Jump to content

helix kablovi


Karlos

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 61
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Koja je svrha upredanja napojnog kabla?

isti su razlozi kod svih upletenih kablova, da li to bio kimber ili shunyata ili bilo koji mrežni utp kabel.Kada se utp kabel ne bi uvrtao, ne bi ni radio.Svi mikrofonski profi kablovi su upredeni, jeste da je samo uvrnuta parica, ali dobici cu veliki. Generalno, uvrtanjem i pletenjem se smanjuje induktivnost, a time i impedansa kabela.Manja impedansa - manji gubici. Uvrtanjem i pletenjem se u velikoj meri poništavaju smetnje koje mogu da se indukuju u kabel od spoljnih izvora smetnji. Pa još plus i širm preko.Naravno ima kućnih sistema koji odlično rade i sa jednom neupredenom srebrnom žicom.Ima kućnih sistema koji nemaju trunke šuma i bruma. Verovatno je i okolina nezagađena smetnjama.A ima studia za snimanje gde je tim inžinjera do detalja sve isprojektovao, nov studio, ogromne pare,razdvojena uzemljenja, profi oprema, posebna trafo stanica itd, pa se opet jave i brumovi i šumovi.Jedan od glavnih poslova ljudi koji održavaju studia je borba za eliminaciju smetnnji. I to svakodnevno.Kupiš nov uređaj, najbolji, od 4000$, ubodeš, a ono zuji :D .Dupli helix se pokazao dobar za eliminaciju indukovanih smetnji i ima vrlo dobar impulsni odziv.Helix se koristi u celoj putanji elektrona, od struje do zvučnika.Ovaj helix je dosta skup jer se teško plete a i radna snaga je skupa (ne kod nas i u kini :D )Zato je idealna prilika da svako proba i vidi kakve dobiti može da ima od ovakvih kablova.Beskrajne priče su jedno, a konkretan rad je nešto drugo. Uzmeš i probaš, nekom će valjati nekom neće.David Gilmour je u svom studiu instalirao 20 km srebrnog kimbera, jednom ubo shunyatu,i odlučio da sve promeni. Za specijalni mikrofonski od 5m, platio preko 10k$.Njegov tonac kaže da mu sa strujnim kabelom digitalija radi duplo bolje.E sad... Dal' lažu il' su plaćeni da ovog reklamiraju :D Ja za vikend idem u jedan studio pa ćete dobiti izveštaj iz prve ruke :D .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod kabela za velikim brojem upletenih vodova povećane su komponente induktivnosti i kapacitivnosti.

Generalno, uvrtanjem i pletenjem se smanjuje induktivnost, a time i impedansa kabela.

...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Karlose, mani kvazi-nauku iz reklamnih brosura. Pleti i uzivaj, nemoj da se upustas u trgovacke budalastine - oko toga smo ovde vec prilicno "ratovali".Kad te pita neko zasto strikas, kazi: "Meni se tako svidja i bolje mi zvuci" i kraj. Bez fantaziranja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije problem :D , ono što znam rado ću podeliti :Djeste tačno da parica ima veću induktivnos od jedne žice,ali u studiu nemam ni metar kabela koji ima jednu žicu :DTeorija je jedno a praksa drugo.Treba biti potkovan i jednim i drugim pa krenuti u istraživanje.Na primer ne postoji formula da se tačno izračunaju osobinekabela koji ima više od dve uvrnute žice, za paricu ima ali za dva puta tri nema.Pa još kontra helix... E sad kad to ukopčaš u sistem i čuješ...Zato sam i rekao, samo kloniram pa ukopčam :D i slušam :DEto ona dva parčeta na mom lo-fi sistemu toliko menjaju mid da je to čujnosvakom ko dođe kod mene(speakers selector a b c - stavim razne kablove na iste zvučnike)pripremio sam neke parčiće da menjam ožičenja nekih uređaja u studiupa ćemo videti razliku.post-1253-0-15990000-1352900094_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... Teorija je jedno a praksa drugo....

