Jump to content

HI -FI Show Holiday Inn


shuca77

Preporučeni Komentari

Ko čeka dočeka  , stigli moduli  First One V1.2   :shinymj5:

 

attachicon.gifFirst One V1.2.JPG    attachicon.gifP5140067.JPG   attachicon.gifP5140070.JPG

 

Gospodin Andrej Lakner - Layz Cat  i ja smo imali kompletnu komunikaciju na srpskom jeziku, a ispostavilo se da je vojni rok u JNA služio prošlog veka u Zemunu, u mom komšiluku.   :pioneer:

 

Plaćanje je obavljeno preko PayPal-a a isporuka preko pošte, klasičnom dostavom. Paket poslat 9.maja stigao danas 14.maja, bez dodatnih troškova. 

 

Moduli su urađeni profi, pedantno i sa kvalitetnim elementima. Prvi utisak je zadovoljavajuć.

 

Predstoji nabavka SMPS-a. Andrej za sada preporučuje  Hypex SMPS1200A400, što verovatno već znate ako pratite zbivanja na http://www.diyaudio.com/forums/vendors-bazaar/248996-first-one-mosfet-amplifier-module-72.html

 

Za sada imam spremljene hladnjake, 80% kućišta koje će biti baš-baš.  

 

Samo da prosvira kako valja i da nešto ne uprskam.  :whistle2:

Leo, majstore, jel sviri First One?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne još, ali će biti u dogledno vreme. Planirao sam i dogovorio nabavku Hypex napajanja posredstvom jednog poznanika iz Holandije i tu se nešto izkomplikovalo. U međuvremenu je novac spremljen za tu namenu preusmeren.

Pošto mi jedan AB ampić trenutno sasvim podmiruje potrebe, nije mi nikakva žurba da završim FO, ali neću odustati. "Život piše romane" 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

molio bih moderatore da malo "pročiste" temu.

 

Nemam ništa protiv objave pristizanja delova za nova pojačala, diskusije o rešavanju problema otpada koji nastaju tokom obrade drveta kod proizvodnje zvučnika, objave rođenja, venčanja i sahrana, ali mislim da za to postoje adekvatnija mesta.

 

Nisam bio na HifiShow ali me zanimaju utisci ljudi koji su bili.

 

Eto, ja sam hteo da odem ove godine kako zbog ljudstva, tako i zbog tehnike ali nisam bio u prilici.

 

Zbog toga neću biti ni veći ni manji samograditelj audio uređaja.

Neće mi otpasti vrh lemilice ni zalepiti kalofonijum za guzicu.

 

Pouzdano znam da nije samo Crni od članova bio.

 

Zašto ostali koji su bili ne napišu nešto, da li je Forum zahvatila autocenzura, apatija, ili nedajbože ste čuli nešto što je bolje ili gore od onog što je nastalo na kuhinjskom stolu, majstorskoj radionici, podrumu, tavanu, ispod francuskog kreveta dok žena spava???

 

Nemojte samo da kažete da ste promašili dan, hotel i sobu i da ste bili aktivni učesnik kastinga stjuardesa u Crown Plazi prošlog četvrtka, onda ću stvarno biti ljubomoran!!! :)

 

Organizacija, prezentacija, razvijanje kulture komunikacije ovakvih manifestacija ne bi trebao da bude štivo koje bilo ko, ko ima hobi u čije rituale spada u celom svetu i neki masovniji sastanak interesne grupe (FAK) tek tako ignoriše.

 

Na ovaj način nećemo postati ni bolji ni lepši.

 

Ako je sve bilo sranje, napišite.

 

Ako je sve bilo toliko dobro da Ljubi treba da pošaljemo 1200 vatreno crvenih pupoljaka u buketu prirodne veličine njegove biste, napišite.

 

Kako voli da kaže rukovodstvo, ovo je naša kafana. Ako se tuku u kafani ili svađaju, znači da kafana radi. Jako ne valja kad je u kafani tišina.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa i ja mislim da bi ovde samograditelji mogli nešto objektivno da kažu jer nije to bio samo fifi sajam. auris audio, galus, bfa i onaj slovenac. svi su oni došli sa svojim ruku delom. nešto mi se sviđa nešto ne, ali svakako ni jedan proizvod nije za podsmeh. na onom forumu sam eto saznao da auris radi i onaj strimer preko koga su puštali muziku. fantastična sprava.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio na sajmi. Na žalost samo u nedelju i to kratko (nije mi bilo dobro). Glavni utisak je buka iz susednih soba.

Naj bolji zvuk MBL, oni mali zvučnici u Auris sobi. Gallus sam pokušavao da čujem al od komšija nije išlo, MBLu su takođe komšije smetale. Auris sobi, zbog gužve i zagušljivosti mi se slošilo tako da sam istrčo glavom bez obzira. Na žalost meni je glavni utisak prejako puštanje muzike i smetanje iz sobe pored, pogotovo 1 sprat.

Pozitivno održan sajam, što je u ovoj besparici uspeh. Video ljude sa foruma, upoznao ljude. Žao mi što nisam mogao duže da ostanem i da čavrljamo.

Moj zaključak DIY ni po čemu ne zostaje. F1 je imao isto toliko lepog zvuka kao i fifi show.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

onaj slovenac što je izlagao zajedno sa bfa je pominjao neke lampe iz 1956. i 1958. godine. kaže komad su 500e, a traju praktično doživotno. zna li neko koje su to lampe?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

onaj slovenac što je izlagao zajedno sa bfa je pominjao neke lampe iz 1956. i 1958. godine. kaže komad su 500e, a traju praktično doživotno. zna li neko koje su to lampe?

Ma pusti Slovenca. Takva lampa jos nije izmisljena. Pricao je o Amperex ECC88 ili ECC83 ne znam ni ja tacno. Lampa kao lampa. 10 000 sati garantuju karakteristike pa koliko izguras posle toga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio u nedelju.

Dve stvari su mi privkle pažnju.

Prva stvar - male Boenicke Audio kutije na kojim su momci iz Trstenika prezentovali svoja kitnjasta i skupa pojačala. Pun pogodak.

Druga stvar - ona slovenačka čudovišta, Gallus. Analogno, moćno, impresivno, blisko i neposredno ...

 

Sve ostalo ...preskupa konfekcija

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 10 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...