Jump to content

HI -FI Show Holiday Inn


shuca77

Preporučeni Komentari

Slovenacka soba je bila skolski primer vrhunski skopljenog sistema u cilju medjusobne sinergije komponenti. Razorna transparencija ali i muzikalnost - moracu da revidiram svoje predrasude o keramickim drajverima. Accuphase CD player je apsolutni jebeni vrh digitalije ali je jednako impresivno zvucao i Smolcicev gramofon sa Helius Orion 12" ruckom i Benz Ruby glavom.

 

Ne slazem se sa ocenama da je to bila jedina dobra soba. Mozda je bila najbolja, stvar ukusa, ali je ovaj sajam imao zanimljiv kvalitet, izlagaci su se potrudili da ne eksperimentisu preterano i da dobro upare komponente tako da je generalni nivo bio cini mi se za stepenicu visi nego sto smo navikli u Holiday Innu.

 

Jos nekoliko soba je bilo zanimljivo, barem meni.

 

MBL - mozda najtransparentniji sistem na sajmu. ono sto se culo od nekih 400-500hz navise je bila hirurski precizna demonstracija nemacke sile. Medjutim bas i midbas podrucje na MBL126 zvucniku pokrivaju neki prcvoljci od basova, ne znam da li je 6.5" ili 8" tek koliko god da je, to ne svira bas nego nekakvu imitaciju basa koja nema sanse da stigne pirotehniku koja se desava u srednjem i gornjem spektru koja zaista verno prati karakter snimka. kada je ostro, bere usi za salatu, kada je mekano, onda je svila i kadifa. svejedno, meni je to bilo zabavno i u svakom slucaju nesto novo. 

 

zvucnik koji bih realno poneo kuci sa sajma je, necete verovati, usher mini dancer x ili kako se zove, 2-sistemac na stalcima u sobi u kojoj su bili usher, cayen i zapakovana rega. cayen podrska usherima (hibridni amp sa 80 u naslovu) ulazi u anale po apsolutnoj ruznoci plavog svetla VU-metara  ali jebe keve kako svira. dijamantski tweeter ushera je perverzno detaljan ali savrseno prefinjen u zvuku tako da sva ta pirotehnika, zvoncici i praporci savrseno ne zamaraju - koliko se to moglo cuti sa usher test diskova koje su pustali. naravno, za konacan utisak treba demonstracija sa familijarnim materijalom ali za cenu od 2400e apsolutni best baj sajma, zvucnik koji staje u svaku sobu i nestaje u njoj, sinemaskop prezentacija, 6D.

 

u sobi pored BFA tulip amp, BFA DAC, naim ndx ili kako im se zove strimer i besno skupi a entry level rockport zvucnici. vrlo zanimljiva soba, uprkos subjektivnom misljenju da je to jedna od gorih soba akusticki, sto su (verovatno) pokusali da pobede pozicioniranjem zvucnika dijagonalno a ne frontalno.  realno, vrhunski zvuk ali vrlo subjektivan, po meni na dobar nacin, jer kombinuje vrhunski detalj i preciznost sa totalnom opustenoscu. moram da kazem da mi je to dosta blisko kao filozofija. sistem ima gotovo kameleonski karakter. kad je muzika ravna i sterilna, on zvuci dosadnjikavo, ne ubrizgava lazne elemente zabavnosti. medjutim na materijalu koji ima direktniji i emotivniji karakter, on uspeva da stvori odnos sa slusaocem. ova soba je imala bolje pripremljen materijal u smislu da nismo slusali samo audiofoolska opsta mesta vec i ponesto drugacije, tipa neke cudne perkusivne obrade la bambe ili (mislim) nittin sawneya na kome su rockport za mene iznenadjujuce zasijali jer su to reprodukovali otresito, direktno i bezobrazno zabavno. rekao bih da je sveukupni pobednik ipak bila BFA amplifikacija koja je na prethodnim sajmovima uvek ostajala nedorecena pre svega zbog neadekvatne podrske u zvucnicima slicnog ranga.

