Jump to content

BD Design & Phasure NOS1 @ X-Fi Show, Veldhoven, NL


dj.nik

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 57
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

anubis4 x 15in daju dodatnih db sigurno, koliko tacno - nisam siguran ali dodaju i to znacajnoto je oko 1/3 m2 radijacione povrsine.i stvaraju neku vrstu zvucnog zida +a paneli sa strane su ipak kakve takve front horne i imaju odredjeno zakrivljenjepa i to dodaje db ALI samo u opsegu horne a posto nije previse dugacka onda je to reda stotina Hzotprilike koja je i susretna Fo sa HF driverom.jedina nedoumica koja se moze detektovati sa foke je da li postoji komora u delu zidova horne?zbog toga sto se vidi da su driveri pokriveni delimicno sa frontaa pozadi su skroz na plocipa se postavlja pitanje da li mozda postoji neka zapremina u koju dopire deo zrcenja membrane sa frontaili je to sve zatvoreno?U svakom slucaju mislim da tu sa tolio mnogo energije iznad 100Hzverovatno postoji i neki shelf low pass filter za donje niske a mozda i ne?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ama kakva komora u delu zida horne, pa lepo pise da je front drajvera FIZICKI odvojen od horne. sporan je tu bilo kakav sustinski gain na horni zbog toga, nema fizickog couplinga izmedju horne i drajvera zato to i ne treba zvati hornom nego usmerivacem (waveguide)....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sigurno da nije kompletan horn sistem posto ne postoji komora iza drivera...ali nije samo usmerivac vec dodaje i neki gain i to zavisi od zakrivljenja horneto je sigurnoono sto je isto evidentno je da ne dodaje previse gaina i donjem bas podrucijuposto je taj ajde kad insistiras guide kratak...i vidi se lepo da su driveri fizicki na istoj ploci odakle pocije i guideA to su verovatno 4 BD15 od 16 oma spojeni paralelno na oko 4 oma

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Samo jos da skinem vrata s'ormana i napravim taj waveguide... :D

A pa moraces malo i da iskrivis ta vrata. U to ime ja prilazem peglu na paru. Zna se, "Philips" :DMerke su Width=123cm Height=213cmDal' se ovde moze i malo 'Line Array' matematike racunjati?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tu je, tu, skoro pa dve godine :)

A ima i slicke unutrasnjosti vodje

Trenutno spakovan, trazi se najlaksi put za transport ka NL - ide na 'upgrade', na USB varijantu i

jos par stvari koje su sada standardne, npr merenje i podesavanje min. DC na izlazu DAC-a.

DHL ljudu su ili nedovoljno edukovani ili namerno ne zele da rade privremeni izvoz po skracenom postupku.

:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

vazna slika

Postavljena slika

ovo je piece of cake da se napravi, ne treba da se placa porez na debile. ima netu tih raznih skica za hypex flare, cak i da se ne nadje, ovde ne moze mnogo da se pogresi jer nije horna nego WG za dipol. gore moze da se turi bilo sta sto moze da izgura od 800 do kraja, DE250 je najjeftiniji kandidat. bert ce naravno da sece nisko BMS jer mu se moze sa orphean hornom, ali to uopste ne mora tako da bi se dobio jako dobar rezultat u kuci. i treba naci nekog mnogo boljeg kandidata za OB od BD-15.

Btw ovaj flare se znajuci Berta i njegovo razmisljanje sigurno poklapa sa flareom na bas WG-u na Swingovima kada bi se kroz centar povukla horizontalna ravan. Uzimam mustru odma' :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uputstvo za slabo snalazljive:U gornjem i donjem levom uglu svake forumske teme ima oznaka za broj stranice - ukoliko je ispisano vise od jedne. hFala na paznju.@anubisgrauJa bi rado d' imam prostora da gu smestim a mislim da znam sta bih gurnuo za donji spektar u OB ...Usput - otvoren je treci krug za nabavku Amanero gadget-a ako te jos interesuje. :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hvala za info za amanero.pa naravno da niko normalan nece da stavi drajver od 400e komad bez slanja i carine u OB.ja licno ne bi ni pravio OB nego mi samo iskoristio taj estetski moment prednje horne, dobro i malo akustickih svojstava. OB bas ne volem, i kada ima basa to nije kakav po meni treba da bude. po meni iza ovih basova mora da se stavi nesto, U-frame, bilo sta sto ce malo da podeblja. bert racuna sa masivnim EQ ispod 100hz a to je za mene no no.ja bih gadjao da na tom prorezu izmedju krilaca bude slot od nekog PPSL ili pak od one passove varijante OBSL. ovako kako su bert i peter to nacrtali, u ludilu. komercijalna fora, da uvali sto vise skupih basova u kutiju pa da moze da je naplati 24.000 evra. ovo se u samogradnji pravi za 1000, ni toliko, ako neko resi jeftinu hornu za gore.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa lici, meni se celi dan mota po glavi i neka varijacija na tu VOTT kutiju s tim sto bi se mogla uraditi estetska varijacija a to je da se horna izvuce napolje, napravi kutija kao prosta cetvrtasta kutija sa prepakovanom dimenzijom kabineta (na istu unutrasnju litrazu) tako da drajveri dodju na prednju plocu sa vertikalnim portovima sa strane na koju se naslanja ovaj WG sa hornom odozgo, idealno yuichi zbog slicnog profila.sad naravno moze i da ispadne igranka do zore sa nepoznatom zavrsnicom, najveca je misterija kakav ce biti efekat portova koji tuku u ta krila sa zadnje strane ako se tako napravi....ma ne, PPSL ili OBSL, to je za ovo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sta god radili - ufati me neka histerija zadnjih dana - nacisto se treba trruditi da se po vertikali sloze akusticki centri svih driverasto ce reci - u to se uklapa nesto napravljeno kao Altec A7 , ili Exemplar horn , tako da gornja horna ne mora bas celom duzinom da strci ispred donjeg boxaresavanje tog problema bilo analogno bilo digitalno mi nekako ne ide pod kapu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mislis na fazno ustrojstvo drajvera u fizickoj ravni? pa naravno, poenta ovog o cemu pisem i zasto mi je ovo bertovo ludovanje zanimljivo je u tome sto se lako podesava, sve je na izvolte da ga pomeris par santima napred nazad. sad, PPSL i OBSL tesko, mada ovaj sto je najvise radio na PPSL, djk, tvrdi da je austicki centar tih PP drajvera u ravni koja ide kroz njihovu centralnu osu. da li je tako ili nije, ne znam, ali generalno s obzirom da odredjivanje tacnog faznog uklapanja nije vise u domenu baba kurane nego su pametni ljudi napisali instrukciju kako se to meri i radi, verujem da se podesavanjem gornjeg drajvera u horni moze gadjati tacna faza bez da znamo gde je tacni akusticki centar u PPSL kabinetu na ciji bi se vertikalni slot stavljala ova krila. ko je shvatio ima pice od mene.a primere si ubo ko prstom u..... pa oba su daleko od akusticke ravni, da bi bili trebalo bi da se horna pomeri jedno 15 santima napred

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...