Jump to content

HI -FI Show Holiday Inn


shuca77

Preporučeni Komentari

Kod Šolaje se nisam dugo zadržao ali mi se ne prvu loptu ribon + srednji (Fostex beše?) dopao i to je ganjala njegova babuška.

Bas totalni promašaj po meni, jednostavno ga je bilo previše ili soba premala, ne znam ali je bio takav pritisak u sobi da sam promenio boju. To je terala neka aktiva.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Solaja zvucnici su u rangu 5-6Keur, nisam tacno zapamtio. Napred je Fostex i Raal ribon a sa unutrsnje bocne strane kutija tuku po 2 mala basa od 8" ganjanja plate pojacalom koje zapakovano u samu kutiju.

Srednji i visoki su transparentni i detaljni, fali autoriteta u donjem srednjem, i basovi ne prate dovoljno dinamicno visoki i srednji. Moj dojam je stecen kratkotrajnim slusanjem, i ne mogu da kazem koliko dominira setup a koliko sam karakter kutija.  Sve u svemu interesantan zvuk, mami me da probam Acin ribon u svom sistemu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam u nedelju tu istu prezentaciju doživeo potpuno drugačije. Bio sam impresioniran. Kako negde procitah "kućni Hi-Fi sistem upravo tako treba da zvuci" sa čim sam apsolutno saglasan.
Daleko najbolji zvuk uz Kii za moj ukus.

Sent from my Pixel using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, grau said:

auris i boenicke zvuk na tom sajmu je bio smehotres, dajmo ozbiljnosti malo. aj da kazemo zabavno ali to bi bilo sve.

 

Imao sam prilike da slusam veci model boenicke kutija. Iskreno super je to ali nije za mene. Imao bi te kutije ako bi mi proizvodjac platio da ih uzmem. Ipak cu ja da slusam razglas jos neko vreme :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na podeljenim zapazanjima. Zao mi je sto ove godine nisam mogao doci. Da li neko zna koji je to gorespomenuti Fostex? Bar otprilike, koje velicine? A za basove, pa uvek moze da se doda/odradi subwoofer, ili vise nesto samo kao woofer sa svojim pojacalom,  pa kao sve to u istoj kutiji, i da to onda zvuci do n-ja-n-ja  :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

33 minutes ago, Vix said:

Hvala na podeljenim zapazanjima. Zao mi je sto ove godine nisam mogao doci. Da li neko zna koji je to gorespomenuti Fostex? Bar otprilike, koje velicine? A za basove, pa uvek moze da se doda/odradi subwoofer, ili vise nesto samo kao woofer sa svojim pojacalom,  pa kao sve to u istoj kutiji, i da to onda zvuci do n-ja-n-ja  :)

odes na Madisound pa proveris fostex...Mislim da je gore mali raal 70 - 100 a srednji lici na 125 ww , eventualno 165...Uporedis sa velicinom raal-a, koji je isto u toj firmi i pogledas mu dimenzije. Ipak, nije to liga raal-a...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, chakija said:

Dajte malo više komentara o Solaja+Beatgoeson sobi!

Ne mogu sebi da oprostim to što nisam ušao u ovu sobu, mada kolege koje su bile samnom kažu da je bilo malo neslušljivo...

Sa druge strane čitam komentare da je po mnogima to bio naj zvuk sajma!!!

Svaka im čast, stvarno...

nema tu šta da se kaže, ukusi su različiti ali to je taj zvuk, to je muzika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za mene je u Solajinoj sobi bilo visokih "ko salate" - nerealno tonalno izrazenih. Daleko od toga da to nije bio dobar zvuk, ali dosta ljudi su izrazili zelju da cuju Solaja amp uz "klasicne zvucnike", a to je znak da ni Solaja nije zvucao uz izlozene zvucnike na sajmu "klasicno". Nasuprot, voleo bih da cujem @beatgoesonzvucnike uz tranzistore.

Pojam visokih na sajmu je svakako bio Audio Note sa oldschool visokotoncem - organski i tonski uobliceno sa realnim "oblikom/telom i meterijalom".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

http://www.audionote.co.uk/distributor/dist_home_01.shtml

ECOFORM
. . . 
pa telefon i sve ostalo nadjes sa linka da ne izgleda kao reklama ;)

 

Pozoves, pitas, dobijes info iz prve ruke.

Btw, Rasha je bio na hifi sjamu, pa je moglo i tamo da se pita.

Inace, skupa su oba ta AN kabineta sto su bila prezentovana. Nisu entry lvl iz njihove game. Mada, i sam entry lvl kosta fino para.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moje je da kazem sta je bolje, a ne koliko kosta.

Postavimo stvari na pravo mesto, vazda se nesto iz diy-a poredi sa visestruko skupljim i istice da bolje svira od tog branda, a kada je nesto brand/skupo i bolje svira - onda se istice da se nedostatak ovog losijeg nadomescuje nizom cenom i da je zato dobro. :lol:

Makar meni, sajam i sluzi tome da se cuje i nesto iz nedostiznog ranga, a za nekoga svakako to nije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sam naleteo na ovu temu, pa da odgovorim na neke primedbe i nedoumice.

"Visokih k'o salate". Ne znam. Meni i Šolaji to zvuči prirodno. Onima koji slušaju širokopojasne, uz eventualno dodat kvazi-ribončić da "malo šuška", možda je preglasno, možda zaista pršti. Radi takvih ću dodati opciju atenuacije "na dugme". Meni ovaj dijagram (neka radna verzija, nije konačna) ne pokazuje nikakvo dramatično iskakanje visokih. Mereno je sa 1m udaljenosti.