 

dynaudio soba je isto tako bila vrlo pristojna, iako su C2/II terani entry level VTL lampasem sto je dosta hrabar potez za koji treba pohvaliti mladju. iako je u dinamicnijim muzickim trenucima bilo moguce cuti da C2 trazi nesto vise struje nego sto VTL moze da isporuci, generalno se jasno culo koliko je C2 iznad nizih dyna esalona, tonski sofisticiran, sa ogromnim zvukom u kome su ove male kutije nestajale.

 

nazalost zakasnio sam na demostraciju KEF LS50 zvucnika u player sobi. vec duze vreme verujem da je ovo jedan od najzanimljivijih zvucnika na komercijalnom trzistu i zeleo sam da vidim sta mogu da urade u sajamskim uslovima. mislim da su bili odabrali i pristojan match, jedan od jacih marantz integralaca u ponudi, ali eto, zapricao sam se i vec je bilo gotovo. neki aktivni studijski focal koji je svirao u narednoj seansi evidentno nije bio moj cup of tea.

 

sto se najsimpaticnije sobe tice, nema zbora ni razgovora - titula ide u ruke domacih graditelja soulines, sholaje, pointe i zvucnika koje stalno zaboravljam. gramofoni deluju kao besprekoran inzenjering, sve jedno da li se radi o drvenom ili aluminijumskom modelu.  posten pristup koji zapravo komunicira sa perspektivom domaceg audiofila koji ima ogranicen budzet i velike ambicije - ne znam cene ali bih odokativno rekao da se radilo o sistemu u rangu 5-6k evra sto je vise nego pristojno za prilozeni zvuk koji je svakako moguce pomeriti i u nekom drugom pravcu izborom drugacijih zvucnika ako full rangeri malog formata nisu vasa solja caja. totalni rispekt za potpuno analognu sobu i izbor zvuka samo sa dva gramofona.

 

za druge sobe nisam imao vremena ili interesovanja.

 

na kraju ali ne i poslednje, ovo je bio jedan od najopustenijih i najnormalnijih komercijalnih sajmova koje pamtim. uprkos krizi, dobre stvari se dese kada ih najmanje ocekujes.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slažem se da su slovenci imali najbolji zvuk, moj drugar koji je išao samnom je isto rekao. Obojica imamo dugu praksu u djingu, a sada smo po tom pitanju u penziji i slušamo samo aktivno kući muziku.

 

Zvuk malo naginje na razglas i malo je oštriji za moj ukus ali uz neke modifikacije doterao bi ga za sebe. Takođe su puštali dobru muziku, za mene razumljivu. Nisu puštali neka razmatranja koja su do neba dosadna kao drugi. Čuo sam neke numere od kuće Schema.

 

Opet se potvrdilo da su mnogi uređaju jako precenjeni.

 

Interesuje me šta mislite o Dayensu? Šta si crni mislio kad si rekao "daleko"?

malo toga ima sto nisam cuo od dayensa, dugo sam imao kombinaciju ecstasy 2+premium monitori, a i sad imam (i nemam nameru da skoro menjam) ecstasy 4 amp.

i uvek je kod njih bila glavna karakteristika transparentnost i prisutnost muzike. bilo da se radi o onim mikro kutijama ili o grande triu ili goliatu, uvek je bilo isto.

sad mi je ta transparentnost falila. muzicari su mi bili daleko i nekako mali. ne znam...tesko je objasniti ali nesto je falilo. kad budem isao u sabac svraticu do njih pa da ponovo cujem. sigurno postoji objasnjenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dovukoh se i ja kuci. Videh neke poznate ljude na sajmu, popricasmo se, obidjoh i razgledah ponudu na showu, pa da recemo da je ekskurzija u Bg bila uspesna.

Impresije da sazmem na sledece.