E vidis, nije.Nema nista prakticnije od teorije.Pri tome, treba znati sta je teorija, a sta "teorija" - dakle nikako ono sto se baba Zivani javilo pa napisala po fifi magazinima. Teorija je osvojeno znanje, proverljivo u praksi i koje u primeni uvek daje isti rezultat. Ostalo je gatanje...Svako ima pravo da njemu licno bilo sta bolje zvuci od bilo cega drugog, ali omalovazavati mukom steceno znanje je prosto civilizacijski lose.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

xlr testiran u studiu,uporedni test sa klotz studio kabelom,zvuk je generalno lošiji, i obzirom da sam koristio žice iz noname mic kabela, nije ni čudo.međutim nema ni trunke smetnji ili šuma iako je bez širma.Ne vredi plesti sa lošim žicama.Imam u planu da nabavim isti takav klotz i napravim od njega helix.Belden za sada ne mogu da nabavim na metar, ali biće jednog danatreniram pletenje zvučničkog od 16 žilapost-1253-0-80047300-1353892672_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 9 months later...

naravno, prvo pletenje će izgledati ovako

Postavljena slikapl129.jpg

DRAGI PRIJATELJI I LJUBITELJI DIY OPREME NIJE ME BILO DUZE`VREME MALKO SAM SE`RAZBOLEO IMAO SAM LAGANI MOZDANI UDAR SRECOM KLIKERI SU OSTALI CITAVI MEDJUTIM OSTALE SU MI UKOCENE LEVA NOGA I LEVA /RUKA OPORAVAK RUKE IDE NA BOLJE DOK JE SA NOGOM MALO TEZI SLUCAJ KAZU TREBAVREMENA PRE BOLESTI SAM  NEST O OD KABLOVA ISPROBAO U STUDIU . IMAM I NEKA KONKRETNA MERENJA OSCILOSKOPOM.SVE CU POSTOVATI CIM DODJEM DO MOG KOMPAPUNO POZDRAVA EKIPI I BUDITE ZDRAVI KARLO

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

DRAGI PRIJATELJI I LJUBITELJI DIY OPREME NIJE ME BILO DUZE`VREME MALKO SAM SE`RAZBOLEO IMAO SAM LAGANI MOZDANI UDAR SRECOM KLIKERI SU OSTALI CITAVI MEDJUTIM OSTALE SU MI UKOCENE LEVA NOGA I LEVA /RUKA OPORAVAK RUKE IDE NA BOLJE DOK JE SA NOGOM MALO TEZI SLUCAJ KAZU TREBAVREMENA PRE BOLESTI SAM  NEST O OD KABLOVA ISPROBAO U STUDIU . IMAM I NEKA KONKRETNA MERENJA OSCILOSKOPOM.SVE CU POSTOVATI CIM DODJEM DO MOG KOMPAPUNO POZDRAVA EKIPI I BUDITE ZDRAVI KARLO

 

Posto sam u blizoj familiji imao dva slucaja sa mozdanim udarom i oba sa slicnim posledicama kako kod tebe evo iz iskustva ti govorim da za oporavak noge treba vise vremena nego za ruku ali moras da budes uporan i pravi borac i da ne odustajes i ne gubis moral. Zao mi je sto ti se desilo to i mogu samo da zamislim u kakvim mukama si. Zelim ti brz oporavak i puno volje za isti.

 

P.S. Ne dozvoli da ti se ruka i noga ulenje nego non stop nesto petljaj po rukama i teraj nogu da se pomeri.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BTW, ako je za ikakvu utehu, mog matorog je moždani udar prvi put zakačio kad je imao 58 godina. Posle više nije jer nije preživeo. Neko ti "odande" poslao poruku da nešto promeniš u životu, ali ti je i dao priliku da to učiniš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ Karlos,

 

sad sam tek video ovu temu i kablovi ti zaista izgledaju interesantno i "babarogasto" (u pozitivnom smislu)!

 

Zelim ti sto uspesniji i, koliko god je moguce, sto brzi oporavak! :good2:

 

Pozdrav!

 

 

 

P.S.

  I ja nekada imadoh Energy Pro 22 Monitor-e... :L3000:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...