5a08bd82bd2d1_speakermodelB.thumb.jpg.b6dfd11ef97a1b6a71ed0c0c8560f7ef.jpg

Nije bilo vremena za merenje na licu mesta, basovi su podešavani "na uvo". Prvog dana su bili malo jači (verovatno kao na priloženom dijagramu), drugog malo tiši, možda i preterano tihi. Ali, barem je u tom segmentu zvučnik veoma fleksibilan, svaka primedba na basove je jednostavno neumesna. Čak se i "nedostatak autoriteta u donjim srednjim", ako ga ima, može popraviti blagim pomeranjem rezne frekvencije udesno, ili, još bolje, pravljenjem malo većeg pika iznad reza, uz pomoć DSP-a na basu. To je posao od par minuta. Mogućnosti korigovanja basa DSP-om uopšte nisu koršćene, zbog nedostatka uslova... između ostalog, moraću da nabavim neki kršten laptop. Što se kvaliteta basa tiče (definisanosti, brzine i ataka), iznenadio je i mene, iskreno mislim da zadaje domaći mnogo većim i skupljim sistemima.

Mislim da sam Fostex (165) upotrebio tako da pruži maksimum u opsegu koji reprodukuje. Na licu mesta sam dobio čestitke za uspešno uklapanje sa ribonima... kol'ko ljudi, tol'ko ćudi.:D Ničim izazvane pohvale od profesora Hajdukovića, akademskog muzičara Zorana Živkovića...

I tako. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, beatgoeson said:

Upravo sam naleteo na ovu temu, pa da odgovorim na neke primedbe i nedoumice.

"Visokih k'o salate". Ne znam. Meni i Šolaji to zvuči prirodno.

Što se kvaliteta basa tiče (definisanosti, brzine i ataka), iznenadio je i mene, iskreno mislim da zadaje domaći mnogo većim i skupljim sistemima.

Mislim da sam Fostex (165) upotrebio tako da pruži maksimum u opsegu koji reprodukuje.

"Visokih ko salate" ne znaci visak nego "posna salata bez icega", moze se preformulisati da nije ukusna dok se ne ukombinuje u vise drugih ukusa,

Boldovano je apsolutno tacno ali pored tih divnih osobina treba (a nema) i slojevitosti,

Fostex dobar ali u ovom slucaju za sveobuhvatnu ocenu prezentacije sva tri drajvera po mom misljenju fali "strukturne i prostorne relaksacije". :)

Naravno, cestitke za nastup i cekamo najavu sledece prezentacije i ocekujem da se donekle izmeni situacija na bolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, chakija said:

Još jednom čestitke na uspelom projektu i prezentaciji! (iako nisam čuo kako sviraju kutije :lol:

Jel imaju neka merenja off axis? Kojeg reda je skretnica i na kojim frekvencijama? 

Hvala na čestitkama.:) Osim jednog niza merenja prilikom "umeravanja" pasivne skretnice, sa još nedovršenim bass odeljkom koji je malo zvrndao, nema nikakvih merenja. Iako je projekat osmišljen poodavno, a i "izvjedba" je bila u toku, nisam mislio da će promocija biti ove jeseni. Na onom forumu sam napisao da je dogovor sa g.Šolajom pao mesec dana pre sajma, ali smo rekonstruisali stvari - dogovor je pao na Grožđebalu u Karlovcima, tako da je noćna mora trajala (pre)kratka dva meseca. 

Skretnica je četvrtog reda sa strane basa (120Hz), a Fostex ima prirodni pad. Pasivna skretnica je četvrtog reda, 2800Hz.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

37 minutes ago, ab-Co-axial said:

moze se preformulisati da nije ukusna dok se ne ukombinuje u vise drugih ukusa

Visokotonsko područje (skoro) u potpunosti svira ribon. Da li to znači da je Aca napravio loš drajver?B)

37 minutes ago, ab-Co-axial said:

Boldovano je apsolutno tacno ali pored tih divnih osobina treba (a nema) i slojevitosti,

Lično sam mišljenja da se dotična "slojevitost" registruje naročito kod onih sistema koji imaju tanak bas, počev od pedesetak Herca (ili više), usto šupljikavog odziva, jer pojedine segmente "pojedu" sobni modovi. Kod takvih sistema je vlasnik prinuđen da bira muziku za prezentovanje zvuka, neki basovi zaista zvuče sjajno i "slojevito", a kod neke druge muzike basova uopšte nema, jer se "slojevi" ne poklapaju baš najbolje sa strukturom koju sistem (sa sve prostorijom) može da reprodukuje.:)

Bas treba da zvuči prirodno, i da ga ima svugde gde treba da ga ima. O tome bi, verujem, imao šta da kaže i kolega Damic.;)

37 minutes ago, ab-Co-axial said:

Fostex dobar ali u ovom slucaju za sveobuhvatnu ocenu prezentacije sva tri drajvera po mom misljenju fali "strukturne i prostorne relaksacije".

Ta... hm... strukturna relaksacija se postiže na koji način? Uzeo sam tri odlična drajvera, sek'o ih na mestima na kojima sviraju relaksirano, fazno izgleda sve u redu, i šta sad? Ljudi kažu da odlično svira, niko nije pominjao strukturnu relaksaciju?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Problem je sto terminoloski nista nije precizirano i definisano univerzalno...

Pokusacu malo plasticno pribliziti:

Strukturna (prostorna) relaksiranost =>slojevitost => leprsavost => muzikalnost

Koren ovoga sto po meni nedostaje, kao sto sam na drugom forumu rekao, moze biti do izvora, a ne do zvucnika sto se da preispitati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...