Jump to content

HI -FI Show Holiday Inn


shuca77

Preporučeni Komentari

za West. cemo ici u Zr na hadziluk za neko vremedace Bog

Da, samo sada bi bilo sasvim uredu da Z....r pocne da napacuje ulaznicu barem na nivou dvostruke od one na 'izlozbi', jer ovo sto je bilo priakazano na izlozbi (sto se zvucnika tice) ja bih  nazvao 'Tuga Bozja"

 

pozdrav

ivica

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za razliku od mnogih ovde opisanih iskustava, meni se zvuk "slovenackih" kutija (ili celog sistema) nije nesto svideo.Kada sam usao u sobu svirao je gramofon, a na gramofonu je bio LP Hotel California od Eagles-a, pesma Hotel California.Pesmu i LP odlicno poznajem, slusao sam je tokom godina i godina nebrojeno puta u razlicitim situacijama i sistemima, a slovenacko "izvodjenje" mi je bilo jaaako cudno.Kao da je u pitanju bio neki potpuno novi miks (ili remiks), u kome su drasticno promenjeni odnosi izmedju snimljenih instrumenata.Svirka je bila potpuno izvitoperena i cudna.Bubnjevi su sve vreme bili u prvom planu i gruvali bez milosti sa prstanjem cinela, a ostatak instrumenata i vokal su se tu i tamo jedva probijali.Kado da je neko na miks pultu maksimalno pojacao bubnjeve na ustrub svega ostalog.To mi je potpuno bezveze zvucalo posto se sama osnovna muzicka potka jedva nazirala,a kutije su bez duse nemilice gruvale kao svadbarski razglas (u losem smislu, ima dobrih svadbarskih razglasa :) ).I to kazem ja, koji jako volim "tvrdju" i glasnu svirku. :)Mozda je problem bio u samom LP-ju, delovao je kao neko novo "audiofilsko" izdanje,mozda su ovde opisana pozitivna iskustva rezultat slusanja sa Accuphase CD plejerom,uglavnom, ja sam jedva cekao da izadjem iz te sobe.BFA i Rockport su mi prvog dana nekako nemusto i mrtvikavo zvucali sa odsecenim visokim spektrom.Onda smo na kraju dana, posle zatvaranja, videli BFA ekipu sa g. Boskom na celukako odnose srebrni integralac, sa objasnjenjem da sa njim nesto nije u redu, da je u pitanju valjda probni balansirani model, itd, itd.Umesto njega su postavili stari crni model i pozvali ekipu koje se u prizemlju zatekla na picu, da cujemo kako to sada svira.I bilo je mnogo bolje!Na zalost ubrzo nas je obezbedjenje izbacilo iz sobe posto su morali da je zakljucaju,tako da nismo mogli duze da slusamo.MBL mi se svideo.Cist i precizan zvuk, suv, bez nekog laznog audiofilskog farbanja.Slusao se cini mi se taj neki MBL test disk.Toliko za sada. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mala ispravka za Anubisa , u sobi kod Vox Trade  - a zastupnika za Dynaudio  svirao je  Confidence C 1 Signature a ne C2 i tu je po meni bio najozbiljniji zvuk iako je onako velika soba bila veliki izazov za malene DY  C 1  . Ja sam bio  u Subotu  I UTISCI SU JAKO POZITIVNI

 

Ajde onda radi kompletne informacije kaži i da su na te „malene“ Confidence C1 Signature zvučnike (čija je cena oko 8000$) bili montirani

i zvučnički kablovi Transparent Reference MM SC čija je cena oko 20.000$. Promoter se svojski potrudio da to prikrije (umotavao one budže

na kablovima u neka ćebenca i sve skupa sakrivao iza postavljenih saksija), mada bi bio red da posetioce upozna šta stvarno slušaju na prezentaciji.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajde onda radi kompletne informacije kaži i da su na te „malene“ Confidence C1 Signature zvučnike (čija je cena oko 8000$) bili montirani

i zvučnički kablovi Transparent Reference MM SC čija je cena oko 20.000$. Promoter se svojski potrudio da to prikrije (umotavao one budže

na kablovima u neka ćebenca i sve skupa sakrivao iza postavljenih saksija), mada bi bio red da posetioce upozna šta stvarno slušaju na prezentaciji.

