Jump to content

HI -FI Show Holiday Inn


shuca77

Preporučeni Komentari

andrija, nisam bio te srece. ja sam slusao te tanoje sa grifonom i to je zvucalo toliko lose za te pare da nemam reci. na fifi forumu je i pecass pisao o tome. a drugarici sam svojevreno napravio sistemcic za kucu sa malim tanojem iz te serije sa 6.5" dc drajverom i cambridge 840 pojacalom i plejerom/DAC-om. to svira za sve pare, tako da nije iskljuceno da se tanoj i kembridz gadjaju dobro.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ahai to D class pojacalo pojacava digitalni signal i salje ga na zvucnike , kao digitalan

Mojne zekišpekiš...Jasno je da negde mora da dođe do konverzije digitalnog signala u analogni, Wadia je pricala kako se kod njihovog pojačala to dešava na samom izlazu iz ampa , otud i nick power-dac, a šta je ovde - ne znam. Naj verovatnije je da im je ulaz u stvari DAC kojisvojim analognim izlazom moduliše izlazniPWM stepen.Branko, ne muti vodu još više, ClassD pojačala su upravo tako konfigurisana, u njima Analogni signal moduliše PWM (pulse width modulation) izlaz i tu nigde nema digitalnog signala (koji podrazumeva pretvaranje analognog signala u digitalni zapis, digitalne "reči" odredjene rezolucije, znači niz nula i kečeva...). PWM jeste niz impulsa čija se širina odredjuje u zavisnosti od ulaznog signala (analognog) i nema tu nikakve konverzije niti korišćenja 16tobitnih ili 24binih zapisa .http://en.wikipedia.org/wiki/Class-D_amplifier , evo iščitaj pažljivo o PWM...Description and tech specsThe Indeed TA2021S is a so-called Class T integrated amplifier, based on the TA 2021 chipset. the chip makes use of a kind of "Digital Power Processing",this is, more or less, a Class D amplifier with high rate switching properties.That is why they put the word "digital" into it. Actually, there's nothing really digital inside, not in terms of D/A conversion. You can view the official TA2021 datasheet,...ovo je opis Tripeth ampa kineske firme Indeed, jbga Kinezi, ali isto sam pročitao i za Američki PS audio
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

već sam rekao ali ajde opet ću, slušao sam maleni nuforce sa nekim MA monitorima i stvarno je to dobro sviralo. malo mi je bio metalni zvuk, ali je moglo da se sluša iako je položaj bio dosta loš jer je sistem stajao sa strane pored zida pa se jedino stojeći u gužvi sa drugim zainteresovanima moga slušati.nuforce košta 300e i meni vredi svaku paru.verovatno bi anubis sada rekao da je preskupo jer skup delova nije veći od 20e, ali se ovog puta ne bih složio sa njim@andrijabaš mi žao što nisam slušao veće tannoy-e sa CA amplifikacijom. verujem da je bilo dobro

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pročitao sam čak na dva srpska foruma oštre kritike na račun kombinacije Gryphon-Tannoy i malo je reći da se čudim.

Nema potrebe da se čudiš, jer si vrlo lako mogao da zaključiš da je većina imala sasvim suprotno mišljenje.

Ja sam juče - u nedelju - bio samo na kratko, prošetao kroz sajam, kupio Nikolinu knjigu, video se sa par drugara, ali sam zato uspeo da čujem drugačiju prezentaciju kod Audiophile. Veliki Tannoy (onaj DC sa Alnico magnetima u piano finišu) je bio prikačen na Cambridge integralac i strimer, što mu po cenovnom rangu baš i ne odgovara.

Veliki Tannoy zvučnici (Definition 10A) su oba dana bili povezani samo sa Gryphon pojačalom i nijednog momentanisu bili upareni sa Cambridge elektronikom, koja je inače pokretala manji par podnostojećih zvučnika - Precision 6.4

Kada sam ušao zasvirao je Nils Lofgren, živi snimak..... i samo ću kratko reći da sam uživao ...

