Jump to content

DIY gramofon II


stein

  

66 članovâ je glasalo

  1. 1. Da li ste zainteresovani za samogradnju gramofona?

    • Da, ako nije skuplje od cene novog CD plejera
    • Da, ako tema bude dovoljno informativna
    • Da, bez obzira na cenu i tehničke informacije
    • Ne, to je bacanje para i vremena
    • Ne, previše je zahtevno
    • Ne, gramofon je prevaziđen kao izvor
    • Nisam siguran, ali je zanimljivo
    • Nije mi zanimljivo
  2. 2. Da li vam je ova tema zanimljiva



Preporučeni Komentari

Luka, jel' mislis bas na keramiku (ima keramike koja je tvdja od celika - preko 70 Rokvela) ili na cirkonijum dioksiod (laboratorijski/industrijski materijal) ili na cirkon (ZrSiO4) koji se koristi za izradu nakita (tvrd je i nije skup)?

Мислим да је у питању керамика као код једноручних славина ( Армал ), а можда и грешим!стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 703
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Sada sam se "ogrebao" od komšije pa sam ubacio jednu iz BB (bottom bracket) dok ne odem u firmu. Kući, da čovek ne poveruje, nisam našao ama baš ni jednu kuglicu... Sram da me bude... :) Dobro je ovo što ja sad ostavljam da se tanjir vrti, smejurija je da za dva dana ovako, u praznom hodu, tanjir okrene više sati nego koliko bi mu trebalo da efektivno odsvira celu kolekciju ploča koje imam... :)Ali nema zajebavancije... kada ga završim, mora da bude kako mora, inače nema svrhe raditi... Ili lako, ili nikako! :character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislio sam na Cirkonijum dioksid, opšta namena mu je za kuglične ležajeve i trpe izuzetno velika opterećenja. Našao sam dve firme jedna u Americi koja bi slala cirkonijum od 6mm prečnika za 5 dolara po komadu ali minimalna količina 50 kom, i drugu u Engleskoj koja bi slala i manji broj komada ali aluminijum dioksioda 6mm koji bi takođe trebalo da bude dobar po ceni od 5 funti, pa bi se možda mogli organizovati za neku grupnu kupovinu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Od lako dostupnih a kvalitetnih kuglica, tu su kuglice za srednji pogon bicikla, već spomenuti "BB" tj Bottom Bracket. Kuglice rotiraju u malom broju obrtaja sa velikim silama pritiska. Videćemo...Što se tiče grupnih kupovina, mislim da nas neće biti ni približno dovoljno, tek nekoliko ljudi prati temu a možda iz svega osim mog gramofona ispliva još jedan, a manje verovatno dva.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislio sam na Cirkonijum dioksid, opšta namena mu je za kuglične ležajeve i trpe izuzetno velika opterećenja. Našao sam dve firme jedna u Americi koja bi slala cirkonijum od 6mm prečnika za 5 dolara po komadu ali minimalna količina 50 kom, i drugu u Engleskoj koja bi slala i manji broj komada ali aluminijum dioksioda 6mm koji bi takođe trebalo da bude dobar po ceni od 5 funti, pa bi se možda mogli organizovati za neku grupnu kupovinu.

Лука, ко да се скупи и наручи толике куглице?Значи СКФ или неки сличан у једну а чекић у другу руку, ух шта ће ту куглица бити!стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja rekoh Kamenku da mu je 6mm minimum tesko da ce se to naci u rolerima ,a vala ni u srednjem pogonu :character13:katalog kuglicnih lezajeva u ruke , odabrati lezaj , otici kupiti valjan primerak , naseci vanjsku kosuljicu flexom , onda Lukin cekic

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dva reza flexom - na 180 stepeni , udarac sa strane , puca na dve polutke .no - kako god - bilo kako - Steinika ce da gi pridavi Linuxom , ima sam da pukne ..... :)sto me podseti na onaj stari :"kako bosanac dere zeca ?- nikako - nabije ga na ***** , i on se sam dere ":character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dva reza flexom - na 180 stepeni , udarac sa strane , puca na dve polutke .

Ма хиљаду резова брусилицом.......?Кад имаш, а шта да раде они који немају или немају од кога да позајме?!Чекић, то свако има!стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Јес вала, јефтинији је од чекића, само како са њим расклопити лежај?стоН_Колд

vrlo lako - sa vrlo verovatnim ostecenjem gotovo svih kuglica stavis trn u sredinu , paoke na vanjsku kosuljicu i zapnes ...... ima da se rastavi samo tako
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...