Па шта је могао да уради, кад није имао неке боље?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sajam sam posetio u subotu, i prvo što sam pomislio bilo je: Najprije moram da odem do "domaće" sobe, da vidim šta su izložili, i da se pozdravim sa ekipom. I tu sam se zadržao vrlo dugo, u priči, naravno. Šolaja je imao gramofonski preamp, Igor predivno dizajnirane gramofone, Zoran gamu kabela, FR zvučnik iz Finela, i naravno cevna pojačala iz Pointe. Igor je vredno smenjivao ploču za pločom, tako da nisam uspeo ni za minut da ga odvojim od DJ posla.
Ah, zvuk.
Ja lično ne volim zvuk full-range zvučnika. Jedna jedinica koja pokušava da pokrije ceo opseg iz moje prakse je uvek to samo pokušavala. Zvuk je prijatan, direktan, ima dozu neposrednosti, ali su sve mane ove vrste sistema tu: nemogućnost veće dinamike, uzak sweet-spot, prigušeni i nerezolutni visoki, kao i slaba prostorna slika. Za neko lagano dugotrajno ali nekritičko slušanje su dobri, a i cenom su pristupačni. Ko hoće rezoluciju, dinamiku, scenu, ovo nije za njega. Iz navedenih razloga nisam mogao da ocenim zvuk gramofona i pojačala. Voleo bih da ih čujem i u nekom drugom sistemu.
 
Ali, zato, u susednoj Gallus sobi, SVE je tu. Jeste da je to bila tek druga soba koju sam posetio, ali sam odmah znao - Hit Sajma. Dinamika, rezolucija, koherentna zvučna slika. Možda bi tim podnim velikim trosistemcima odgovarala malo veća soba, ali se nema mnogo šta zameriti, pogotovo uzevši u obzir cenu. Sigurno su i ostale komponente u sistemu bile pažljivo uparene, Accuphase CD player i meni nepoznat Power Amp (će se raspitam, čini mi se neka konstrukcija pokazana na diyaudio.com forumu)
 
Zvučnike MBL sam pažljivo poslušao. Fantastično srednjetonsko i visokotonsko područje, ali dole lagano "tanko". I upravo ta skoro savršena reprodukcija, rezolucija, mirnoća, tačnost tona, bili su u kontrastu sa ne-uklapanjem u niskotonsko područje. Zadržao sam se 3 pesme, uživao u rezoluciji koja mirno pliva kroz pesme, ali sam i bio tužan zbog te "odvojenosti" od bass područja, da sam pomišljao na donaciju woofera. Pre nego što sam izašao, bacio sam pogled na cenu tih mališana, i neka jeza mi je protrčala po vrhu glave - skoro 10k. brrr.... u prethodnoj sobi za 40% tih šuški koherencije i dinamike na lopate.
 
U 4Audio sobi su bili Martin Logan hibridni zvučnici (elektro-static paneli + woofer) i Musical Fidelity elektronika.
Te zvučnike sam i ranije slušao, pa bih na osnovu toga mogao napraviti neko poređenje, a razlike u zvuku će idu na račun sobe i ostatka elektronike. Solidno, ali ništa spektakularno, nešto mekše na visokima. Zvuk koji može da se sluša dugi vremenski period a da ne zamara. Solidna scena, ali ipak malo skučena. Pre 3 godine su bili prikačeni na Unison Research CD i snagaš i dosta većoj sobi. I to je bila prava kombinacija i elektronike i veličine sobe za ove zvučnike. Tada je zvuk bio precizniji i tonski tačniji.  Ovde se ipak osećala neka manja "stisnutost" u zvuku, na bass-u zvuk razliven i (niski) ton bi predugo "plivao" po ovoj manjoj (premaloj) prostoriji.
Mislim da je osim negativnog uticaja prostorije, korak nazad za ove zvučnike bio i Musical Fidelity sa kojim je zvuk u odnosu na prethodnu kombinaciju malo slabije rezolucije.
 