 

MBL--- Zadivljujuce razigran u visokim, malo podbacuje u niskim. To dok je svirala napucana produkcija glazbe za sajmove i demonstracije. Kad je na red dosao  ( iz publike donet) klinicki cist Deutsche Grammophon  i Dvorakova 9.a zvucnik se potpuno izgubio. Ni ataka ni duse ni energije. Prostornu sliku koju stvara ne bih komentarisao zbog smesno neprikladne sobe za demonstraciju. Stvarno mi nije jasno kako su mogli minimalisticke dvokrevetne hotelske sobe da koriste kao demo sale. Veliki minus za organizatora . Ima li u Bg prikladniji prostor za HiFi show. Dokle bre vise ovaj Holiday In?

 

Gallus--- Odlican zvuk, imopresivno zvuci sa gramofona a bogami i sa CDa. ( Tek sad videh cenu. Ozbiljno konkurise za best baj tj price/performance shampion)

 

Rokport ----Za mene ubedljivo najbolji zvuk. Slusao i u subotu sa Cda i danas na NDS streamera. Brutalno mocan, tacan, muzikalan. Klasiku je otsvirao pravo muski i da Anubis nije upropastio ugodjaj promenom zanra  ne bi mogli da me izvade iz sobe. ( A be Anubis, sta trazis sas Dire Straits? Pa oni su prodali najvise HiFe na svet. To na svemu svira dobro)

 Daklem Rokport ubedljivo za mene najbolji zvuk. ( cenu ne komentarisem). Kad se vec zavrsio sajam malo sam prodiskutovao sa domacinom sobe.Nije mi bas jasno zasto su pored preskupog pojacala ( sas lampe i USB) napravili obaska DAC ( sas lampe i USB). Malo mi to neposteno prema kupcima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad se vec zavrsio sajam malo sam prodiskutovao sa domacinom sobe.Nije mi bas jasno zasto su pored preskupog pojacala ( sas lampe i USB) napravili obaska DAC ( sas lampe i USB). Malo mi to neposteno prema kupcima.

 

Pa zato što je eksterni DAC kvalitetnije izveden nego onaj koji je integrisan u pojačalu. Može i taj solidno da posluži, ali je činjenica da uvek može

još bolje, samo ako ima onih koji to hoće da plate. BTW, taj eksterni DAC je skuplji od integrisanog pojačala koje si slušao u tom sistemu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kad samo pomislim kako bi bilo da su jos neki domaci proizvodjaci uzeli ucesce...solaja, aca ribon, zoltan, tatic, pedja rogic...

sa gostima iz regije ovde bi mogao da se napravi veoma ozbiljan i respektibilan sajam domace hifi opreme

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... kad budem isao u sabac svraticu do njih pa da ponovo cujem. sigurno postoji objasnjenje.

 

 Treba ti objašnjenje za zvučne kutije od par litara zapremine i srednjetonskim/bas drajverom od svega 3 inča???  Pa šta tu ima da se objašnjava? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Treba ti objašnjenje za zvučne kutije od par litara zapremine i srednjetonskim/bas drajverom od svega 3 inča???  Pa šta tu ima da se objašnjava? 

 

 

I sa jedinicom (mid-bass) te veličine može da se izprojektuje i izvede zvučnik koji veoma dobro svira. 

Jedino je pitanje da li neko zaista zna da: osmisli projekat, na osnovu traženih krajnjih rezultata izabere prave zv. jedinice, a onda to i realizuje kako treba.

 

Lično sam pre oko 15 godina radio projekat i izradio kutije sa Monacor SPP-110/8 mid-basom i DT-106 visokotoncem, i tvrdim da kutija oko 5 L sa mid-basom 4" može i te kako dobro da svira, i da ima izbalansiran zvuk na području 55-20.000 Hz, uz naravno nižu efikasnost nego što ih imaju veće kutije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I sa jedinicom (mid-bass) te veličine može da se izprojektuje i izvede zvučnik koji veoma dobro svira. 

