Jump to content

HI -FI Show Holiday Inn


shuca77

Preporučeni Komentari

kablovi su bili nordostmenjao ih je na nekom uredjaju koji je stajao na podu (vidi se na slici, srebrni). posto nisam neki sa engleskim jezikom nisam razumeo o kom se uredjaju radi, verovatno neki filter. kabl je menjao od letve do tog uredjajaprvo je ukljucio kabl od 200e, a posle minut i po slusanja stavio je neki kabl najnovije generacije.razlika je bila ocigledana u korist drugog kablae sad, posto se radilo o totalnom hiendu, nisam siguran da bi se ta razlika cula i na nekom skromnijem sistemali prezentacija i nije bila namenjena obicnim smrtnicimainace, meni je zao sto nisam prisustvovao demonstraciji kupastih podloski od titanijumavidim da se na fifi forumu ljudi kunu da ima razlike

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kablovi su bili nordostmenjao ih je na nekom uredjaju koji je stajao na podu (vidi se na slici, srebrni). posto nisam neki sa engleskim jezikom nisam razumeo o kom se uredjaju radi, verovatno neki filter. kabl je menjao od letve do tog uredjajaprvo je ukljucio kabl od 200e, a posle minut i po slusanja stavio je neki kabl najnovije generacije.razlika je bila ocigledana u korist drugog kablae sad, posto se radilo o totalnom hiendu, nisam siguran da bi se ta razlika cula i na nekom skromnijem sistemali prezentacija i nije bila namenjena obicnim smrtnicimainace, meni je zao sto nisam prisustvovao demonstraciji kupastih podloski od titanijumavidim da se na fifi forumu ljudi kunu da ima razlike

Cenim da je taj je efendija iz Danske obican pocetnik kad se zavitlava samo sa tamo nekim kratkim i jeftinim Nord Ost kablovima do neke razvodne letve , jer cenim da je on onaj pravi on bi promenio bar i jedno 10km banderskih kablova sve do prve trafo stanice, pa sta kosta nek kosta !!! , bitno je da ti Neobicni Smrtnici cuju Pravu razliku !!!Kazes i neki Kupasti podlosci od titanijuma ? , pod sta ih podmece ? , i koliko kostaju ?, ali ako su ispod 20000Yura za komad ne moras ni da mi odgovoris na pitanja jer ne kupujem nista od titanijuma jeftino .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

efendija iz danske je bio klasican trgovacki putnik. cena nordost kablova apsolutno nema veze sa zivotom niti opravdava bilo sta.

Hvala na lepim slikama i prenesenim utiscima. Ja sam odlucio da idem na slicne priredbe tek kada neko donese JBL Everest DD66000 :) ili Tannoy Westminster :)

u jednoj nesrecnoj JBL sobi uocena su 2 relativno zanimljiva primerka JBL konfekcije od kojih bi se mozda uz malo truda moglo izvuci nesto: LS80 i studio500 (ili cinema500, prascajte ako sam pogresio). medjutim u toj sobi se nalazio jedan od najzanimljivijih, potencijalno, zvucnika na sajmu, pioneerov 2.5 sistemac koji je bio neka iteracija ovog aktuelnog TAD reference 1 zvucnika od 60.000 dolara. ovaj kosta 5k e po komadu, na sajmu nije moglo da se cuje kako svira jer je bio neusviran i povezan na neodgovarajucu quad amplifikaciju, ali eto, bilo je da se pogleda nesto zanimljivo. tad je ovaj, ne znam oznaku pionira ali isto izgledahttp://www.pioneerelectronics.com/PUSA/Home/Speakers/TAD+Speakers/Reference+Onesto se zvuka tice, ni u jednoj sobi se nisam puno zadrzavao, sto zbog lose muzike, sto zbog drugih stvari. najbolji zvuk je imala kombinacija accuphase i proac, radila je melodicno, transparentno i opusteno, bez izrazito nametljivog tonskog pecata koji bi bojio sve sto se pusti, kao u slucaju vecine drugih soba. odatle bi nosio kuci amp. za njom macintosh, mada je onaj zvucnik savrseno besmislen, ogormni line array sa preko 50 drajvera po strani, violina je dimenzije kontrabasa a pevacica je kao zenski jeti. ali ajde. nosio bi izlaz kuci odatle (MC402)ovde puno hvaljeni gryphon/tannoy je bio ubedljivo najgori zvuk sajma. ne znam kojom su forom uspeli da ucine da tannoy zvuci kao odvratni audiofilski izlazirani, artificijelno zvucnik, vestacke boje tona, komprimovane dinamike i generalno potpuno nemuzickog ugodjaja ali svaka im cast na tome, mislio sam da je to nemoguce. sve sto nije bullet proof audiofilski disk snimljen close mic metodom, zvucalo je direktno za povracanje. pokojni guy r fountaine se prevrce u grobu sa ovakvim proizvodima koji nose ime firme koju je napravio.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

