Jump to content

Weiss dac 202 ... zasto ???


Anubis

Preporučeni Komentari

Niko ovde nece da se uvredi licno zbog tvoje sekiracije oko cene i pristajanja na nju. Prosto ne zelimo da se takvi stavovi emituju sa ovog foruma.

Izvinjavam se jos jednom, mada citajuci raznorazne teme nailazio sam na mnogo teze i na namerne ad hominem uvrede koji se emituju sa ovog foruma.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je interni prljav ves a ne obelezavanje grupa ljudi. Dakle kad vidis da sam ja kupio takav DAC, slobodno mi kazi da sam glup, necu se naljutiti, ali nemoj da sve koji ga kupe nazivas glupim - shvatas razliku ?

Pet puta sam rekao da je konkretan DAC uzet samo kao primer, nemam ja nista licno protiv Weiss-a, ali nema veze ...Mozda bih shvatio kada bi bio inteligentan i pametan kao konstruktori ovih dac-ova od 5000+ e. Posto tema ide u totalno pogresnom pravcu, ja se odjavljujem. Hvala svima i veliki pozdrav.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pet puta sam rekao da je konkretan DAC uzet samo kao primer, nemam ja nista licno protiv Weiss-a, ali nema veze ...Mozda bih shvatio kada bi bio inteligentan i pametan kao konstruktori ovih dac-ova od 5000+ e. Posto tema ide u totalno pogresnom pravcu, ja se odjavljujem. Hvala svima i veliki pozdrav.

Nemoj biti na kraj srca. Sipi ti je hjto reći da smiješ reći Petru Periću da je glup, ali da nije u redu reći da su svi Perići glupi. Ili da se na forumu pazi da se ne generalizira prilikom kritiziranja širih skupina, ali da se svakoj osobnoj uvredi pristupa u kontekstu da se čovjek može obraniti jer je "napad" točno adresiran.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ispricacu pricu od komsije gastarbajtera. Dosao je sa novim autom i ugradjenim zvucnicima i pojacalom u njemu. Platio je 180 maraka ugradnju u servisu. Ja ga upitam po sto nisi sam ugradio? on mi odgovorio ovako: moram da utrosim citav dan za to, morao bih da uzmem slobodan dan od sefa a time gubim 200 maraka koliko mi je dnevnica. Sem toga gubim garanciju na uredjaje jer nisu ugradjeni u ovlastenom servisu a i iskoristio sam bonus od sefa za neki drugi put kad mi bude potrebniji slobodan dan. Zbog toga mi je bolje da ja odradim moje a servis nek radi svoje.Ovo sam ispricao samo iz razloga da se shvati nacin razmisljanja u razvijenim zemljama gde se radi za platu a posle se te pare trose na druge proizvode koje je neko drugi na svom poslu uradio. Tako se para okrece i privreda cveta. Nema se vremena da se odvoji sest meseci ili godina dana slobodnog vremena za razvoj jednog ovakvog uredjaja, sem u zemlji Srbiji gde je plata radnika 120 evra a zaposleni svaki 10-ti covek. Ostali ne znaju sta ce sa sobom. Ona mala nekolicina koja se uspela zaposliti za strane firme sa platom 10 puta vecom od radnicke kupovina ovakvog jednog dac-a je jednogodisnja investicija.Sem toga u ceni dac-a je porez, bar 20%, zatim provizija trgovaca od 40% a mozda i vise, zatim kutija za dac pa konektori i na kraju delovi. I kad se sve sabere najmanje dobije proizvodjacI na kraju da bi shvatili koliko treba da se uradi jedan dac najbolji nacin je da probate sami pa da vidite koliko ce vremena trebati a i para. Ili ako niste u domenu elektronike uzmite bilo sta drugo da probate da dovedete do kraja pa makar to bila i sveca koja nece goreti prebrzo, koja se nece kriviti u letnjim mesecima, koja nece caditi dok gori... I na kraju saberete sve utrosene sate pa izracunate koliko bi trebala da kosta . Ista je situacija sa svim drugim proizvodima ako hocete da napravite savrsen primerakmorate mnogo strucnjaka da angazujete a i mnogo testova da uradite i sve to dize cenu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemoj biti na kraj srca. Sipi ti je hjto reći da smiješ reći Petru Periću da je glup, ali da nije u redu reći da su svi Perići glupi. Ili da se na forumu pazi da se ne generalizira prilikom kritiziranja širih skupina, ali da se svakoj osobnoj uvredi pristupa u kontekstu da se čovjek može obraniti jer je "napad" točno adresiran.

