Jump to content

ninja

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 34
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Zasto nema Danaca ?

Ortofon neki, npr ...... ? :hmmm:

Ja sam ih imao gomilu, počev od neke stare, beše FF150 ili FF115 (ne sećam se) potom razne varijacije na temu OM5, OMB5/10, OM10 i ni jedna me nije nešto fascinirala, večito isti, zatupasti karakter zvuka, kao da nije sposobna da izvuče ništa preko 500Hz. Naravno, ne treba ni zameriti budžet klasi što nije na nivou neke višlje klase. Posle se tako desilo da sam nekim trpenzi-drpenzi kombinacijama dođem u posed ove dve što ih imam sada i mogu slobodno da kažem da sam sa obe prilično zadovoljan (koliko sam ih, jel, slušao) a osim ortofona kod mene je protrčala još cela gamma Shure zvučnica, od onih jeftinih pa do veoma ozbiljnih iz V (15) serije...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam ih imao gomilu, počev od neke stare, beše FF150 ili FF115 (ne sećam se) potom razne varijacije na temu OM5, OMB5/10, OM10 i ni jedna me nije nešto fascinirala, večito isti, zatupasti karakter zvuka, kao da nije sposobna da izvuče ništa preko 500Hz. Naravno, ne treba ni zameriti budžet klasi što nije na nivou neke višlje klase. Posle se tako desilo da sam nekim trpenzi-drpenzi kombinacijama dođem u posed ove dve što ih imam sada i mogu slobodno da kažem da sam sa obe prilično zadovoljan (koliko sam ih, jel, slušao) a osim ortofona kod mene je protrčala još cela gamma Shure zvučnica, od onih jeftinih pa do veoma ozbiljnih iz V (15) serije...

 

Moje iskustvo : prva zvucnica u mom sistemu je bila MM AKG P8 ES Super Nova sa VdH iglom. Prva i poslednja MM zvucnica. Veoma korektna zvucno MM glava za to vreme ( kraj 80-tih, pocetak 90-tih god. proslog veka ).

Posle toga prelazim na MC glave i tu je krenulo sa Ortofonom. MC10, MC20, MC20 MkII, MC15, trenutno u sistemu Rondo Red. Ja sam licno zadovoljan, cak prezadovoljan celom ovom gamom Ortofon MC zvucnica uz naravno onu, kol'ko para, tol'ko i muzike. :guitarplayer:

Prosle godine sam imao Audio Technica AT-OC09/III koja je isla do G-sn Van den Hul-a i tamo promenjeno sve ( kantileveri, igla, etc...) tako da je od AT ostalo samo telo. Ostao sam potpuno ravnodusan tom zvucnicom iako je bilo "brdo" detalja, sasvim drugaciji karakter od Ortofon-a, ukratko - ta VdH AT je zvucala "digitalnije" i znacano manje analogno od Ortofon Rondo Red-a. Kada sam nakon izvesnog vremena ponovo vratio Rondo-a doziveo sam olaksanje i ponovno taj ton koji meni prija.

Sledece godine uzimam kao sledeci step ponovo Ortofon. Ovoga puta ce biti MC 20 Super 25th Anniversary ..... http://www.ortofon.us/product_detail?pid=42

Kako sam video, nas kolega InSides je vec nabavio ovu zvucnicu te ga ovom prilikom pozdravljam i ptiam ga za utiske ( moze i na pm).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja nikako da mrdem dalje od MM...

 

 

IMHO vredi i te kako probati/uporediti MC zvucnice ! :thumbsup:

 

Medjutim, onda krece "igranka" .... Step Up trofo-i , ovi , oni ..... :dontknow:

 

Trenutno imam u sistemu Ortofon MCA-76, stari dobri vintage MC preamp.

http://www.vinylengine.com/library/ortofon/mca-76.shtml

 

Naravno, tu su i Sowter step up trafo-i, pa menjam s vremena na vreme.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Sledece godine uzimam kao sledeci step ponovo Ortofon. Ovoga puta ce biti MC 20 Super 25th Anniversary ..... http://www.ortofon.us/product_detail?pid=42

Kako sam video, nas kolega InSides je vec nabavio ovu zvucnicu te ga ovom prilikom pozdravljam i ptiam ga za utiske ( moze i na pm).

 

 

Dobar popust ...

 

http://hifistore.dk/ortofon-23/mc-pick-uper-30/ortofon-mc-20-super-215.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...