efendija iz danske je bio klasican trgovacki putnik. cena nordost kablova apsolutno nema veze sa zivotom niti opravdava bilo sta.

Svi trgovacki putnici koje sam sreo u zivotu bili su obicni Prevaranti !!! , izgleda da je i ovaj efedija iz Danske isti taj ! , samo sto se od ovoga Danca ` publika ` razlikuje od obicne jer ima zlatne (magarece) usi .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

evo jos jedne zaboravljene slike, jbl+quadmala soba, gomila zvucnika, ali ne znam zasto, veoma lepo je sviralo. prvi put sam samo prosao jer mi se ucinio nekako tunjav zvuk kao accu i "nesto" (zapamtio sam da je imao ribone), ali drugi put sam zastao i usao u sobu u kojoj nikog nije bilo. seo sam i uzivao desetak minuta. zaista prijatan zvukpitam se sta bi bilo u nekom boljem prostoru

post-115-0-57369400-1352065417_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.4audio.rs...t.php?id=1599�� Dal su puštali ovo pojačalce?, to je možda bilo zanimljivo čuti.Ako sam dobro shvatio uvodno predstavljanje na6Moons, to mu dođe nešto kao Wadia power dac za običnu raju, u USA je cena 500$, izlazni stepen jeste PWM ( class D) , ali je modulisan direktno digitalnim signalom (a ne analognim, ko u većini PWM pojačala), kao da je ceo amp jedan jaki veliki DAC koji na izlazu daje dovoljno napona i struje da direktno gura zvučnike.

http://www.6moons.co...uforce17/1.html

A što neće da mi otkuca i text , nešto nam je ovaj editor pobrljavio, neće ni da izbriše dupli post...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

'Teo sam da pitam dal' su puštali ovo NuForce pojačalce? to bi moglo da bude zanimljivo, u pitanju je class D izlaz , (pwm pojačalo) ali modulisan direktno digitalnim signalom, (a ne analognim kao kod većine class D ampova) , pa mu dodje nešto kao Wadia power dac, amp je u stvari snažan DAC koji na izlazu ima dovoljno napona i struje da pogura zvuje... I stajling mi se svidja, pa mi je krivo što ga nisam čuo na ovom iventu...he, he ( evo ni smajliji mi ne rade, wtf...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

'Teo sam da pitam dal' su puštali ovo NuForce pojačalce? to bi moglo da bude zanimljivo, u pitanju je class D izlaz , (pwm pojačalo) ali modulisan direktno digitalnim signalom, (a ne analognim kao kod većine class D ampova) , pa mu dodje nešto kao Wadia power dac, amp je u stvari snažan DAC koji na izlazu ima dovoljno napona i struje da pogura zvuje... I stajling mi se svidja, pa mi je krivo što ga nisam čuo na ovom iventu...he, he ( evo ni smajliji mi ne rade, wtf...)

