Jump to content

Napajanje za B32s, Poul Hynes alternative ?


chakija

Preporučeni Komentari

Treba ovih dana da mi stigne Buffalo 32s DAC zajedno sa twisted pear LCDPS napajanjem sa lm317.

Bivši članovi foruma koji imaju BII, svedoče da nema velike razlike u zvuku sa placid i lcdps napajanjima.

Poslednjih nekoliko dana pošteno sam se načitao kojekakvih review-a i testova i navodno je razlika u zvuku veoma primetna sa PH regovima u odnosu na fabričke sa LM-ovima. Najveća razlika je navodno u napajanju analognog dela, gde je IVY II integrisan na samu pločicu zajedno sa DAC-om. (Buffalo32s je jedina verzija ovog DAC-a koja ima integrisan izlazni stepen na istoj pločici na kojoj je i DAC čip).

Da bi Buffalo 32s oživeo, treba mu :

VD (5V) ~125ma

V+ (15V) ~68ma (svaki kanall) IVYII

V- (15V) ~43ma (svaki kanal) IVYII

Na žalost, nisam uspeo da iskopam ništa o IVYII, jedino ono što ima na oficijalnom sajtu za IVY i IVYIII

http://twistedpearau...hematic_1_0.pdf

http://twistedpearau..._manual_1_0.pdf

http://twistedpearau...y_schematic.pdf

Da li postoji neka jeftinija alternativa za preskupe PH regulatore, a da odradi bolje posao u odnosu na LM verziju?

Da li je Sipijev mini shunt dobar za vako nešto ?

Odma da se ogradim, za elektroniku sam totalni neznalac tako da bih molio potencijalne bash-ere da se uzdrže :)

EDIT:

Nadam se da posle ovoga neću biti banovan :msn-rofl:

EDIT EDIT:

sad pročitah u oficijalnoj temi da je IVYII u suštini IVY dual mono... tako da šema za IVY može da bude od pomoći.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 22
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Sipijev šant će sigurno bolje da odradi posao nego LM rešenje, samo je za ovu namenu malko napeto sa strujama.Za +- 15V đene-đene, mož se nategne Sipijev šant sa 2xBC*** u paraleli u CCS-u ali za 5V malko teže, velika struja. Morao bi da se menja CCS da može da potera veću struju. Da radim za sebe ovo za 5V, ja bih stavio CCS npr. iz šajnija a šant deo ostavio Sipijev da mogu precizno da namikerim izlazni napon.Voditi računa samo da trebaju da se dobro rashlade šant tranzistori, sad su disipacije na njima reda 1W, ne može bez hladnjaka.Ako treba šema mogu da iscrtam ovih dana, samo da ufatim vremena.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam ima li smisla slati čoveku PM, ne znam koliko je aktivan na forumu...Kako god, ja ne mislim da dam više para za bloody regove nego što sam DAC košta.Onaj lik leo, stukao je baš pozamašnu sumu novaca na full PH regulatore. Čak je stavljao umesto on-board LM-ova PH mini regulatore za 3.3V AVCC. Navodno da ima isto veoma uticaja na zvuk.Kvalitetnije napajanje IVY-ja pravi najveću razliku, a odma zatim je i taj AVCC.BTW, sad mi "supplier" javio da ću morati umesto ovog sad, čekati sledeći ponedeljak na DAC...uhh izgoreću do tad jbt :129fs916747:No, možda to i nije tako loše-taman do tad da pripremim napajanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Interesantno...pogotovo kad se vidi koliko je uloženo para u čitavu priču. Iskreno se nadam da je vredelo truda i da mu se isplatilo ulaganje, tj. da je zadovoljan sa rezultatima.Mada, verujem da je subjektivni osećaj poboljšanja daleko izraženiji kad se grune 500e za PH regove. No, dokle god je čovek srećan...Svaka čast tom P-H kad je uspeo da napravi tako dobre proizvode. Čudi me kako još niko nije iskopirao ta njegova napajanja :scratch_head: Možda bi za početak nabolja varijanta bila Salas shunt...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