Takođe se izjašnjavam da su Tannoy Definition 10A u paru sa Gryphon-om svirali sjajno. Ove zvučnike sam slušaopočetkom maja u kombinaciji sa pojačalom UR S-6, ali tada na mene nisu ostavili ovako dobar utisak kao sada sa Gryphon-om.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema potrebe da se čudiš, jer si vrlo lako mogao da zaključiš da je većina imala sasvim suprotno mišljenje.Veliki Tannoy zvučnici (Definition 10A) su oba dana bili povezani samo sa Gryphon pojačalom i nijednog momentanisu bili upareni sa Cambridge elektronikom, koja je inače pokretala manji par podnostojećih zvučnika - Precision 6.4Takođe se izjašnjavam da su Tannoy Definition 10A u paru sa Gryphon-om svirali sjajno. Ove zvučnike sam slušaopočetkom maja u kombinaciji sa pojačalom UR S-6, ali tada na mene nisu ostavili ovako dobar utisak kao sada sa Gryphon-om.

Koliko mene služi memorija video sam kako radi sistem pojačalo/strimer sa desne strane u odnosu na stolice na kojima smo sedeli. To je bila polica sa Cambridge, a Gryphon je stajao na levoj polici. Nisam se raspitivao kod prezentera, možda sam pogrešio usled žurbe il' nepažnje.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko mene služi memorija video sam kako radi sistem pojačalo/strimer sa desne strane u odnosu na stolice na kojima smo sedeli. To je bila polica sa Cambridge, a Gryphon je stajao na levoj polici. Nisam se raspitivao kod prezentera, možda sam pogrešio usled žurbe il' nepažnje.

Moguće je da u žurbi nisi obratio pažnju,... a ova informacija se uvek može proveriti i kod prezentera. :oke:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.4audio.rs...t.php?id=1599�� Dal su puštali ovo pojačalce?, to je možda bilo zanimljivo čuti.Ako sam dobro shvatio uvodno predstavljanje na6Moons, to mu dođe nešto kao Wadia power dac za običnu raju, u USA je cena 500$, izlazni stepen jeste PWM ( class D) , ali je modulisan direktno digitalnim signalom (a ne analognim, ko u većini PWM pojačala), kao da je ceo amp jedan jaki veliki DAC koji na izlazu daje dovoljno napona i struje da direktno gura zvučnike.http://www.6moons.co...uforce17/1.htmlA što neće da mi otkuca i text , nešto nam je ovaj editor pobrljavio, neće ni da izbriše dupli post...

http://audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=13171&PID=448457#448457
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

steta sto u audofil sobi nisu imali neki jaci model dali zvucnika kad su vec na dobar deo zida stavili reklamu mojih dali ikon 6 mk2 kutija :good2:mislim da bi se mnogi obradovali da cuju neke zvucnike iz helicon ili euphonia serijeja bih, sigurno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svakako ce me vise obradovati da podelim svoje misljenje sa covekom koji ima dokazane usi, time sto u stanu drzi nagrin preamp, bladeliusov strimer i pojacalo, quad elektrostatike i prave tannoye (pecass) nego sa prodavcem reklamnog prostora cije misljenje diktira poslovni interes i nezameranje klijentu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svakako ce me vise obradovati da podelim svoje misljenje sa covekom koji ima dokazane usi, time sto u stanu drzi nagrin preamp, bladeliusov strimer i pojacalo, quad elektrostatike i prave tannoye (pecass) nego sa prodavcem reklamnog prostora cije misljenje diktira poslovni interes i nezameranje klijentu.

Jel' se ti to nama ovde pravdaš za ono što si prethodno napisao? Ma nema potrebe čoveče,...

pogotovo ne sa ovakvim dečijim obrazloženjima u koja izgleda jedino ti veruješ. :buehehe:

Znaš kako ono kažu...