 

Šta je za koga dobro, to je već relativna stvar.

 

 

... i tvrdim da kutija oko 5 L sa mid-basom 4" može i te kako dobro da svira,...

 

Napisao sam da je na Dayensovim kutijama mid-bas 3 inča. Kome to može da zvuči kao dobra kutija i

još da živi sa njima, svaka mu čast. A tek cena od 1K i kusur evra... :hot:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

stvar je u tome sto sam cuo one mikro kutije tizo i sa tim zvukom se moze lepo zabavljati. idealne za momacke sobe ili kao kompjuterski zvucnici koji pruzaju visok kvalitet zvuka.

od ovih malih grande zvucnika sam ocekivao bar dve stepenice vise. idealna soba, odlicno pojacalo i proveren izvor su mi najavljivali zvezdu celog sajma, ali na zalost nista od svega toga

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

stvar je u tome sto sam cuo one mikro kutije tizo i sa tim zvukom se moze lepo zabavljati...

 

Da li si ozbiljan? Pa to je takođe sličan koncept sa mid-basom od 3". Stvarno mi nije jasno šta Dejan pokušava da dokaže sa tim kutijicama. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šta je za koga dobro, to je već relativna stvar.

 

 

 

Napisao sam da je na Dayensovim kutijama mid-bas 3 inča. Kome to može da zvuči kao dobra kutija i

još da živi sa njima, svaka mu čast. A tek cena od 1K i kusur evra... :hot: 

 

 

Dao sam konkretan primer  zvučnika koji su izbalansirani duž celog opsega, i sviraju 3x bolje nego ti na sajmu. I naravno, izađu deo te cene, ali to nije tema, već da li može mali zvučnik da ima solidan koherentan zvuk, koji ima niskih frekvencija? Da ne zvuči tanko, već tačno kako treba. Može. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...ali to nije tema, već da li može mali zvučnik da ima solidan koherentan zvuk, koji ima niskih frekvencija? Da ne zvuči tanko, već tačno kako treba. Može. 

 

Ne, ni to nije tema (mada pokušavaš da je nametneš), već se priča konkretno o Dayensovim kutijicama sa mid-basom od 3"

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne, nije to tema (koju ti pokušavaš da nametneš), već se priča konkretno o Dayensovim kutijicama sa mid-basom od 3"

 

 

 

Ovo je DIY forum. Pričam o tehničkim aspektima. Da li može da se dobije dobar i izbalansiran zvuk iz malog dvosistemca sa malim mid-basom? Može. 

Sam izvuci zaključak zašto to nije uspelo kod navedenog Dayens zvučnika.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je DIY forum. Pričam o tehničkim aspektima. Da li može da se dobije dobar i izbalansiran zvuk iz malog dvosistemca sa malim mid-basom? Može. 

Sam izvuci zaključak zašto to nije uspelo kod navedenog Dayens zvučnika.

 

Ajde još jednom da pokušam, pa posle odustajem. Nije reč o malom mid-basu (što je prilično neodređen pojam), već o konkretnim dimenzijama

mid-basa od 3 inča. Možeš ti (kao i Dejan) da praviš šta god hoćeš, ali ko će to da sluša??? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo, da i ja pokušam još jednom.

Tačno je da većina proizvođača nema mid-bass ispod 4" veličine, jer je apsurdno praviti ih od 3", ali to ne znači da teorijski i praktično ne bi mogao da se konstruiše i napravi mid-bass od 3" sa kojim bi mogla da se izvede kutija koja bi svirala mnogo bolje od navedene. Problem je pogrešan izbor jedinice, i POTPUNO PROMAŠEN projekat. Konkretnije od ovoga ne može.