Mozda je rec "glupi" bila prejaka ... anyway ... Poenta je bila (po mom misljenju, koje ni slucajno ne mora da bude tacno) da su svi ti skupi audio uredjaji skupi ne zato sto je na zapadu skup radni sat, ni zato sto je porez 20% i provizija 40% a ni zato sto je trebalo da se 5 godina razmislja kako da se spoje chipovi, kondovi, trafoi ... nego zato sto su ljudi lenji i ne zele da se bar malo edukuju o stvarima koje ih zanimaju i koje zele da kupe, pa da razmisle da li je taj dac vredan te pare i kakav je odnos sa dac-ovima koji kostaju puno manje itd.I ne znam zasto se svi vataju za zapad, ove nase Srpske audio komponente se prodaju za mnogo vece novce.Sad' mi pade nesto na pamet ... Ako vi mislite da je moja namera da omalovazim EE, elektronicare i da je to sto oni rade lako i jednostavno, onda se mi ne razumemo uopste.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sve se svodi na onu - svaka roba ima svog kupcasvaki dalji komentar je suvisan ........ sem mozda onoga - i Swatch i Rolex pokazuju vreme ; meni Rolex nesto nije interesantan

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svaka roba ima svoga kupca ali neki ekonomsko tehnološki parametri moraju da se uvaže. A po njima je wais precenjen. Ali takvi su i Louis Witon, Rolex...i slični proizvodi koji opstaju kao statusni simboli .Iz mašinstva je u elektroniku prenešeno ocenjivanje tehnološke složenosti nekog proizvoda na osnovu cene po kilogramu. Pa tako što više $ košta kilogram nekog proizvoda to je tehnološki na višoj lestvici ( ili je marketing uspešnije uspeo da ga proda)Po tom merilu bi WAIS koštao (7737$ za 2,3 kg) basnoslovnih 3363$ po kilogramu ( smatra se da vrhunska profesionalna elektronika postigne 1000$ po kg) Da to uporedimo sa ( takodje vrhunskim proizvodom) Ferrarijem F430 koji sa cenom od $168,005 i težinom od 1,350 kg ( spider varijanta) postigne svega 125$ po kili ( žive vage :wink2: ).Da ovim proračunom odbacimo sve argumente tipa cena radnog sata, marže, cene razvoja i sl , jer i za Ferrari treba i razvoj i testiranje koji su višestruko i skuplji i složeniji od DACa.125$ prema 3365$ pokazuje kolko je tu magle a koliko realne valutacije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo za malo para mora mnogo da se radi.

Dusan Radovic, najveci filozof svih bremena

Ovo sam ispricao samo iz razloga da se shvati nacin razmisljanja u razvijenim zemljama gde se radi za platu a posle se te pare trose na druge proizvode koje je neko drugi na svom poslu uradio. Tako se para okrece i privreda cveta.

To se stucno zove "kruzenje para u prirodi."

Sem toga u ceni dac-a je porez, bar 20%, zatim provizija trgovaca od 40% a mozda i vise, zatim kutija za dac pa konektori i na kraju delovi. I kad se sve sabere najmanje dobije proizvodjac

Jasno je da spin majstori (trgovci) zaradjuju vise od proizvodjaca.

Konstruktori i proizvodjaci malo kopaju po knjigama, prelistaju kataloge, nabave delove, par testiranja, lemilicu u ruke i posao gotov. Glava mirna.

Trgovac mora sve to da uvali a da pri tome nema problem u glavi da "nije lepo lagati." Ponekad (sorry, cesto) im je potreban jak stomak i mnogo maste za suntave matkenting trikove. Naravno, sve to ima svoju cenu jer to ne moze bas svako da radi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

samo sam cekao taj trenutak....

O, gos'n Anubis, ne vidoste P.S. ?