Eh, Dayens, mukica....
Zadržao sam se 0,6 celih jedne pesme. Prskutavo na srednjima i visokima, niskih ispod 150 Hz nema. Ne bih krivio elektroniku. Ne bih krivio ni prostoriju, bez obzira što je nešto veća za takav zvučnik. Jednostavno - to je POTPUNO PROMAŠEN projekat zvučnika sa Visaton B80 full-range jedinicom od 3" koja izigrava mid-bass u ovoj varijanti, iako joj je rezonantna frekvencija Fs=110 Hz, da ostale T/S parametre ne pominjem, i pad odziva kreće već na 200 Hz naniže. http://www.visaton.de/en/high_end/breitband/b80_8.html
 
Audiophile soba. Neki podni zvučnici sa belim membranama, kao oni što se na vagone štancaju i Kini. Možda neko može da mi pomogne sa markom. Po svim tačkama mi je zvuk.....mediocre....valjda su mi kriterijumi postali previsoki....nisam dugo ostao. Zašto li su imali tako veliku sobu?
 
Player soba. Pa, da, za bisokop mora da bude neka veća soba. Seo sam, odgledao 2-3 proletanja Supermena, i izašao.
 
Druga 4Audio soba. U ovoj velikoj sobi su bili neki manji zvučnici. Zašto su ovde bilo mali i jeftini zvučnici, a na spratu u maloj sobi veliki Martin Logan zvučnik? Misterija. Bilo je toliko interesatno da se ni sećam šta je tu od uređaja sviralo.
 
U Vox Trade sobi standardno, atmosfera komemoracije. Od Mlađe do publike - svi ozbiljni. Ozbiljna muzika, ozbiljna prezentacija, ozbiljna lica. Publika skoncentrisana na to kako da sakupi 5,5 k€ za mali C1 koji je rezolutan, uravnotežene tonske slike, ali ipak u ovoj sobi malo "pogubljen", i lagano "izdušenih" niskih tonova. Zato se i birala muzika koja toga i nema mnogo. Mlađa balansira sa volume dugmetom na uskom području dovoljne glasnoće za veliku sobu, a ipak pre klipinga i raspada tonske slike. Niti C1 može glasno koliko bi trebalo, niti VTL može da isporuči tu snagu i struju. Nema veze, u manjoj sobi Dynaudio fana sve će biti tačno kako treba. Samo da prikupe novce. Ipak je to Dynaudio. 
 
HiendFi. Ja sam naleteo na onaj podni uski visoki zvučnik sa 2 mid-basa i visokim između. Mislim da je Transmission-Line princip rada, pošto je baš visoka kutija, a na dnu je veliki otvor (izlaz TL-a). Čitam da se mnogima svideo manji zvučnik. Ja sam malo od te rezolucije čuo na ovom velikom podnom Usheru. Basa koliko hoćete, mada je teško oceniti njegov kvalitet zbog prostorije, ali u ovom slučaju malo razliven. Ono što mi je naviše zasmetalo to su povučeni srednji, i generano malo tamnija slika u tom području. Možda bih mogao Usher da posavetujem oko skretnice. Nešto mi tu nije štimalo. Hoću da čujem čist, zvonak, snažan, rezolutan ženski glas, i isti takav klavir. Dakle, da su tu, ispred mene. Ne to što je bilo. Mnogi hvale elektroniku koja je to pogonila, ali u ovoj situaciji nisam mogao da je ocenim. Lično, onako na neviđeno, VRLO preferiran CD player Cayin CDT17A, tehnički po onome što sam ocenio iz svog mini net istraživanja, a zvučno ke videmo kada se pozabavim sa tim. Jednom, će si kupim jedan, da se nađe. Nije mi baš sasvim po volji sa izgledom, ali eto....
 
BFA. Rockport Technologies zvučnici su slabo poznati kod nas. To je američka firma koja ima manji broj modela zvučnika, i koja puca samo na najviši segment u kvalitetu reprodukcije. Firma BFA ima sporazum o saradnji i zajedničkom nastupu na sajmovima. Ovo je drugi model odozdo, sa cenom 22k€. Ugrađene jedinice i primenjene tehnologije su među naj što danas postoji. Neko se pitao za "itison" na tako skupim zvučnicima. To nije deo finiša, već je vezano za zvučnu disperziju i interakciju prednje ploče i emitovanja zvuka. Pojednostaljeno, ovako je bolje za zvuk. Mnogi skupi zvučnici to imaju, npr. i Wilson Audio.
Meni se zvuk VEOMA svideo. Ima High-Class šmek. Vrlo precizno, detaljno, široka pozornica. Zvuk je uravnotežen duž celog opsega, ništa ne iskače, ništa ne smeta, a ipak je SVE TU. Malo plivanja na najnižim frekvencima, ali to je definitivno zbog prostorije. I videlo se da se ekipa iz BFA dobrano namučila sa traženjem najbolje položaja za zvučnike, i završili su sa dijagonalom, koja je verovatno davala najmanje stojećih talasa. Siguran sam da bih BFA Tulip želeo u svom sistemu, ali, naravno, to će stići na red kada porastem. 
Baš sam se lepo ispričao sa Boškom, kog ovom prilikom pozdravljam.
 