zar ovo nije ultra jednostavno da se napravi, lampucera direktno da class D plocicu, ne verujem da ima 150e delova...?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:msn-rofl:e jbga svajseri, kad je anubis ukapirao pre vasolivere ti mislis da je to D u D class od digital, jel da?ako u tom pojacalu uopste ima nekakvo digitalno kolo, a ne mora, verujem da je cela marketinska prica pravljena od toga da je verovatno neki deo chipa iskoriscen za nekakvu kontrolu toga. digitalnog signala u tom pojacalu u audio delu nema, class D pojacala su regularno strujna/naponska, dajte da se ne frljamo ovde

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kablovi su bili nordost

menjao ih je na nekom uredjaju koji je stajao na podu (vidi se na slici, srebrni). posto nisam neki sa engleskim jezikom nisam razumeo o kom se uredjaju radi, verovatno neki filter. kabl je menjao od letve do tog uredjaja

prvo je ukljucio kabl od 200e, a posle minut i po slusanja stavio je neki kabl najnovije generacije.

razlika je bila ocigledana u korist drugog kabla

e sad, posto se radilo o totalnom hiendu, nisam siguran da bi se ta razlika cula i na nekom skromnijem sistem

ali prezentacija i nije bila namenjena obicnim smrtnicima

inace, meni je zao sto nisam prisustvovao demonstraciji kupastih podloski od titanijuma

vidim da se na fifi forumu ljudi kunu da ima razlike

http://www.nordost.com/99/qx-power-purifiers je bio uređaj koji je uklj/isklj...

http://www.nordost.com/98/qv2-ac-line-harmonizer su (takođe) bili prisutni...

Koristio je, između ostalog, odličnu (već daaavno primećenu i oprobanu) psychoacoustics caku...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ulaz u D clas pojačalo je PWmodulisan ( digitalni) signal. Pojačalo treba na ulazu, ako mu se dovodi analogni signal, da generiše PWM signal. Ako bi mu isporučili PWM signal ( digitalni , jelte) koji se lako dobija od SPDIFa recimo, onda bi izbegli duplu konverziju i ostvarili digitalnu vezu.Claro?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pročitao sam čak na dva srpska foruma oštre kritike na račun kombinacije Gryphon-Tannoy i malo je reći da se čudim. Ja sam juče - u nedelju - bio samo na kratko, prošetao kroz sajam, kupio Nikolinu knjigu, video se sa par drugara, ali sam zato uspeo da čujem drugačiju prezentaciju kod Audiophile. Veliki Tannoy (onaj DC sa Alnico magnetima u piano finišu) je bio prikačen na Cambridge integralac i strimer, što mu po cenovnom rangu baš i ne odgovara. Kada sam ušao zasvirao je Nils Lofgren, živi snimak s ove ploče:

Pošto znam dobro taj snimak samo ću kratko reći da sam uživao ... to je ta priča o sinergiji i ko zna o čemu još ... Ponekad desetostruko jeftinija komponenta zasvira kao da je pravljena za određeni sistem. Naravno, ogradiću se time da sam samo par rok pesama saslušao i subjektivni utisak iznosim samo na osnovu toga.I meni se veoma svideo Accu-ProAc. Kada sam ušao zasvirao je Chuck Mangione:

i ponovo poznata, omiljena muzika i blago je reći fenomenalan doživljaj.Opet me je sačekao Mangione u sobi 4Audio, ali su puštali jedan njegov drugi album. I opet sam uživao u onome što sam čuo iz malo razuđene kombinacije: Martin Logan hibrid, Bryston integralac, Unison CD. Očigledno je da su prezenteri pametno kombinovali sistem da lepo zasvira.I na kraju, dopada mi se zvuk "malog" Roksan sistema.Fini je bio sajam, ali sam izgleda u par soba imao dosta sreće i sa muzikom koju volim. Inače, u popriličnom broju soba je bilo dosadnjikavo što se tiče mjuze, a ponegde su baš pravili pauzu kada sam svraćao.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...