Konstruktori i proizvodjaci malo kopaju po knjigama, prelistaju kataloge, nabave delove, par testiranja, lemilicu u ruke i posao gotov. Glava mirna.

Ma dal' je moguce ? Ja sam mislio da je mucenim konstruktorima teze da konstruisu dobar DAC u vremenu kada se manje-vise sve zna sto ima da se zna o konstruisanju istih, nego fizicarima da odrede i tacno mesto i vreme cestice u kvantnoj fizici.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.... Ma dal' je moguce ? Ja sam mislio da je mucenim konstruktorima teze da konstruisu dobar DAC u vremenu kada se manje-vise sve zna sto ima da se zna o konstruisanju istih, nego fizicarima da odrede i tacno mesto i vreme cestice u kvantnoj fizici.

Pa lepo, kad vec manje-vise sve znas o konstruisanju DAC uredjaja, lepo bi bilo da predstavis neku svoju konstrukciju (kad si se vec javio na DIYaudio forum)...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma dal' je moguce ? Ja sam mislio da je mucenim konstruktorima teze da konstruisu dobar DAC u vremenu kada se manje-vise sve zna sto ima da se zna o konstruisanju istih, nego fizicarima da odrede i tacno mesto i vreme cestice u kvantnoj fizici.

toliko nisi u pravu da je to nestvarno.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa lepo, kad vec manje-vise sve znas o konstruisanju DAC uredjaja, lepo bi bilo da predstavis neku svoju konstrukciju (kad si se vec javio na DIYaudio forum)...

Ja ne znam nista o konstruisanju DAC-ova, ali sam siguran da ljudi kojima je to profesija i koji se time bave znaju. Koliko sam shvatio, vi ste jedan od tih koji ume i zna, koliko bi vama trebalo vremena i novca da napravite jedan, sto bi audiophili rekli HI-END dac ?Hvala.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

toliko nisi u pravu da je to nestvarno.

Posto ja stvarno vrlo malo znam o svemu ovom o cemu pricamo, vrlo je verovatno da nisam u pravu. Jel vam nije tesko da mi objasnite u cemu i gde gresim, imam iskrenu zelju da razumem i uvecam svoje znanje.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ti upravo postavi dobar deo projektnog zadatka ........ :rofl:sve nesto ne mogu da se odlucim - jal' si naivan , jal' trolujes , jal' to more udara u bregove ........

Možda je rođen s tim - a možda je to Maybelline
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto toliko napadoste Anubisa?Ma nije on bas toliko fulao balun u vezi nekih primjedbi. Jedini problem je, koliko ja vidim, kako to da su ljudi spremni toliko platiti komad hife. I odgovor je vec dobio i od Zena i od mene - neki to mogu i hoce i tu je otprilike kraj smislene diskusije. IMHOEDIT: Dok sam tipkao po mobitelu Zen je dopunio post i Zika je takodjer komentirao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ti upravo postavi dobar deo projektnog zadatka ........ :rofl:sve nesto ne mogu da se odlucim - jal' si naivan , jal' trolujes , jal' to more udara u bregove ........

Dal' sam naivan, to ne znam, ne trolijem sigurno, to znam. Citajuci po net-u o DAC-ovima (jer sam u potrazi za jednim) razumeo sam da se vecina budget DAC-ova sa relativno malim intervencijma na PSU-u i analognom delu moze doci vrlo blizu zvuku koji izlazi iz ovih HI-END DAC-ova. To me je i navelo da pokrenem ovu temu, a nikako da trolujem i "pljujem" po EE i elektronicarima.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dal' sam naivan, to ne znam, ne trolijem sigurno, to znam. Citajuci po net-u o DAC-ovima (jer sam u potrazi za jednim) razumeo sam da se vecina budget DAC-ova sa relativno malim intervencijma na PSU-u i analognom delu moze doci vrlo blizu zvuku koji izlazi iz ovih HI-END DAC-ova. To me je i navelo da pokrenem ovu temu, a nikako da trolujem i "pljujem" po EE i elektronicarima.

Relativno mala intervencija na napajanju, filtriranju i analognom dijelu je u postocima barem 75% izmjena u odnosu na originalMislim da bi ti cak i u patentnom zavodu priznali da imas novi proizvod nakon takvih zahvata.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...