napravi ga onda 'vako ....... za jos vise parahttp://www.diyaudio.com/forums/digital-line-level/192465-asynchronous-i2s-fifo-project-ultimate-weapon-fight-jitter-73.html#post3238224:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za sve dacove pa i ESS potrevbo je vise razlicitih napajanjpogledati u podacima. cak su i posebni kanali odvojeno napajani.To znaci da napajanja treba galvanski odvojiti medjusobnoi to i L i Rtu se obicno dolazi do dizajnerskih roblema kao to sve upakovati u kutiju normalne velicine.ta napajanja koja se koriste nisu dovoljno dobra da bi dacovi pokazali svoje prave osobinepa ni oni stariji dac chipovi....prporucio bit 3 stage hibridna napajanja1stage tracking preregulator najbolje bi bilo sa LT serijom posto se bolje ponasa od LMali recicete skupi su... LM su noisy SAMO kada se koriste BEZ prigusnica na ulazu...2stage LM723 stepen ili neki jung reg3a stage Jung Voltage reference (moze i sa op27 ako je AD797 skup iteze nabavliv - za Vanalog uglavnom3b stage Shunt 431 based pojacan Darl. ili BJT om - odmah blizu potrosaca... moze i posle 3a stage-ashuntovi trose oko 100-150% potrosaca pa su i celi PS sklopovi dimenzionisani za tu ili 2x vecu potrosnjupre svega hladnjaci trafoiovo ide i preko -180db ili vise i ima smisla koristiti sa "true-clockovima" koji imaju phase noise oko te vrednosti(A to su oni kvalitetniji i dosta skuplji, nema ih u komercijalnim uredjajima...).izmedju ovih stepena su oko 4-5V,trafoi su sa CT koji je realna masa i za digi iza analog koji se spajaju ispod dac chipai ne sigurno neki shvec bolji i sa inukcijom primara za oko 1Tesla (Ne 1,6 itd)a to znaci malo veciizolacije izmedju P-S.Bez upotrebe malih prigusnica ili odgovarajucih ferrite beed-ova napajanja gube kvalitettakodje vazi iza analog end napajanjakoji je posebna prica.isprobao sam i diskretne verzije 3 stage napajanjaJung, masao noro shunt, JLH, i odlicno rade, ALI zahtevaju vise paznje pri izradi, vise prostoraa pitanje je da li se bolje ponasaju od recimo stage-a sa LT serijom regulatora sa prigusnicama na IN pinovima.Analog stage = isto posebno galvanski odvojeno napajanje, zbog upotrebe inerstage trafoaispred trafoa napajati sa analog daca a iza posebnim da bi izolacija bila potpunatrafo voziti niskom ipedansom izvora ispred a iza posle skundara isto buffer ili gain-satage ako je potrebno + buff.mind the phase..IV converzija eksterna sa R-noninductive pa na buff pa na trafo (ili + gain stage negde na putu ako je potrebnoJa preferiram JFET SE NON-complementary topologiju.Zanden Style pasivni filter posle IV a pre buffera za Inerstage, Dramaticno poboljsava bukvalno svaki element reprodukcijetakodje i RC kolo na sekundaru interstagea (izracunavanjem a potom i merenjima dobiti najmanji ring cetvrtastog signala na HF oko 10K-15Hz-20KHz..Ako je digitalni deo OK, onda gramofon mora da ima odlicnu riaa-u ii sve ostalo glavu rucku, podesavanje da bi zvucao isto ili bolje... :drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uih sunac ti...svaka čast zzz na ovolikom postu i trošenju prstiju.Ja trenutno tražim neku "cost effective" varijantu, gde ću sa nekom ne velikom sumom uloženog novca dobiti primetan napredak u odnosu na stock varijantu.Trafoi na izlazu ne dolaze u obzir jer je izlazni stepen već integrisan na pločici i ne može se izolovati bez ozbiljne prepravke. Uostalom, nemam želju to da radim jer je dosta ljudi potvrdilo da IVY radi odlično u B32s.Za sada na pločici ne bih ništa dirao...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...