Meni je i upravo BFA pobednik sajma u apsolutnoj kategoriji (cost no object), 
dok moja VELIKA preporuka, uzevši u obzir cenu, ide za Gallus. Momci iz Slovenije, svaka čast.
 
Takođe, pohvale za organizaciju sajma.  Postavljena slika
Vrlo lepo sam se proveo. Sreo sam veliki broj poznanika audiofila, i super smo proćaskali.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajde onda radi kompletne informacije kaži i da su na te „malene“ Confidence C1 Signature zvučnike (čija je cena oko 8000$) bili montirani

i zvučnički kablovi Transparent Reference MM SC čija je cena oko 20.000$. Promoter se svojski potrudio da to prikrije (umotavao one budže

na kablovima u neka ćebenca i sve skupa sakrivao iza postavljenih saksija), mada bi bio red da posetioce upozna šta stvarno slušaju na prezentaciji.

da li to znaci da su bili kablovi od 100k evra da bi se ona soba pretvorila u milansku skalu?

ne verujem

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Nesto se razmisljam pa ne mogu da shvatim dal sam ja lud ili su audiofili ustvari audiofooli.

U tom Transparent Reference kablu je neki filter. ( Ajd na stranu sto ugradjuju tonske kontrole u kabl). Ali da ga yebem koji to filtar kosta 20k zelenih? ( Dobro da nije bio OPUS MM od 35 k$.)

I na koji sistem se tura taj filtar? Koliko da kosta pojacalo, izvor, zvucnik,...?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da li to znaci da su bili kablovi od 100k evra da bi se ona soba pretvorila u milansku skalu?

ne verujem

Nije to tamo sviralo  kao u Milanskoj skali zato sto su bili skupi kablovi vec zato sto je C1 JEDNA od najboljih malih kutija na svetu ali na Mladjinu zalost zakacio ih u sobi od 50 m2  na relativno slabo VTL pojacalo koje spada u sam pocetak ponude VTL - a i opet je bilo odlicno ali ne i savrseno jer C1 moze i dosta bolje da radi

 

Ako se na diy forumu generalno  tvrdi da kablovi ne uticu na zvuk jednog sistema sa cime se i ja donekle slazem potpuno je nebitno sta je zakacio na C1  ,  jel to bilo  100.000e ili 100e svejedno je  a slazem se sa Sirom  da je jos veca  katastrofa za zvuk one budze na Transparent kablovima - odnosno  klasican equalizer na putu signala

 

Treba imati korektan kabal   ali bacati hiljade i hiljade eura na kablove mislim da je suludo i to definitivno nece spasiti vlasnika ako je izabrao lose komponente u svom audio sistemu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije to tamo sviralo  kao u Milanskoj skali zato sto su bili skupi kablovi vec zato sto je C1 JEDNA od najboljih malih kutija na svetu ali na Mladjinu zalost zakacio ih u sobi od 50 m2  na relativno slabo VTL pojacalo koje spada u sam pocetak ponude VTL - a i opet je bilo odlicno ali ne i savrseno jer C1 moze i dosta bolje da radi

 

Ako se na diy forumu generalno  tvrdi da kablovi ne uticu na zvuk jednog sistema sa cime se i ja donekle slazem potpuno je nebitno sta je zakacio na C1  ,  jel to bilo  100.000e ili 100e svejedno je  a slazem se sa Sirom  da je jos veca  katastrofa za zvuk one budze na Transparent kablovima - odnosno  klasican equalizer na putu signala

 

Treba imati korektan kabal   ali bacati hiljade i hiljade eura na kablove mislim da je suludo i to definitivno nece spasiti vlasnika ako je izabrao lose komponente u svom audio sistemu

Ali ce spasiti ego.

 

 

PS Na temi "Lepota dizajna"" sam pokazao kako da se napravi Transparent kabl u DIY izvedbi za cenu dve pljeske kod Marjana. Pa ko voli nek izvoli.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...
  • 5 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...