„ne kara majka sina što se kockao, već što je išao da se vadi“ :hot:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Thanks!Crni ,jesil' slušao Icon ili dda100?Pa i morao je da sviri metalno kad u MA stvljaju metalne drajvere (ho,ho,ho...)

ko što rekoh, ikon 6 imam kući i sviraju sa ecstasy IV i konačno imam punu sobu zvuka na maloj snazi bez gubljenja basa ili detaljamedjutim, mislim da može boljepo iskustvu prethodnog vlasnika fenomenalno sviraju sa lampamainače, u audiofil salonu sam ih slušao sa nekim densen integralcem, pa i pored toga što je bio prikačen i gryphon cdp kod mene je mnogo bolji zvukmislim da je dali sa CA ampovima prava kombinacija, ali ne bi bilo loše probati ih i sa nekim nuforce-om
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel' se ti to nama ovde pravdaš za ono što si prethodno napisao? Ma nema potrebe čoveče,...

pogotovo ne sa ovakvim dečijim obrazloženjima u koja izgleda jedino ti veruješ. :buehehe:

Znaš kako ono kažu...

„ne kara majka sina što se kockao, već što je išao da se vadi“ :hot:

ne znam sta da ti kazem, tvoje pisanje i na ovom i na drugim forumima je potpuno u funkciji posla kojim se bavis - prodavanje oglasnog prostora distributerima - tako da mi je poslednje na pameti da ulazim u bilo kakvu polemiku o tome kako sta zvuci sa covekom koji se dobro zabavlja zaludjujuci ljude po forumima, narocito u slucaju skupe opreme distributera koji je potencijalno dobra musterija.

kad se bolje setim, pored toga sto sam ja u 3 navrata cuo tamo, bilo je jos ljudi sa ovog foruma koji su bili zgrozeni onime kako je to zvucalo, medju njima nekoliko vlasnika pravih tannoya - neskor, FFL, pecass.... ne iskljucujem mogucnost da su se demonstratori prisabrali u nekom trenutku i nesto promenili ali je dosta clanova odavde jasno culo kompletno odsustvo bilo kakve konekcije sistema sa muzikom, emocijom, korektnim tonalitetom, dinamickim headroomom i drugim nebitnim stvarima po kojima su tannoyi poznati.... a da je bilo zvoncica, praporaca, soundstagea i druge audiofilske zlatne prasine, pa to rade i sistemi od 3 a ne od 30k, pusti crnog da se lozi na to.

mislim, ne znam da li znate da je ojstrahova violina napravljena od finog drveta a ne od plastike, kako je tamo zvucalo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

he-he, američka plata kod američkih poltrona, engleskinja u kući sa britanskom platom...lako ti je da se 'určiš i da prozivaš crnog kako se loži na praporce i zvončiće koji nikad neće moći da ima ni taj tvoj pravi a ni onaj moj "lažni" tanojthink about that
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mozes samo da mrzis.... as usualrealno da si jednu stvar pogodio u mom slucaju, gde radim, za koga, odakle mi je zena, da li je zaposlena ili nije, reportovao bih te moderaciji za zloupotrebu licnih podataka na forumu, ali ovako.....tvoj nivo, neinformisano, primitivno i neobrazovano.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e, hebiga, omaklo mi sevise puta su te tako javno zvali pa sam mislio mogu i ja

tacno cu da organizujem jedan predivni DIY susreta u okviru njega uvedem streljacki stroj :buehehe:

ma kakvi, evo ljuba organizuje sajam, pa da vidiš kako su svi dobri i divni, da ne poveruješ da su sve to oni likovi iza svojih nick-ova
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Off (namerni)Moj calac je bio obican radnik - hevi metalac ali je imao odlicnog dugara koji je bio generalni direktor u jednoj jakoj firmi u Bg (jbg, u vreme Tite disama nije bio blam da se druze sa radnicima). I tako mu taj drugar sredinom sedamdesetih ponudi da predje u Bg u njegovu firmu. Milion puta sam rekao da je jedan od mojih vecih uspeha u zivotu to sto sam odvratio caleta od te ideje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma kakvi, evo ljuba organizuje sajam, pa da vidiš kako su svi dobri i divni, da ne poveruješ da su sve to oni likovi iza svojih nick-ova

a jestesve je raskurcavate po forumima a cim se nadje neka sprava do koje je svima stalo da je vide/cuju/opipaju ........ in vivo odmah svi fini i krasninego - da pristedim sebe organizacije , no da privedem streljacki stroj na fifi sajam ? :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...