko se odlucis za tako nesto. Ja licno sam sastavio Alepha 5 iako ga nikada ranije nisam cuo, oslonio sam se na misljenja ljudi sa foruma i u ovom slucaju nisam se pokajao, svira jako dobro... Medjutim imam i par uradaka koje sam radio na slepo i sa kojima nisam u potpunosti zadovoljan. Da sam kupovao polovno ili DIY verziju koju sam mogao da cujem jednostavno bih kupio nesto drugo.. Po meni najbolja varijanta je kupiti DIY pojacivac ukoliko je dobro odradjen, cesto ga vlasnici prodaju jeftinije nego sto su ih delovi kostali a lako se moze proveriti kvalitet izrade ukoliiko imas nekoga ko se razume u to. U svakom slucaju ne zuriti i ne ulagati novac u nesto sto nisi cuo. DIY kosta. Pogotovo pojacivaci u A klasi, hladnjaci, kondenzatori, napajanje i ostale stvari u pocetku izgledaju bezazleno ali kada pocnes da kupujes ispostavi se da je mnogo vise nego sto si planirao...Tako to ide...:) Ja sam mislio da cu napraviti Apelh 5 za priblizno 500 evra a izasao me je skoro 800... 

Ako se odlucis za diy pojacivac slican Alephu mozes ga cuti kod mene, cisto da ne bacas novac ako ti se ne svidi...Veliki pozdrav i sa srecom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...