Jump to content

PCI card na laptopu


sir Oliver

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 8
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Mislim da nema, bar se ja nisam susreo sa tako necim. Kontra ima, cemu bi to sluzilo ako nije tajna?

Mnogo je veci izbor pci kartica nego pcmcia i usb. Hteo sam malo da eksperimentisem sa raznim zvucnim pci karticama prikljucujuci ih na laptop. Razdvajanje napajanja bi se moglo da proba pa svasta nesto.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

200 jura za praznu kutiju :oke:ali moze da se napravi :whistle2:

 

Mda, mislim da ces ti to vrlo brzo napraviti   :whistle2:  :D
 
 
@Siroma
Jedan od poznatijih proizvodjaca raznih "add-on" kartica je Exsys Kod njih postoji citava paleta kartica kojima se omogucava
upravljanje udaljenim racunarima (npr. onima koji rade u opasnim okruzenjima itd) Drugi veliki proizvodjac je Adnaco. Kod njih
imas odlicne sisteme bazirane na optici. Ali sve to kosta gomilu para. Zar nije jednostavnije kupiti polovan racunar sa punom
ATX plocom koja ce imati 5 ili 6 PCI i PCIe slotova za igranje i eksperimentisanje. Laptop je i dalje (skupa) igracka i to ce ostati.
 
 
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma dobro jeste to sve tako al sam mislio da ima neki jeftin adapter tiba USB na ATA hard disk ili slično pa da "osmislim" neku kutiju sa tim adapterom  koji se USBom veže na Laptop a u kutiji neki RME, Juli@ ili slično.

Kad mogu ovi http://www.diyaudio.rs/topic/120-jagnje-u-vucjoj-kozi/#entry104277 da probam i ja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razumeo ja, razumeo :D

Elem, za laptop je najpogodnije vezati preko PCMCIA kartice, USB resenje bi bilo ograniceno max potrosnjom.

Ova Exsys-ova kutija dolazi sa svojim napajanjem i tu mozes da prikljucis 4 PCI kartice po volji. U Nemackoj kosta

150e + transport + carina/porez... >200 jura garantovano ode. Ali je zgodno za igranje, apsolutno.

 

Exsys EX-1015:

 

Postavljena slika

 

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...