Visaton B80 full-range, zv. jedinica neodgovarajućih karakteristika za ovakav projekat dvosistemca: http://www.visaton.com/en/high_end/breitband/b80_8.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li si ozbiljan? Pa to je takođe sličan koncept sa mid-basom od 3". Stvarno mi nije jasno šta Dejan pokušava da dokaže sa tim kutijicama. 

veoma sam ozbiljan

tizo svira mnogo dobro, a tizo+ svira strasno dobro, veruj mi. bar u kombinaciji sa njegovim pojacalima. kako izgleda sa drugim ampovima pojma nemam i kako je to moguce sa drajverima od 3" takodje pojma nemam. u tehniku se ne razumem, ali eto, boki je ekspert i lepo je objasnio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nema frke, samo pricamo. iznosis svoje misljenje i to je to.

ne postoji jedan dobar zvuk jer bi u tom slucaju bilo veoma lako to i napraviti

dayens medju srpskim forumasima uopste nije prihvacen, ali se on sasvim lepo prodaje. da li ga kupuju bas sve budale, ne mogu da kazem. ukusi su razliciti a pojam dobrog zvuka je prilicno rastegljiv. to pokazuje i ovaj sajam kao i desetine drugih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mala ispravka za Anubisa , u sobi kod Vox Trade  - a zastupnika za Dynaudio  svirao je  Confidence C 1 Signature a ne C2 i tu je po meni bio najozbiljniji zvuk iako je onako velika soba bila veliki izazov za malene DY  C 1  . Ja sam bio  u Subotu  I UTISCI SU JAKO POZITIVNI .  U DIY sobi na spratu je bilo jako zanimljivo pogotovo onaj Igorov gramofon u silver boji sa Jelco ruckom i Ortofon Rondo Red glavom . Udusevio sam se kad sam video  Jelco sa 750d uzivo namontiranu  - bas je  - NICE -   :) CEO ZVUCNI UTISAK JE MALO POKVARILA ONA ZV . .  KUTIJA sa onim  full range drajverom   , nekako mi nije dorasla onom ostatku sistema i potpuno sam siguran da bi to bilo daleko , daleko bolje da su zakacili malo kompletniju i ozbiljniju  kutiju. 

 

U sobi gde je svirao RockPort bilo je ok samo je sistem totalno pogresno bio postavljen ( cosak sobe je bio u sredini izmedju zvucnika ) i tutnjili su basovi na sve strane, naravno osetio se ogroman potencijal ali to je pokvarilo utisak. Slovenci jako zanimljivi  ali ima istine u vezi onog sto je Siroma napisao. Koristili su napucane audiofilske produkcije.  

 

Sve pohvale za 4 Audio i sistem sa Martin Loganom iako je svirao onaj promaseni model Musical F . . . mogu da zamislim samo sa nekim ozbiljnijim izlazom. Kod Maze sa MBL - om zaista impresivno , prostor i detalji koje sam cuo su me ostavili bez teksta , imam samo malecku primedbu jer je zv . . slika bila malo nervozna pa je pri vecim glasnocama bilo pomalo zamarajuce slusanje muzike  ali cini mi se da bi to sa mozda nekom drugom kablazom moglo da se ispegla

 

Itd, itd . . . .

 

Ps

 

 

Pozzzz za sve posetioce  i organizatore HI - FI SHOW - A ,  pogotovo za Boki Toki Vokija sa kojim sam obisao sobe zajedno sa svojim konstruktorom mog  ampa i preampa  .  Posle smo svi zajedno otisli kod Bokija  da cujemo Morel zvucnike koje je napravio. Vise o tome kad pokrene temu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slovenac je bio prije par tjedana u Sheratonu u ZGMeni i Elvisu se zvuk njegovih zvucnika strasno svidioSlusali smo najvece sa dva basa izvor cd i nekakvo slovensko mosfet pojacaloNa pitanje kakvi su to limeni srednjotonci odgovor je bio da su svi driveri papir visokotonac softa kutija kompresijaMeni je to bio jedan od najboljih zvukova na sajmu ako ne i najboljiBili smo u petak odmah nakon otvaranja pa smo mogli i malo gnjavitiPozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...