Jump to content

mac OS he he he ...


gaggia

Preporučeni Komentari

postoji, koliko mi se cini. No jako je lako probati, instalacija traje citavih pola ure. Koji AMD gospodin poseduje i koju plocu i grafiku? Molim da se primeti da i Mika takodje ima AMD i da sam i sam pomenuo da sam bezvecih problema instalirao i koristio 10.6 na AMD-u, dok nisam docepao INtel-a, slabusnog, ali dovoljno dobrog

Za gospodina ne znam...Znam da ja imam Phenom X3 (mislim da je 8450) na FoxConn (mislim da je AV6MX)...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 68
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Za gospodina ne znam...

Znam da ja imam Phenom X3 (mislim da je 8450) na FoxConn (mislim da je AV6MX)...

Ja bih svakako pokusao da metnem (skinuti preko torrent-a osx 10.6.3 retail.iso i obaska nawcomBootcd - gooogle za oba).. Grafika bese kupljena naknadno?

i da, najvaznije: http://www.osx86.net...x-10-6-amd.html

polako, uz kafu procitati i steci sliku toga kako treba da tece proces pripreme

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako zelite da napravite Hackontosh preporucujem http://www.tonymacx86.com/home.php

Na sajtu postoji i spisak kompatibilnog hardvera. Kad sam pre oko godinu dana uzimao novu plocu, uzeo sam Gigabyte plocu i Intel i5 2500K i sve je radilo kako treba. Prednost ove varijante je sto koristi originalni OSX

Radi i sleep

Izmenjeno od pp3nalozi
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bravo Gagi. Ja sam imao ideju da pravim jednu jeftiniju konfiguraciju sa kompatibilnim hardverom baš u nameri da probam OSX (G530, H61, G210, Giga MB...), ali nešto je bilo izgleda hitnije.Baci još neka iskustva kako to radi, neki screenshotić...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jes, tonymac ima jako puno korisnih informacija - eve bloga vezanog za kompat hardware npr -http://tonymacx86.blogspot.com/search/label/CustoMac.. Kada bih sada kupovao, Gygabyte npr Z77 chipset, i3, i5 - cene su razumne.. moze integrisana grafika procesora da se tera dok se ne skrpi za graf kartu - meni puna kapa polovna GTX260.. ono sto bih sigurno uzeo, a malo je spec je mac tastaturabice screenova samo da se usaltam u setovanjima. TRenutno se prebacujem iz win7 u 10.7 i 10.8 - ne mogu da popamtim gde sam, sta i kad ostavio :stink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jesam, uglavnom iz njega sve piskaram.. pokusavam da skontam u potpunosti kako funkcionisu sistemska podesavanja, odn to prilagodjavanje informacija koje bios treba da prosledjuje direktno sistemu, sto se zapravo ovde resava posredno - da bi sve funkcionisalo u "native" rezimu.. dakle nesto sto se tice naprednog koriscenja - ostalo je prilicno jednostavno i radi brate. Pre kupovine icega od hardware-a, dobro razmisli sta ces - dao sam link za preporuke. Ne volim kad sam vezan za jedan OS, u kom smislu bih radje imao konfiguraciju kojom mogu da teram bilo sta - win, linux ili osx. Ubedjen da je o slucaj sa Intelom i nvidiom i to vec duze vreme.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel još uvek obitava Mac na PC-u :) ?

pa sta mislis?! Posle silnog drndanja, nisam uspeo da ga "urusim" :D Piknuo sam poslednju ver OS-a i mlatim naporedo sa nesto starijom.. Skinuo odnekle Amanerro i radi ok. Kada finalno podesim sve (citaj - shvatim da necu vise da cackam po systemu - citaj "ucim da ga koristim"), pustam u pogon kao main OS, mada win nisam video skoro .. Opet ti kazem, ako si u prilici da menjas komponente, uzimaj sta odgovara za MAcOs, pa ukoliko ti se ne dopadne, win ce raditi, kako god da obrnes.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

izmuljavio sam quad-a 9300 jeftino, eve sam ga ubacio + 8 gb ram-a.. ne izbacujem, nema sanse.. :D nego petljam sa strane i nemam vremena, cak nisam par dana bio u Bgd.. promenio proc i mem i bootovao bez problema - verujem da je to veci plus

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

izmuljavio sam quad-a 9300 jeftino, eve sam ga ubacio + 8 gb ram-a.. ne izbacujem, nema sanse.. :D nego petljam sa strane i nemam vremena, cak nisam par dana bio u Bgd.. promenio proc i mem i bootovao bez problema - verujem da je to veci plus

'Ajde sad, pa nije to jedini OS kome to ne smeta...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

'Ajde sad, pa nije to jedini OS kome to ne smeta...

ma jasta, nego me je iznenadilo tako nesto, jer je ovo ipak petljavina malo veca.. OS je dizajniran da radi sa drugacijim tipom bios-a i ta se razlika premoscava vrstom konfiguracionih fileova..i bez izmene pomenutih, bootovao bez problema - na to sam mislio
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...